Data publikacji:

Szare ściany: jakie zasłony będą pasować do szarych ścian?

Szarość to modny kolor, który świetnie sprawdza się w aranżacji wnętrz. Dużym polem do stylizacyjnego popisu są szare ściany. Jakie zasłony do szarych ścian wybrać? Zobacz modne połączenia.

szare ściany jakie zasłony

Szare ściany – jakie zasłony wybrać?

Szarość to neutralna barwa, która nie wpływa na nas ani pozytywnie, ani negatywnie. Wielu uważa, że szare ściany to przepis na nudę, jednak w praktyce okazuje się, że szarość stanowi świetne tło dla aranżacyjnych eksperymentów. Barwa ta dobrze łączy się ze wszystkimi kolorami, dzięki czemu możesz postawić na naprawdę różne rozwiązania. Jakie zasłony do szarego pokoju czy salonu?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Szarość ścian może pozostać neutralna i stonowana, jeśli dobierzesz do niej dodatki w delikatnych odcieniach. Natomiast jeśli chcesz dodać aranżacji rumieńców, zdecydowanie warto uzupełnić szare ściany o dodatki w intensywniejszych odcieniach.

Zobacz również: Jak dobrać i łączyć kolor mebli kuchennych?

Jakie zasłony do szarego pokoju?

Jak wspominaliśmy, szare ściany dają wiele możliwości aranżacyjnych. Jak dobrać zasłony do szarych ścian? Oto kilka naszych propozycji.

Jakie zasłony do szarych ścian? Białe

Szare ściany i białe zasłony to sprawdzony przepis na stonowaną aranżację, w której będziesz czuć się dobrze. Takie połączenie będzie dobrą opcją do sypialni, ponieważ w stylizacji tego pomieszczenia warto stawiać na barwy, które nie działają pobudzająco na umysł. W efekcie zaaranżujesz miejsce sprzyjające odpoczynkowi.

Beżowe zasłony i szare ściany

W tym przypadku sprawa ma się podobnie jak w połączeniu bieli i szarości. Jednak beż czy kremowe odcienie dadzą cieplejszy efekt wizualny niż biel i w efekcie urządzane pomieszczenie będzie się wydawać przytulniejsze.

Czarne zasłony przy szarych ścianch

Szare ściany i czarne zasłony dadzą wyrazisty i nieco dramatyczny efekt, jednak to połączenie idealnie się dopełnia. Jeśli nie chcesz, aby wnętrze wydawało się ponure, resztę stylizacji uzupełnij o jaśniejsze akcenty.

Różowe zasłony w szarym pokoju

Wielu wciąż uważa róż za banalny kolor zarezerwowany jedynie dla pokoików dziecięcych. Nic bardziej mylnego. Brudny róż w wersji millenial pink w połączeniu z szarymi ścianami to stylizacyjny strzał w dziesiątkę. Kolory tego typu pasują do siebie jak ulał, a ich zestawienie jest bardzo harmonijne. To dobry pomysł, jeśli chcesz urządzić zmysłową sypialnię.

A może turkusowe zasłony?

Żywe odcienie błękitu efektownie podkreślą stonowaną szarość.

Żółte lub musztardowe zasłony

Na odcienie żółci warto postawić, jeśli chcesz dodać stylizacji optymistycznego charakteru. Poza tym kolor musztardowy należy do najmodniejszych w ostatnim czasie.

Przeczytaj także: Pomysły na dekoracje do domu, których musisz spróbować

Jak dobrać materiał zasłony?

Jeśli już wiesz, jak dobrać zasłony do koloru ścian, warto jeszcze przemyśleć rodzaj materiału, z którego będą wykonane. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zasłony pełnią jedynie funkcję dekoracyjną, czy mają również zapewniać poczucie prywatności oraz zabezpieczać przed zbyt intensywnym słońcem.

W tym pierwszym przypadku świetną opcją będą lekkie tkaniny, które pięknie układają się na karniszu. Naturalna bawełna czy len to klasyka, ale w takiej roli sprawdzą się też woal czy szyfon. Musisz jednak pamiętać, że zasłony tego typu nie będą blokować dopływu światła do wnętrza.

Jeśli zasłony mają zapewnić poczucie prywatności w domu, lepiej wybrać welur lub aksamit albo postawić na tkaninę typu blackout, która zapewnia pełne zaciemnienie wnętrza.

Jak widzisz, masz duże pole do popisu jeśli chodzi o zestawienie kolorystyczne szarych ścian z zasłonami. Co więcej, zasłony to dodatki, które możesz łatwo zmienić, a więc stawiając na nowe zasłony, przeprowadzisz małą metamorfozę wnętrza.