Data modyfikacji:

Szare wnętrze na niepogodę

Letnie słońce jeszcze nie opuściło nas na dobre, ale chmury i deszcz już dały o sobie znać. Ponura aura zza okna przeniesiona do domu nie musi jednak psuć nam humoru. Szare wnętrze może być równie przytulne i inspirujące jak te mieniące się feerią barw.

W subtelnej, szarej sypialni kolorystyczną ascezę przełamują tkaniny i dodatki. Przytulnego charakteru dodają dekoracyjne kapy i poduchy, obite materiałem wezgłowie i jasny dywan rozświetlający podłogę. Wzrok przyciągają także dodatki – lustro, lampy i wazony oraz wzorzyste stoliki nocne. Dzięki umiejętnej aranżacji szare wnętrze sprawia bardzo przyjemne wrażenie.

To szare wnętrze łączy w sobie elementy stylu shabby chic z estetyką loftu. Drewniany stół, niedbale zawieszona ramka i noszące ślady zużycia krzesło wprowadzają niezobowiązujący klimat, a chłodna szarość betonowych ścian i półka z wyeksponowanymi, metalowymi elementami wpisują się w industrialny klimat. Chłód pokoju łagodzą precyzyjnie dobrane dodatki.

Szerszy widok na tę samą sypialnię pokazuje, że choć szarość wiedzie tu prym, wnętrze sprawia bardzo przytulne wrażenie dzięki sporej ilości drewna i wyeksponowanym tkaninom. Przytulny fotel w rogu, powłóczyste zasłony i biały sufit z desek również ocieplają szare wnętrze, choć jego loftowy klimat jest niezaprzeczalny. Na szczególną uwagę zasługuje dekoracja ściany - ramki, lampka nocna i kwiaty zostały na niej narysowane.

W szarej łazience odrobinę ciepła wprowadza drewno, a także lekko folkowy dywanik-wycinanka i fantazyjny fotel, inspirowany projektami powstającymi z falistej tektury. Szare ściany kontrastują z białą podłogą, która dodatkowo rozświetla szare wnętrze, nie pozbawiając go minimalistycznego charakteru.

Beton i różowe dodatki – czemu nie? Ta kuchenna aranżacja pokazuje, w jaki sposób pogodzić dwie estetyki z pozornie różnych biegunów. Szarość, czerń i biel to zdecydowane dominanty minimalistycznej kuchni, ale pastelowe akcenty i kwiaty świetnie się w niej odnajdują.

Autor: Kasia Szulik