Data modyfikacji:

Trendy wnętrzarskie 2015: kryształ

Jest piękny i elegancki. Po uderzeniu wydobywa się z niego dźwięczne podzwanianie. W 2015 roku kryształ może stać się jednym z chętniej wykorzystywanym przez architektów i designerów materiałem. Przedstawiamy minerał, z którym wnętrze nabierze stylowego i bogatego charakteru.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Jednym z trendów wnętrzarskich w 2015 roku będzie kryształ. Projektanci i architekci ponownie zachwycili się możliwościami, jakie skrywa w sobie piękny minerał. Za sprawą dzieł Swarovskiego jest on ciągle bardzo popularny. Kojarzy się z bogactwem i ekstrawagancją: najdroższe designerskie ubrania i dodatki, czy akcesoria z gospodarstwa domowego przyozdabiane są błyszczącymi kamieniami. To najbardziej ekskluzywne edycje. Niektórzy nawet zamawiają karoserię w całości wyłożone połyskującymi cekinami!

www.houzz.com

Nie należy kojarzyć go jedynie z tradycyjnym wystrojem rodem z szlacheckich i klasycznych salonów. Doskonale pasuje do niemalże każdego pomieszczenia. Świetnie prezentuje się w nowoczesnym wydaniu.

Od lat wykorzystywany jest w branży wnętrzarskiej. Wykonane z nich przedmioty cechuje wysoka jakość. Piękny szlif wydobywa z niego wszystkie atuty. Szczególnie ceniona jest sposób, w jaki przechodzi przez niego światło. Stanie się elementem oświetlenia: osłonek do żarówek, abażurów, żyrandoli. Dzięki nim promienie będą w intrygujący sposób rozchodzić się w pomieszczeniu, a ono nabierze bardzo gustownego charakteru.

Będzie też elementem dekoracji. Zdobne ramy, kryształy w formie statuetek i zagoszczą w eleganckich pomieszczeniach. Warto zwrócić uwagę na kryształy w formie surowej. Nieoszlifowany kamień posiada ciekawą fakturę, choć na pierwszy rzut oka wygląda dość niepozornie.

Naczynia i kryształowe zastawy powinny pojawić się w stylowym wnętrzu. Możesz zaserwować w nich dania i napoje podczas oficjalnych spotkań i przyjęć. Będą również dobrym prezentem dla nowożeńców.

Najpiękniejsze kryształy występują w różnych kolorach. Możesz wybrać naturalnie kolorowe lub sztucznie barwione minerały. Prawdziwy kamień jest bardzo drogim materiałem. W dzisiejszych czasach sztuka rzemieślnicza i technologia stoją na zaawansowanym poziomie. Autentyczny minerał możesz zastąpić szklaną imitacją bardzo dobrej jakości.

Autor: Cieplik