Data modyfikacji:

Pisankowe DIY: gwiazdki i księżyce

Nie macie pomysłu na tegoroczne pisanki? Spokojnie! Jestem tutaj, by Wam pomóc. Rozpoczynamy cykl „pisankowych inspiracji”. Dziś część pierwsza: nietypowe pisanki w gwiazdy i księżyce. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak je zrobić – przeczytajcie poniższy artykuł.

Jeśli, podobnie, jak mi, wyczerpały Wam się już pomysły na pisankowe ozdoby a chcielibyście zaskoczyć rodzinę i znajomych czymś wyjątkowy, czego do tej pory nie robiliście, trafiliście w dobre miejsce. Jako, że do Wielkanocy coraz bliżej, postanowiłam rozpocząć cyk wpisów na temat wyjątkowych pomysłów na przygotowanie pisanek. To wszystko po to, by każdy z Was mógł znaleźć tu coś, co będzie mu odpowiadać lub po prostu zainspirował się do stworzenie jeszcze czegoś innego. Na pierwszy ogień jeden z najprostszych pomysłów: pisanki z naklejonymi na nich gwiazdkami i księżycami – proste, minimalistyczne i wyjątkowe, a ich przygotowanie jest banalne.

Potrzebne materiały:

- jajka (ugotowane na twardo lub wydmuszki) – najlepiej w białym kolorze

- dziurkacz ozdobny – gwiazdki

- dziurkacz ozdobny – księżyce lub - jeśli nie znajdziecie takiego, który wycina księżyce - koła

- papier samoprzylepny (lub taśma winylowa) w wybranym przez Was kolorze (w przykładzie metaliczny złoty i matowy czarny)

Przygotowanie:

Krok 1:

Ze złotego papieru lub taśmy wytnijcie gwizdki.

Krok 2:

Z czarnego papieru lub taśmy wytnijcie księżyce. Jeśli znaleźliście tylko dziurkacz, który wycina koła wytnijcie półkola, zaczynając od krawędzi taśmy/papieru.

Krok 3:

W miejsc wycięcia półkoli wycinajcie dalej – odsuwając dziurkacz odrobinę od wyciętej krawędzi – tak, by stworzyć kształt przypominający sierp księżyca.

Krok 4:

Powtórzcie ten proces kilkanaście razy (w zależności od ilości pisanek, które chcecie wykonać).

Krok 5:

Po wycięciu tylko gwiazdek i księżyców, ile potrzebujecie po prostu przyklejcie je na przygotowane wcześniej jajka. To jak je przykleicie zależy wyłącznie od Was, jednak możecie sugerować się zdjęciami w artykule ;)

Tak, to wszystko! Wasze pisanki są gotowe! Ten pomysł jest idealny, gdy w natłoku pracy brak nam czasu na kilkugodzinne ozdabianie pisanek.

Jak podobają Wam się pisanki w gwiazdki i księżyce?

Autor: Oliwia Górska