Data modyfikacji:

Wnętrzarskie inspiracje: pomysły na pokój nastolatka

Pokój nastolatka powinien odzwierciedlać jego przejście w dorosłość. Misie, zabawki oraz bajkowi bohaterowie powinni ustąpić miejsca prostym i funkcjonalnym przestrzeniom, stanowiącym świetne tło dla nowych pasji i zainteresowań Twojego dziecka.

Mocna czerwień i sportowe akcenty wyróżniają pokój nastolatka z piłkarskim zacięciem. Minimalistyczne biurko zostało przedłużone i obudowane sporym regałem, częściowo zakrytym przez czerwoną i czarną płytę. Ciekawym akcentem są również pufy przypominające wydrążone kostki do gry oraz wezgłowie łóżka wyróżnione szarą płytą na tle ogniście czerwonej ściany.

www.home-designing.com

Dziewczęcy pokój dla nastolatki nie zawsze musi być podporządkowany cukierkowej stylistyce. W tym pomieszczeniu zastosowano minimalistyczną, czarno-białą paletę barw, ale dodatki nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że zamieszkuje go dziewczyna. Obraz z twarzą Audrey Hepburn, grafika w kształcie drzewa oraz mobilna komoda pełniąca funkcję stolika dodają wnętrzu uroku.

www.freshome.com

Połączenie bieli z różem może być bardzo gustowne, jeśli pozwolimy jasnej barwie zdominować pokój dla nastolatki. Geometryczne krzesło i dywan stanowią przeciwwagę dla typowo dziewczęcego łóżka z baldachimem i kwiecistą pościelą, podobnie jak proste, białe meble, które z pewnością wytrzymają próbę czasu.

www.freshome.com

W takiej aranżacji długi i wąski pokój  nastolatka będzie wyglądał świetnie. Łóżko pełniące funkcję kanapy płynnie łączy się z regałem i biurkiem, które z kolei przechodzi w przestronną szafę. Proste formy i wesoła żółć stylistycznie spinają całość, a uniwersalny charakter wystroju sprawia, że sprawdzi się niezależnie od płci mieszkańca pokoju.

www.freshome.com

Subtelna szarość czyni ten pokój nastolatka wyjątkowo uniwersalnym i ponadczasowym, a jego charakter z łatwością mogą zmienić kolorowe dodatki. Niewielką przestrzeń podporządkowano funkcjonalności - ubrania, książki czy drobiazgi zmieszczą się nie tylko w wielu szafach, półkach i komodach, ale również na szerokim parapecie, który za dnia może pełnić funkcję podręcznego stolika.

www.freshome.com
Autor: Kasia Szulik