Data modyfikacji:

Wybieramy łóżko do sypialni

Sypialnia ma być miejscem odpoczynku i relaksu. Dobór odpowiednich mebli oraz kolorystyki, jest bardzo istotny. Rama łóżka stanowi o jego oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju wyglądzie. Regulowane stelaże pod materac. Dodatkowe półki, w których można schować książkę lub położyć kubek z ciepłą herbatą. Wygodne i wymyślne zagłówki.  Producenci łóżek starają się nam zapewnić jak największą wygodę, ale także dbają o walory estetyczne mebli.

Popularne są łóżka drewniane. Najczęściej klasyczne – z ostrymi krawędziami bez zbędnych ozdób. Często ich integralnym elementem są stoliki nocne umieszczone przy miejscach na głowę. Warto zwrócić uwagę na nogi łóżek – tutaj producenci prześcigają się w pomysłach.  Bardzo wytrzymałe drewno dębowe lub bukowe czy jaśniejsze sosnowe? Możesz wybrać naturalne odcienie, ale w sklepach nie brakuje też modeli  z drewna barwionego.  Jeżeli nudzą Cię surowe kształty, pomyśl o drewnianych łóżkach z elementami zdobienia wyrytymi na zagłówku lub z ciekawymi łączeniami kolorów – w sklepach znajdziesz łóżka z dwukolorową ramą. Jeżeli interesują Cię rozwiązania bliskie natury, możesz wybrać łóżko z wiklinowym zagłówkiem.

Osoby, które nie zdecydują się na drewno mają także duży wybór. Łóżka tapicerowane są ostatnio bardzo modne. Mają opływowe kształty i ciekawe kolory. Gama barw i materiałów jest naprawdę szeroka, sam możesz wybrać tkaninę, skórę lub ekoskórę. Takie łóżka często nie mają nóg i bezpośrednio stykają się z podłogą, dzięki czemu mogą wydawać się bardziej przytulne.

W sklepach znajdziemy także oryginalne metalowe ramy łóżek. Posiadają bogate zdobienia i ciekawe zakończenia. Mają surowy, a jednocześnie elegancki wygląd.

Pamiętajmy o tym, że łóżko musi być dobrane do pozostałych mebli, do kolorystyki oraz stylu sypialni. Ważny jest także odpowiedni rozmiar łóżka. Standardowa długość to 200cm, do wyboru są trzy szerokości: 140, 160 i 180 cm. Wszyscy marzymy o dużym, wygodnym łóżku, ale należy uwzględnić to, że bardzo istotne jest ustawienie łóżka w sypialni. Zadbaj o swobodny dostęp do ukochanego mebla z obu stron.

Życzymy miłych snów!

Autor: Ola Sztobryn