Data modyfikacji:

Wygoda i oszczędność: zalety programatorów czasowych

Jeżeli cenisz sobie wygodę, to urządzenie to będzie wspaniałym rozwiązaniem dla Ciebie. Przedstawiamy zalety programatorów czasowych.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Programator czasowy automatycznie włącza i wyłącza podpięte do niego urządzenia elektryczne. Schemat działania jest bardzo prosty. To rodzaj przelotki podłączanej do sieci, posiadającej mechanizm regulujący godziny i czas pracy przyrządów. Dzięki temu będzie ono działać tak długo, jak przewiduje program. Większość programatorów dostępnych na rynku pozwala na zapis ustawień w trybie tygodniowym. W międzyczasie możesz dowolnie modyfikować plan i dostosowywać go do swoich potrzeb.

www.houzz.com

Na rynku dostępne są  programatory cyfrowe i analogowe. Programatory analogowe wyposażone są w najprostszy mechanizm zegarowy w postaci ręcznie regulowanej tarczy.

Wersje cyfrowe posiadają elektryczny wyświetlacz i programowane są za pomocą wbudowanego komputera.

Programatory czasowe będą dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących oszczędności. Ustawiając czas pracy urządzeń, uniemożliwiasz im zużywanie nadmiernej ilości energii elektrycznej. Zabezpieczasz się też przed ich przegrzaniem lub spaleniem (często problem ładowarek sieciowych). W szczególności polecamy je osobom, które mają problem z wysokimi rachunkami za ogrzewanie: piec nie włączy się, gdy nie zachodzi taka potrzeba.

Rozwiążesz też problem z zapominaniem o wyłączaniu światła. Zewnętrzne oświetlenie domu czy świąteczna iluminacja uruchomi się i zgaśnie sama, a Ty spokojnie prześpisz całą noc.

Programatory czasowe przydają się, gdy wyjeżdżasz na urlop. Możesz ustawić automatyczny tryb uruchamiania świateł. Oszukasz potencjalnych włamywaczy czyhających na puste domy. Posiadacze ogródków czy działki nie będą musieli obawiać się o kondycję trawnika (automatyczne nawadnianie). W przypadku zimowych wyjazdów możesz również ustawić ogrzewanie tak, by włączyło się dopiero w dzień Twojego powrotu (nie zastaniesz wyziębionego mieszkania).

Programatory mogą znaleźć zastosowanie w każdym domu. Zachęcamy do zastanowienia się, jak mogą usprawnić Wasze gospodarstwo.

Autor: Cieplik