Aranżacja wnętrz. Pomysły na nowoczesny wystrój

olejek zapachowy

Olejek zapachowy a eteryczny – jaka jest różnica między tymi olejkami?

Olejek eteryczny i zapachowy to produkty szeroko wykorzystywane w kosmetyce, a także w naszych domach, np. do aromatyzowania powietrza za pomocą kominka bądź lampy zapachowej. Jaka jest różnica między olejkiem zapachowym a eterycznym? Jak je stosować? Sprawdź w artykule!
drzwi do salonu

Jakie drzwi do salonu wybrać?

Wybór odpowiednich drzwi do salonu to nie lada wyzwanie. Nie tylko muszą być funkcjonalne i wytrzymałe, ale powinny także dobrze komponować się z charakterem wnętrza. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się podwójne drzwi do salonu. Jednak czy drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne to na pewno strzał w dziesiątkę? W tym poradniku pomożemy ci wybrać najlepsze drzwi do salonu.
zabudowa okna dachowego

Zabudowa okna dachowego krok po kroku

Odpowiednio wykonana zabudowa okna dachowego powinna zapewnić zarówno właściwą izolację termiczną, przeciwwilgociową, jak i umożliwiać dostęp maksymalnej ilości światła. Okna połaciowe od wewnątrz zwykle zabudowujemy płytami gipsowo-kartonowymi na stelażu z profili metalowych. Nowoczesne okna są dostarczane przez producentów z tzw. systemem ciepłego montażu. Stosując prostopadłe węgarki przy krawędziach ramy, możemy dodatkowo poprawić ułożenie izolacji termicznej wokół okna i zabezpieczyć przed powstawaniem mostków termicznych.
schody wejściowe

Jak i z czego zrobić schody wejściowe do domu?

Schody wejściowe do domu łączą poziom zero budynku z otaczającym terenem. Zwykle wykonujemy je już po zakończeniu budowy domu i wstępnym zagospodarowaniu działki. Nawet jeśli projekt budynku uwzględnia konstrukcję i wykończenie schodów, to w praktyce często będziemy musieli dostosować go do ostatecznego kształtu terenu. Wysokość stopni i długość biegu schodów jest kompromisem między normami budowlanymi, dostępnym miejscem i kosztem budowy. Rodzaj konstrukcji i posadowienie schodów będą mieć wpływ na wybór materiałów wykończeniowych oraz trwałość i komfort użytkowania. Zobacz, jak zrobić schody wejściowe do domu.
szafki cargo

Dlaczego warto mieć kosze cargo w kuchni?

Planując remont kuchni, wcześniej czy później usłyszysz o koszach cargo. Szafki, zestawy i kosze cargo to nie tylko moda, ale przede wszystkim większa wygoda korzystania z kuchni. Funkcjonalne meble ułatwią składowanie żywności oraz akcesoriów, dzięki czemu podczas gotowania z łatwością znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy. Dlaczego warto zainwestować w cargo w kuchni?
dodatki w skandynawskim stylu

Dodatki i dekoracje w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w ciągu ostatnich lat zdobył ogromną popularność w świecie aranżacji wnętrz. Odkryj nasze inspiracje i propozycje najlepszych dodatków i dekoracji w stylu skandynawskim.
małe biurko

Małe biurko czy składane: wybieramy biurko do małego pokoju

Małe biurko zmieści się nawet w niedużym lokum. Zobacz, jaki model wybrać: biurko kasyczne, składane czy narożne.
rodzaje karniszy

Rodzaje karniszy. Jaki karnisz do domu wybrać?

Eleganckie, dopasowane do wnętrza karnisze stanowią część pięknej oprawy okna, umożliwiają też zawieszenie zapewniających prywatność firan oraz zasłon. Mogłoby się wydawać, że ich zakup to nic trudnego, ale wybór odpowiedniego produktu naprawdę warto dobrze rozważyć. Przeczytaj, jakie rodzaje karniszy są dostępne na rynku i czym charakteryzują się poszczególne z nich.
zasłony na balkon

Jakie zasłony na balkon wybrać?

Nawet najmniejszy balkon może być wspaniałym miejscem do odpoczynku i relaksu. Najpierw jednak musisz zadbać, aby przytulnie się prezentował i chronił od słońca, wiatru, deszczu oraz… ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Pomogą ci w tym na przykład stylowe zasłony na balkon.
oświetlenie toaletki

Jak dobrać oświetlenie do toaletki?

Dobre oświetlenie toaletki jest niezbędne do wykonania pięknego makijażu. Zobacz, jakie oświetlenie do toaletki będzie najlepsze.
Kolor szmaragdowy

Kolor szmaragdowy we wnętrzach: z czym go połączyć?

Szlachetny, radosny, kojarzący się z naturą – oto właśnie kolor szmaragdowy. Niegdyś zarezerwowany wyłącznie dla wyższych sfer głęboki odcień zieleni może dodać twojemu mieszkaniu niesamowitego klimatu. Sprawdź, z czym łączyć szmaragd, by wydobyć jego niesamowity potencjał w aranżacji wnętrza.
okrągłe lustro

Wnętrzarski hit - okrągłe lustro. Gdzie pasuje i z czym je zestawić?

Jeśli z reguły sceptycznie podchodzisz do wnętrzarskich trendów, tym razem daj się skusić aranżacyjnej modzie. Okrągłe lustro nie jest tylko jednosezonowym trendem – przeciwnie, zwierciadła tego typu są świetnym sposobem na urozmaicenie stylizacji wnętrza i przełamanie stylizacyjnych schematów. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać w stylizacji wnętrza okrągłe lustra?

Aranżacje kuchni, salonu, łazienki i tarasu