Data publikacji:

Ranking blenderów ręcznych

Blender ręczny to urządzenie przydatne w każdej kuchni. Jaki kupić blender ręczny? Ranking, który ci pokażemy, pomoże ci wybrać najlepszy blender ręczny. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, na jakie parametry i funkcje zwracać uwagę, kupując blender ręczny. Zapraszamy do lektury!
ranking blenderów ręcznych

Blender ręczny – ranking. Jaki blender ręczny kupić? Na co zwrócić uwagę?

Chcesz kupić blender ręczny? Ranking najlepszych urządzeń znajdziesz w dalszej części artykułu. Najpierw zastanówmy się nad tym, na jakie parametry i przydatne funkcje zwracać uwagę, kupując blender ręczny. Poniżej omawiamy te najistotniejsze.

Moc

To jeden z najważniejszych parametrów, na który musisz zwrócić uwagę, wybierając dobry blender ręczny. Na rynku znajdziesz blendery o mocy od 100 do nawet 1800 W. Jaka moc będzie więc najbardziej optymalna? Dobry blender ręczny powinien mieć moc przynajmniej 600 W. Blendery z mniejszą mocą nie sprawdzą się do twardszych produktów, np. miksowania orzechów. Świetnie poradzą sobie z sokami, kremami czy innymi płynami. Z kolei blendery o mocy 600 W będą najbardziej uniwersalne. Szukasz najbardziej wydajnego urządzenia? Kup blender o mocy przynajmniej 800 W.

Regulacja obrotów

Koniecznie zwróć uwagę na to, czy wybrany blender ma regulację obrotów. Bardzo wiele urządzeń na rynku nadal nie posiada takiej funkcji, a zdecydowanie może się ona przydać. Jeśli blender regulację posiada, to sprawdź, czy jest ona płynna, czy skokowa.
Regulacja płynna pozwala na ustawienie dowolnej prędkości pomiędzy zakresem minimalnym a maksymalnym. Z kolei regulacja skokowa najczęściej oferuje 3–5 rodzajów prędkości i tylko między tymi stopniami można przełączać urządzenie. Regulacja płynna jest więc znacznie wygodniejsza i pozwala na precyzyjniejsze dobranie obrotów.

Akcesoria

Kupując blender, w zestawie otrzymasz też przydatne akcesoria. Podstawą jest pojemnik ze specjalną nakładką, w którą można wpiąć blender. Taki pojemnik może mieć różne pojemności, ale więcej opowiemy o tym poniżej.
Jakie inne akcesoria może mieć w zestawie wybrany blender? Między innymi pojemnik kielich, kilka różnych końcówek, np. do ubijania czy rozdrabniania lodu, wymienne noże, spiralizer lub malakser.
Czym jest spiralizer? To urządzenie, a w przypadku blendera specjalna nakładka, dzięki której można kroić warzywa w długie, cienkie paski. W ten sposób można tworzyć nowe dania, np. warzywny makaron.
Malakser to z kolei urządzenie do mielenia, siekania i krojenia warzyw. Blendery z malakserem są bardziej zaawansowane.
Oczywiście nie każdy blender będzie mieć w zestawie wszystkie te akcesoria, ale znajdziesz też blendery, które będą mieć ich więcej. Warto również zwrócić uwagę na to, że im więcej akcesoriów, tym blender jest droższy. Dlatego przeanalizuj dokładnie, czy wszystkie z nich będą ci przydatne. Być może potrzebujesz tylko podstawowych narzędzi i te będą wystarczające. A przecież po co przepłacać.

Wielkość pojemnika

Wiele blenderów dostępnych na rynku ma w zestawie jeden pojemnik główny, w który można wpiąć blender. Warto więc szukać blendera właśnie z takim pojemnikiem, ponieważ zdecydowanie przydaje się on w kuchni. Pojemnik ten może mieć różne pojemności. Zazwyczaj mieszczą się one w przedziale od 0,2 do 1,7 l. Pojemność pojemnika zależy w dużej mierze od twoich potrzeb. Jeśli gotujesz często i dla dużej, przynajmniej 4-osobowej, rodziny, to warto rozważyć blender z większym pojemnikiem – większym niż 0,5 l. A pojemnik 0,5 l i mniejszy to taki standard w przeciętnej kuchni.

Funkcje

Większość blenderów ma kilka funkcji podstawowych. Można zaliczyć do nich blendowanie, ubijanie, miksowanie, rozdrabnianie, mieszanie, kruszenie lodu, szatkowanie czy mielenie. Z kolei niektóre z urządzeń mają też funkcje dodatkowe, np. możliwość wyrabiania ciasta, ucierania, tarcia, spieniania czy krojenia. Jeśli więc gotujesz często i blender potrzebny ci jest do wielu różnych dań, to wówczas postaw na ten z dużą ilością funkcji dodatkowych. Wówczas nie będzie trzeba kupować dodatkowych urządzeń – jedno będzie w stanie zrobić kilka różnych rzeczy.

Tryby pracy

Niektóre blendery mają dodatkowo do wyboru tryby pracy. Są to tryb turbo i pulsacyjny. O trybie turbo nie będziemy pisać zbyt wiele, ponieważ większość osób wie, na czym ten tryb polega - zwyczajnie jednym przyciskiem można wprawić ostrza w najszybszy możliwy ruch.
A na czym polega tryb pulsacyjny? W tym trybie pracy ostrza urządzenia na przemian przyspieszają i zwalniają. To sprawia, że składniki mieszają się dokładniej i precyzyjniej. Zdecydowanie warto rozważyć zakup blendera z trybem pulsacyjnym.

Blendery ręczne – ranking najlepszych urządzeń

Jeśli już wiesz, na co zwracać uwagę, wybierając najlepszy blender ręczny, dopasowany do twoich potrzeb, to teraz zapraszamy do poniższego rankingu. Zebraliśmy w nim najlepiej oceniane blendery. Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie kupić, to taka ściąga z pewnością ci się przyda.
  • Bosch Ergomixx MSM67170
  • Berlinger MAX-1050-W
  • Philips Zoodler HR2657/90
    Klaudia Borycka
    Klaudia Borycka

    Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.