Data publikacji:

Jaki cichy odkurzacz bezworkowy wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju i modelu odkurzacza to ważne zadanie. Jest to urządzenie, które kupujemy na kilka lat, dlatego powinno być ono sprawne, skuteczne w działaniu i dopasowane do indywidualnych preferencji. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów odkurzaczy w wielu różnych wariantach, z których każdy posiada swoje indywidualne zalety i wady. Wśród nich znajduje się również często wybierany cichy odkurzacz bezworkowy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu urządzenia i na jakie modele warto postawić, by produkt spełniał oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i ułatwiał utrzymanie porządku?
jaki cichy odkurzacz bezworkowy wybrać

Dlaczego warto wybrać odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacze bezworkowe to funkcjonalne i nowoczesne urządzenia, które z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników. Dostępnych jest również wiele modeli, które w swoich parametrach coraz dokładniej odpowiadają na wyszukane oczekiwania użytkowników. Coraz częściej spotkać można też bardzo ciche odkurzacze bezworkowe, które świetnie sprawdzają się zarówno w domach, jak i w firmach.
W przypadku odkurzaczy bezworkowych ich niewątpliwą i jedną z największych zalet jest brak konieczności kupowania worków. Jest to wygoda, dzięki której nie trzeba pamiętać o robieniu zapasu tych akcesoriów ani zastanawiać się, które będą pasować do odpowiedniego modelu. Pojemnik w urządzeniu wystarczy opróżnić i umyć. Cichy odkurzacz bezworkowy to również doskonały wybór dla alergików. Urządzenia te świetnie filtrują zanieczyszczenia, a zebrany kurz nie zalega w worku, gdyż może być opróżniany z odkurzacza po każdym sprzątaniu.
Dodatkowo poziom zapełnienia pojemnika nie ma wpływu na jakość odkurzania, co często ma miejsce w przypadku odkurzaczy tradycyjnych. To niezwykle istotne w przypadku osób, które posiadają zwierzęta. Wówczas możliwość opróżnienia pojemnika jest bardzo istotna, gdyż zbierana sierść zajmuje dużo miejsca i powoduje w odkurzaczach tradycyjnych potrzebę znacznie częstszej wymiany worka.

Cichy odkurzacz bezworkowy – ranking

Wśród urządzeń bezworkowych znaleźć można urządzenia stojące, bezobsługowe i tradycyjne o wielu poziomach mocy i zróżnicowanych parametrach. Mają one wpływ na jakość sprzątania, pobór mocy i wygodę pracy.
Jednym z parametrów, którym kierują się osoby poszukujące idealnego odkurzacza, jest głośność jego pracy. Wśród dostępnych na rynku modeli bezworkowych znajdują się urządzenia, które pracują na poziomie nawet poniżej 60 dB. Oto trzy najcichsze modele nowoczesnych i bardzo cichych urządzeń bezworkowych.

iRobot Braava Jet m6 m6138 – mistrz w kategorii odkurzacz bezworkowy cichy!

Wśród robotów sprzątających niemal wszystkie modele od Braava wykazują doskonałe właściwości sprzątające i cichą pracę. Prawdziwym mistrzem tej cechy jest jednak bardzo cichy odkurzacz bezworkowy iRobot Braava Jet m6 m6138. Generuje on dźwięk na poziomie około 50 dB, co porównać można do szeptu lub bardzo cichej rozmowy. Ponadto model od Braava pracuje bez przerwy aż 150 minut oraz wyposażony jest w różne programy pracy, takie jak mopowanie, czyszczenie intensywne czy sprzątanie miejscowe. Posiada też funkcję automatycznego opróżniania.
Odkurzacz cichy bezworkowy Braava Jet m6 m6138 jest bardzo elegancki i występuje w kolorze białym. Doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz oraz posiada możliwość zarządzania nim z poziomu aplikacji mobilnej.

iRobot Roomba 974 – bezobsługowy i bardzo cichy odkurzacz bezworkowy

Jednym z najcichszych i zarazem charakteryzujących się doskonałymi parametrami jest robot sprzątający iRobot Roomba 974. To doskonała propozycja do domów i mieszkań o dużej powierzchni. Dzięki temu modelowi sprzątanie odbywa się bez udziału osób. Emitowany hałas kształtuje się na poziomie 58 dB, co oznacza, że Roomba wydaje dźwięki porównywalne z rozmową. Ponadto model ten wyposażony jest w możliwość połączenia go z aplikacją mobilną, dzięki czemu istnieje możliwość rozpoczęcia sprzątania o dowolnej porze, nawet znajdując się poza domem.
Filtr zawarty w modelu Roomba 974 zatrzymuje aż 99% kurzu i pyłu, a jego wydajność sięga do 185 m2. Jedno naładowanie wystarcza na nieprzerwaną pracę trwającą 75 minut, jednak rozładowanie nie stanowi tu żadnego problemu. Gdy energia się skończy, robot sam jedzie do stacji dokującej, ładuje się, a następnie kontynuuje sprzątanie. Ten bardzo cichy odkurzacz bezworkowy wyposażony jest również w funkcję wykrywania zabrudzenia i intensywniejszej pracy w miejscach wymagających tego w sposób szczególny.

Karcher T 10/1 1.527-150.0 – cichy odkurzacz bezworkowy do domu i firmy

Doskonałym pod kątem mocy i siły oraz jakości sprzątania jest również odkurzacz cichy bezworkowy Karcher T 10/1 1.527-150.0. I chociaż jest to model zajmujący więcej miejsca niż kompaktowe roboty sprzątające, urządzenie to jest warte uwagi. Głośność, jaką generuje, to 73 dB, dzięki czemu zaliczany jest do sprzętu pracującego stosunkowo cicho. Ponieważ jest to odkurzacz przemysłowy, świetnie sprawdzi się w firmach, gdzie pracować może w trakcie godzin pracy, bez zbytniego zakłócania funkcjonowania i komunikacji w przedsiębiorstwie.
Zbiornik odkurzacza ma pojemność 10 litrów, a wszystkie elementy urządzenia, w tym fizelinowa torebka filtracyjna, charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i solidnością konstrukcji. Dzięki temu model od Karcher to nie tylko bardzo cichy odkurzacz bezworkowy, ale również sprzęt wyjątkowo odporny na uszkodzenia.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!