Data publikacji:

Czarna lodówka w kuchni – aranżacje. Jak wybrać czarną lodówkę do kuchni?

Kuchnia to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, ponieważ wiele osób spędza tam dużo czasu każdego dnia. Chociaż każda kuchnia różni się pod względem wyglądu, wielkości oraz stylu, to z łatwością można wyróżnić podstawowe elementy, które znajdują się w każdym tego typu pomieszczeniu.
czarna lodówka aranżacje
Trudno znaleźć domową kuchnię, w której brakuje takich sprzętów jak piekarnik, miejsce do gotowania, mikrofalówka oraz lodówka. To właśnie wybór lodówki często generuje najwięcej trudności. Szeroki wybór lodówek dostępnych na rynku sprawia, że wiele osób nie wie, którą z nich wybrać, aby była odpowiednia zarówno pod względem funkcjonalności, jak i pod względem wyglądu.
Projektowanie kuchni oraz dobieranie wszystkich niezbędnych sprzętów i gadżetów wbrew pozorom nie jest łatwe, dlatego każdy element wystroju tego pomieszczenia powinien być dobrze przemyślany. Wiele osób decyduje się na urządzenie kuchni w stylu nowoczesnym, z wykorzystaniem modnych w ostatnim czasie elementów i kolorów.
Nowoczesne kuchnie pełne są stylowych i oryginalnych elementów, jednak na szczególną uwagę zasługują lodówki w czarnym kolorze. To niezwykle wyróżniający się element, który mocno przykuwa uwagę. Czy lodówka w takim kolorze to dobry pomysł? Czarna lodówka w kuchni – aranżacje, które się sprawdzą, oraz jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w artykule poniżej.

Czarna lodówka w kuchni – czy to dobry pomysł? Zalety i wady

Czarna lodówka w kuchni to bez wątpienia jeden z największych aranżacyjnych trendów, dlatego decyduje się na nią wiele osób. Jakie zalety ma takie rozwiązanie, a które jego strony są słabsze? Poniżej przedstawione zestawienie plusów i minusów powinno rozwiać wszystkie wątpliwości.
Czarna lodówka w kuchni – aranżacje, czyli jakie plusy ma taki wybór sprzętu? Największą zaletą lodówki w takim kolorze jest jej uniwersalność. Czarna lodówka pasuje do wielu stylów, pomieszczeń i kolorów, dlatego można ją wykorzystać niemal w każdym zestawieniu. Czarna lodówka wygląda dobrze w połączeniu z klasycznymi kolorami, takimi jak biel, szary lub czarny, można ją połączyć także z drewnianymi meblami kuchennymi o różnych kolorach, a w połączeniu z kolorowymi meblami stworzy niezwykle oryginalną kuchnię. Czarna lodówka jest także niezwykle elegancką pozycją, dlatego często decydują się na nią osoby, którym zależy na wyjątkowym designie swojej kuchni.
Czarna lodówka, jak każdy sprzęt, ma także swoje minusy. Chociaż lista wad jest bardzo krótka, warto wiedzieć, z czym wiąże się taki wybór. Czarna lodówka nie zawsze będzie dobrym pomysłem, jeśli powierzchnia kuchni jest niewielka. Ciemny mebel, szczególnie tak duży jak lodówka, może przytłoczyć małe pomieszczenie, a to sprawi, że małego rozmiaru kuchnia będzie sprawiać wrażenie jeszcze mniejszej.
Czarna lodówka, tak jak wszystkie przedmioty i meble w tym kolorze, jest także częściej narażona na zabrudzenia, które są znacznie bardziej widoczne niż na powierzchni lodówki w innym kolorze. Ta cecha sprawia, że czarna lodówka, aby wyglądała dobrze, wymaga częstszego mycia. Na powierzchni czarnej lodówki znacznie bardziej widać także zarysowania, dlatego warto uważać na ten sprzęt.

Czarna lodówka w kuchni – aranżacje. Z czym połączyć lodówkę w takim kolorze?

Czarna lodówka to sprzęt, który pasuje do kuchni w różnych stylach, ale w połączeniu z jaką aranżacją prezentuje się najlepiej? Zdecydowanie czarna lodówka najbardziej pasuje do kuchni w stylu nowoczesnym, ponieważ sam kolor tego sprzętu sprawia, że wygląda on niezwykle elegancko. Nowoczesna kuchnia wyróżnia się prostotą, zarówno pod względem formy, jak i kolorów. Cechy nowoczesnej kuchni to także minimalizm oraz geometryczne wzory, dlatego czarna lodówka idealnie pasuje do takiego stylu. Najpopularniejsze zestawienie, które sprawdza się w wielu kuchniach i niemal zawsze prezentuje się dobrze, to czarna lodówka – aranżacje z białymi meblami kuchennymi.
Drugim najpopularniejszym połączeniem jest czarna lodówka – aranżacje z kuchnią w stylu retro. Lodówka w takim kolorze będzie pełniła rolę dużego kontrastu, jednak aby pasowała ona do stylu lat 50. lub 60. XX wieku, powinna mieć formę nawiązującą do ówczesnych lodówek. Poszukiwanie czarnej lodówki w stylu retro wbrew pozorom nie jest trudne, ponieważ coraz więcej producentów wprowadza na rynek takie modele czarnych lodówek. Do kuchni w stylu retro nie warto wybierać nowoczesnej czarnej lodówki, ponieważ taki połączenie nie będzie prezentowało się zbyt dobrze.
Lodówka w czarnym kolorze pasuje także do jasnej kuchni w stylu skandynawskim. Taki styl prawidłowo kojarzy się z jasnymi kolorami oraz naturalnymi materiałami, jednak wiele osób decyduje się na przełamanie go wyróżniającym się elementem, jakim jest czarna lodówka. Czarna lodówka w połączeniu z jasnymi meblami, białymi ścianami oraz blatami wykonanymi z jasnego drewna prezentuje się wyjątkowo dobrze, dlatego nie powinien dziwić fakt, że coraz więcej osób podczas projektowania swojej kuchni stawia właśnie na takie połączenie.
Czarną lodówkę warto umieścić także w kuchni w stylu loftowym. Kuchnie w takim stylu charakteryzują się surowym wyglądem, w którym dominują materiały takie jak szkło, drewno, metal, cegły oraz beton. Czarna lodówka jest idealnym uzupełnieniem loftowego wnętrza, ponieważ świetnie współgra z innymi, wyróżniającymi się elementami takiej kuchni.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!