Data publikacji:

Czujnik czadu i gazu – ranking

Czujnik czadu i gazu to jedna z najlepszych inwestycji, dzięki której zapewnisz bezpieczeństwo sobie i pozostałym domownikom. Praktyczne urządzenie nieustannie kontroluje stężenie tlenku węgla, informując o ewentualnym przekroczeniu jego normy i pojawieniu się zagrożenia. Jaki wybrać czujnik czadu i gazu? Zobacz nasz ranking polecanych produktów!
czujnik czadu i gazu ranking

Dlaczego warto zainwestować w czujnik czadu i gazu?

Zakup jednego z czujników czadu i gazu z poniższego rankingu to najlepszy sposób na ciągłe monitorowanie poziomu tlenku węgla w powietrzu w pomieszczeniu. Takie urządzenie jest niezbędne w domach, w których wykorzystuje się kominki, piece gazowe, kotły węglowe lub ogrzewacze wody.
Warto pamiętać, że niezauważone uwalnianie się czadu i gazu jest nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale także może stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Wystarczy niedrożny przewód kominowy lub wadliwa instalacja grzewcza, aby doszło do tragedii. Na szczęście z pomocą czujników można jej uniknąć.

Jaki jest najlepszy czujnik czadu i gazu? Ranking polecanych urządzeń

Nie wiesz, który czujnik czadu i gazu wybrać? Poniższy ranking z pewnością ułatwi ci znalezienie najlepszego modelu. Sprawdź, które produkty zadbają o bezpieczeństwo domowników!

Gazex Detektor propan-butanu i tlenku węgla 12 V Dk-25.A

Najpopularniejszy czujnik czadu i gazu w rankingu. Urządzenie jest przeznaczone do użytku w łazienkach i kuchniach z gazowymi podgrzewaczami wody oraz w garażach, jeśli są ogrzewane przenośnymi piecykami gazowymi.
Urządzenie Gazex nieustannie monitoruje poziom tlenku węgla i gazu ziemnego. Producent wyposażył je w czujnik półprzewodowy z filtrem węglowym oraz możliwość pracy w temperaturze od 0 do 40 stopni Celsjusza. W przypadku wykrycia zagrożenia uruchamia się sygnalizacja alarmowa – syrena i czerwona lampka LED.

Honeywell Detektor tlenku węgla CO XC100-PL-A

Kolejna propozycja, która zapewnia nieustanne bezpieczeństwo. Urządzenie może być zamontowane bez obaw w łazience, ponieważ ma klasę ochrony IP 44.
W przypadku modelu Honeywell możesz określić poziom stężenia tlenku węgla, którego wykrycie spowoduje uruchomienie sygnalizacji optycznej i akustycznej. Z kolei w celu zadbania o nieustanną pracę czujnik ma niewymienną baterię.

Elmak Czujnik Pw-920 Czad Savio

Czujnik czadu i gazu, który swoje miejsce w rankingu zawdzięcza licznym badaniom potwierdzającym jego bezpieczeństwo i spełnieniem licznych rygorystycznych norm unijnych. Model jest zasilany bateryjnie, a w przypadku wykrycia przekroczenia normy tlenku węgla uruchamia głośną syrenę.
Czujnik Elmak Savio ma funkcję ciągłego monitorowania, autodiagnostyki oraz przycisk testu. Dzięki niemu możesz w dowolnym momencie sprawdzić, czy działa prawidłowo. Urządzenie jest również wyposażone w sensor o żywotności 5 lat.

Gazex Detektor propan-butanu i tlenku węgla 230 V Dk-25.P

Kolejny czujnik czadu i gazu od marki Gazex w rankingu. Urządzenie z filtrem węglowym i półprzewodnikowym sensorem wykonuje pomiar co 25 sekund. Za sterowanie odpowiada mikroprocesor z układem samotestującym i eliminacją fałszywych alarmów.
Czujnik Gazex może być umieszczony zarówno w kuchniach, jak i łazienkach czy garażach. Model o ciągłej, dyfuzyjnej pracy ma obudowę z ABS i stopień ochrony IP 42. W momencie wykrycia zbyt wysokiego poziomu czadu lub gazu uruchamia sygnalizację optyczną i akustyczną.

ART Czujnik tlenku węgla HK-18A

Urządzenie zgodne z normą PN-EN 50291-1:2010 + A1:2013-05 i z sensorem elektrochemicznym, którego żywotność wynosi nawet do 7 lat. Czujnik może pochwalić się zasięgiem do 25 metrów.
Model ART jest zasilany bateriami, które otrzymujesz w zestawie. Producent wyposażył go w alarm w formie 3 głośnych dźwięków i dodatkową sygnalizację diodą LED. Urządzenie zostało przebadane w Polskim Instytucie Technik Innowacyjnych w Laboratorium Badań Urządzeń Gazometrycznych.

Jalo Kupu 10 Turquoise

Czujnik, którego design zwraca uwagę. Jego estetyczny i oryginalny wygląd sprawia, że będzie wyglądać znakomicie w każdym pomieszczeniu. To wszystko dzięki współpracy fińskiej marki z Harrim Koskinenem, którą doceniło jury Wallpaper Design Award i RedDot Design Award.
Czujnik Jalo ma wbudowaną baterię litową o trwałości do 10 lat, został wykonany z wytrzymałego tworzywa pokrytego tkaniną oraz posiada taśmę 3M, dzięki której jego instalacja nie sprawi najmniejszego problemu. Co więcej, urządzenie może być stosowane nie tylko w domach, ale także w pojazdach kempingowych i na łodziach.

Blaupunkt Czujnik tlenku węgla CO S2

Jeśli szukasz niezawodnego czujnika gazu i czadu, to ten model z rankingu będzie strzałem w dziesiątkę. Urządzenie Blaupunkt ma zasięg wynoszący nawet do 200 metrów i bez problemu pracuje w temperaturach od -10 do 45 stopni Celsjusza.
Elektrochemiczny czujnik Blaupunkt jest zasilany bateriami, ma czułość EN50291 i funkcję okresowego samodiagnozowania. Nie zabrakło także wbudowanej syreny alarmowej i ostrzeżenia informującego o niskim poziomie baterii.

Gazex Detektor propan-butanu i dwutlenku węgla 230 V Dk-25.Z

Ostatni polecany czujnik czadu i gazu w rankingu. Urządzenie Gazex to dwugazowy detektor, który idealnie sprawdzi się w garażach, kuchniach i łazienkach. Dzięki ciągłej pracy dyfuzyjnej model nieustannie monitoruje stężenie gazu ziemnego i tlenku węgla.
Półprzewodnikowy czujnik Gazex jest sterowany mikroprocesorem, wykonuje pomiary co 25 sekund oraz ma wbudowany filtr węglowy. Całość dopełnia wytrzymała obudowa z ABS, niezawodna sygnalizacja alarmowa oraz możliwość pracy w temperaturze od 0 do 40 stopni Celsjusza.
Zdjęcie: Unsplash
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.