Data publikacji:

Grzejniki ozdobne: inspiracje

Grzejniki to ten element wnętrza, który często traktujemy po macoszemu. Jednak często zdarza się tak, że grzejnik, który mamy, nie pasuje nam do wystroju. Stąd też tak popularne stały się zabudowy grzejnika. Niestety nie każdy chce mieć takie w swoim domu czy mieszkaniu – zabudowa może nieco ograniczać dopływ ciepła. Rozwiązaniem mogą więc być grzejniki ozdobne. Jakie grzejniki ozdobne wybrać? Jakie są aktualnie w trendach? Zapraszamy do poniższego artykułu po garść inspiracji.
grzejniki ozdobne

Grzejniki ozdobne – jakie są aktualnie w trendach? Poznaj grzejniki ozdobne do salonu

Grzejniki ozdobne to świetna alternatywa dla klasycznych kaloryferów. Będą nie tylko pełnić praktyczną funkcję, ale też ozdobią wnętrze. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że grzejniki ozdobne są nieco droższe niż klasyczne modele. Jeśli więc masz ograniczony budżet, to na początek możesz kupić dekoracyjny grzejnik do salonu – miejsca, gdzie spędza się najwięcej czasu i często przyjmuje gości.
A jaki grzejnik ozdobny wybrać? Przede wszystkim dopasuj go do stylu twojego wnętrza. Po drugie, zainspiruj się najnowszymi trendami. Zatem jakie ozdobne grzejniki są teraz na czasie? Inspiracje znajdziesz w dalszej części artykułu.
  • Grzejniki imitujące drewno
  • Ciekawym pomysłem na grzejnik ozdobny jest model pokryty laminatem imitującym drewno. Takie grzejniki sprawią, że wnętrze wyda się jeszcze bardziej przytulne. Ponadto fantastycznie sprawdzają się we wnętrzach w stylu skandynawskim, gdzie drewnianych elementów i mebli jest sporo. Dobrze będą wyglądać też w salonie boho.
  • Grzejniki w stylu industrialnym
  • W salonie loftowym, typowo industrialnym klasyczny grzejnik bardzo rzuca się w oczy. Dlatego też, aby zachować spójne wnętrze, koniecznie może okazać się kupienie kaloryfera w stylu industrialnym. Jeśli wolisz bardziej stonowane modele, to postaw na grzejnik z szerokimi płaskimi panelami w ciemnym kolorze, np. czarnym. Świetnie sprawdzą się też bardzo ozdobne grzejniki, np. takie, które zamiast płyty czy tzw. żeberek mają powyginane rury imitujące te ze starych fabryk. W sklepach znajdziesz też kaloryfery do złudzenia przypominające grzejniki przemysłowe. To dość odważna, ale za to jaka stylowa propozycja.
  • Kolorowe grzejniki
  • Kolory są w modzie – także we wnętrzach! Jeśli więc lubisz kolorowe akcenty lub masz salon w stylu eklektycznym, to kolorowy grzejnik może okazać się świetnym akcentem. Taki grzejnik świetnie wygląda w salonach z białymi ścianami. Wówczas wspaniale się na nich wyróżnia. Kolor grzejnika możesz dobrać do innych kolorowych elementów we wnętrzu, np. fotela, obrazów czy tekstyliów.
  • Ciekawie wygięte grzejniki
  • Lubisz niebanalne dodatki? W takim razie spodobają ci się ciekawie wygięte grzejniki. Takie kaloryfery sprawdzą się raczej w minimalistycznych wnętrzach, np. tych nowoczesnych. Unikaj ich, jeśli twój salon jest eklektyczny albo ma wiele różnych elementów, np. drewno, metal i kolorowe akcenty.
  • Grzejniki poziome
  • Grzejniki ozdobne to często modele pionowe – dość wąskie, ale za to wysokie. Nie każdy ma jednak tyle miejsca. Stąd też pomysł na długie poziome grzejniki, które można umieścić w miejscach nietypowych. Takie grzejniki mogą oczywiście mieć kolor, ciekawą fakturę czy wykończenie. Wszystko zależy od twoich preferencji.
  • Grzejniki płytowe
  • Grzejniki mają najczęściej nieregularną strukturę i przerwy – często są stworzone z pojedynczych żeberek czy rurek lub powyginanej płyty. Jeśli taki design do ciebie nie przemawia i szukasz grzejnika eleganckiego i jak najbardziej minimalistycznego, to postaw na grzejnik płytowy o gładkim, często błyszczącym wykończeniu. Takie kaloryfery świetnie sprawdzą się właśnie we wnętrzach eleganckich, ale też tych nowoczesnych czy urządzonych w stylu glamour.

    Grzejniki ozdobne do łazienki – jakie wybrać?

    Szukasz grzejników ozdobnych do łazienki? Przejrzyj nasze poniższe inspiracje. Jesteśmy pewni, że znajdziesz wśród nich coś dla siebie!

    Grzejniki w kolorze złotym

    W łazienkach najczęściej montujemy grzejniki drabinkowe. Dlaczego? Ponieważ są praktyczne – można na nich wieszać rzeczy do wyschnięcia tak jak na suszarce. Ale taki grzejnik też może być ciekawy. Pomyśl chociażby o grzejniku drabinkowym, ale ze złotymi rurkami. Tego typu kaloryfer świetnie sprawdzi się w łazience eleganckiej, nowoczesnej. Tam, gdzie są marmurowe płytki. To także świetne uzupełnienie złotych baterii łazienkowych.

    Grzejniki o geometrycznym kształcie

    Ciekawy grzejnik? Ten w kształcie heksagonów czy kwadratów. Dodatkowo jeśli ma nietypowy kolor, to już zdecydowanie przyciąga wzrok. Podobne grzejniki sprawdzą się w łazience minimalistycznej, gdzie jest dużo bieli. Wówczas taki grzejnik byłby ciekawym elementem ozdobnym. A jak wiadomo, z tymi w łazience nie można za bardzo zaszaleć.

    Grzejnik lustro

    Grzejnik wykończony lustrem? To możliwe! Takie grzejniki są aktualnie na czasie i świetnie sprawdzają się do łazienki. Wówczas optycznie powiększają przestrzeń i mogą też pełnić funkcje praktyczne – skorzystasz z nich tak jak z klasycznego lustra.

    Wysokie grzejniki niczym ścianka

    A co powiesz na wysoki wąski grzejnik od ziemi aż do sufitu? Wówczas możesz wydzielić za jego pomocą przestrzenie w łazience, np. oddzielić wannę od szafki z lustrem czy toalety. Taki grzejnik jest nietypowy i zajmie dużo miejsca, ale za to będzie bardzo efektownym uzupełnieniem łazienki. Zwłaszcza łazienki w stylu industrialnym i minimalistycznym, gdzie nie ma zbyt wielu efektownych dodatków.

    Grzejnik kolorowy

    Tak jak w przypadku salonu, w łazience też możesz powiesić kolorowy grzejnik drabinkowy. Sprawdzi się on świetnie w łazienkach, w których kolorem przewodnim jest biel i jest jej naprawdę dużo. Wówczas możesz dobrać kolorowe dodatki, np. mydelniczki, ręczniki plus właśnie kolorowy grzejnik.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Klaudia Borycka
    Klaudia Borycka

    Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.