Data modyfikacji:

Ile schnie silikon?

Silikony budowlane są niezwykle przydatne podczas wszelkiego rodzaju prac remontowych i wykończeniowych. Używamy ich do spoinowania, uszczelniania oraz fugowania. Aby połączone lub zabezpieczone nimi powierzchnie były trwałe, musimy zachować ostrożność i nie zapominać o odpowiednich korkach przy ich nakładaniu. Dowiedz się zatem, ile schnie silikon, w zależności od jego rodzaju.

sill

Silikony, które często określa się również jako uszczelniacze lub masy uszczelniająco-klejące, to grupa niezwykle przydatnych substancji używanych szeroko w pracach budowlano-remontowych. Dzięki łatwej aplikacji z powodzeniem korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy-majsterkowicze. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów silikonów, które różnią się od siebie swoim przeznaczeniem oraz właściwościami. Są to zarówno produkty uniwersalne, jak i te przeznaczone do zadań specjalnych, wytrzymujące nawet najbardziej trudne warunki. Ogólnie silikony dzielimy na dwie kategorie – kwaśne i neutralne, w których obrębie rozróżniamy dodatkowe typy produktów. Aby odpowiedzieć na pytanie, ile schnie silikon, musimy z bliska przyjrzeć się każdemu z nich.

Ile schną silikony kwaśne?

Silikony kwaśne charakteryzują się łatwo wyczuwalnym ostrym zapachem, a także szybkim wiązaniem łączonych powierzchni oraz odpornością na wysoką temperaturę oraz wilgoć. Przyjrzyjmy się zatem przeciętnym czasem schnięcia najpopularniejszych rodzajów tego typu masy uszczelniającej.

Ile schnie silikon sanitarny?

W idealnych warunkach silikon sanitarny zaczyna zamieniać się w zwartą spoiną po około 3 godzinach. Ostateczną trwałość uzyskuje jednak dopiero po upływie około 24 godzin. Na czas schnięcia wpływają warunki zewnętrzne i będzie on dłuższy w pomieszczeniach o wilgotności powietrza przekraczającej 50 procent, a także w temperaturze innej niż zalecana (od 2 do 23 stopni Celsjusza). Silikon sanitarny używany jest często w kabinach prysznicowych lub przy wannach, nie ma to jednak szczególnego wpływu na czas jego wiązania, jeżeli nie jest wystawiony na działanie wody.

Ile schnie silikon uniwersalny?

Uniwersalne silikony wysychają, w zależności od producenta, zazwyczaj po kilkunastu minutach lub kilku godzinach, ale pełną twardość i trwałość zyskują zazwyczaj po 24 godzinach.

Ile schnie silikon wysokotemperaturowy?

Silikon tego typu z zewnątrz wysycha już po kilku minutach, ale jego związanie następuje po kilku godzinach. Ostatecznie swoje optymalne właściwości uzyskuje dopiero po upływie doby.

Ile schną silikony neutralne?

Silikony neutralne to produkty bezzapachowe i obojętne chemiczne. Charakteryzują się średnio dłuższym czasem wiązania.

Ile schnie silikon budowlany?

Po pięciu minutach od położenia na powierzchni spoiny pojawia się delikatna skorupa, która po kilku godzinach twardnieje. W optymalnych warunkach silikon wysycha całkowicie po 24 godzinach. Maksymalna temperatura pozwalająca na jego schnięcie to 35 stopni Celsjusza.

Ile schnie silikon dekarski?

Silikon tego typu wysycha z zewnątrz po zaledwie kilkunastu minutach, szczelność zyskuje po kilku godzinach, a pełną twardość po upływie doby od położenia. Na proces będą wpływały warunki atmosferyczne, takie jak deszcz.

Autor: Redakcja wnętrza ze smakiem