Data publikacji:

Jacuzzi na tarasie: ile kosztuje i jak wykonać? Kompleksowy poradnik

Jacuzzi na tarasie to marzenie niejednej osoby, która spróbowała tego rodzaju relaksu w hotelu, spa, na basenie czy w parku wodnym. Pozwala rozluźnić się i ukoić bolące mięśnie, a także wykonywać ćwiczenia siłowe pod wodą. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, co należy zrobić, by mieć własne jacuzzi na tarasie – o co należy zadbać, na jakie parametry wanny zwracać uwagę, jakie są alternatywy dla klasycznego jacuzzi. Poruszymy również kwestie nośności stropów oraz uzyskiwania zgody na umieszczenie wanny spa dokładnie tam, gdzie się chce. Dowiedz się, jak wybudować jacuzzi ogrodowe na tarasie.
jacuzzi na tarasie

Czy da się zamontować jacuzzi na tarasie?

Wyróżniamy różne rodzaje jacuzzi – standardowe oraz typu swim, które nadają się także do pływania w nich i mogą pełnić funkcję niewielkiego basenu. Jeżeli chcemy mieć jacuzzi ogrodowe na tarasie, prawdopodobnie będzie trzeba o tym pomyśleć jeszcze na etapie budowy domu. Dzięki temu architekt wyliczy dokładnie wytrzymałość stropu i zadba o to, byśmy mogli umieścić na tarasie dokładnie taką wannę spa, jak chcemy. W przeciwnym wypadku chęć umieszczenia jacuzzi na tarasie będzie trzeba przedyskutować z zarządcą budynku oraz uzyskać na to jego pisemną zgodę.

Jakie powinno być jacuzzi na taras?

Jacuzzi tarasowe musi być przede wszystkim przystosowane do użytku całorocznego. Powinno być lepiej zaizolowane, a my powinniśmy dysponować do niego dodatkową pokrywą. Niektórzy wybierają wanny spa z wodą, którą wymienia się po każdym użyciu, natomiast inni preferują te z systemami oczyszczania i uzdatniania wody. Ten drugi wariant to wręcz konieczność przykładowo w hotelach. W użytku prywatnym nie ma to aż tak dużego znaczenia.
Zwróć uwagę przede wszystkim na rozmiar wanny, jej estetykę oraz obecność miejsc siedzących czy leżących. Cena nie zawsze powinna być wyznacznikiem, ponieważ na rynku znajdują się dobre modele zarówno za kilka tysięcy złotych, jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że cena samej wanny to jedynie ułamek całych kosztów. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę remont, robociznę oraz utrzymanie jacuzzi. Duży wpływ na cenę może mieć także sposób montażu wanny – wpuszczany w podłogę lub stojący. Najtańszą alternatywą dla klasycznej wanny spa jest jacuzzi dmuchane na tarasie.

Co trzeba zrobić, żeby mieć jacuzzi na tarasie?

Co trzeba zrobić, żeby mieć jacuzzi na tarasie? Przede wszystkim:
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!