Data modyfikacji:

Jak pozbyć się myszy z domu?

Czy wiesz, co oznacza mysz w domu? Jak pozbyć się myszy z domu? Zdradzamy najskuteczniejszy sposób na myszy. Czy jest to ocet na myszy? A jeśli nie, to jaki zapach odstrasza myszy w domu? Kiedy te małe gryzonie czują, że nadciąga zima, na dworze kończy się pożywienie i może zbytnio zmrozić małe, szare futerka, myszy z chęcią wędrują do domów. 
jak pozbyć się myszy z domu

Co oznacza mysz w domu? Dlaczego myszy bytują w domach?

Jeśli masz mysz lub myszy w domu, oznacza to wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Mysie odchody, które wydzielają nieprzyjemny zapach, szczególnie latem, gdy jest ciepło. Myszy sporo brudzą i niszczą – wygryzają tunele w ścianach, osłabiając nieco ich konstrukcję i powodując opadanie tynku.
Dlaczego myszy wchodzą do ludzkich domów i mieszkań?Odpowiedź jest prosta: szukają pożywienia oraz schronienia. 
Co jedzą myszy polne, które zamieszkują w domach? Zwierzęta te są wszystkożerne. Najchętniej jednak smakują się w owocach i ziarnach roślin. Ale mięsem i nabiałem też nie pogardzą. Tak samo jak i ciastem. Wyruszają na żer w porze nocnej (są zwierzętami nocnymi).

Jak pozbyć się myszy z domu w ekologiczny sposób?

Na szczęście jest kilka sposobów na to, jak się pozbyć myszy z domu. Ekologiczne metody są skuteczne, proste w zastosowaniu i pozostawiają mysz przy życiu, delikatnie „kierując” ją w stronę drzwi domostwa, zapraszając do opuszczenia danego domu i udania się po schronienie w inne miejsce. 
Jak pozbyć się myszy z domu w ekologiczny sposób?
 • Uszczelnij wszystkie otwory na przykład za pomocą silikonu. I teraz uwaga – dorosła mysz potrafi prześliznąć się przez szparę szerokości 6 milimetrów, co oznacza, że przy łataniu dziur musisz być szczególnie skrupulatny. Silikonem zatkaj wszelkie dziury, którymi myszy mogą dostać się do wnętrza domu. Myszki polne to bardzo ciekawskie stworzenia. Nie widzą, ale świetnie słyszą i mają genialny węch. To właśnie on „ciągnie” je do codziennej eksploracji terenu. 
 • Przechowuj wszelką żywność w spiżarni, piwnicy i szafkach kuchennych w dokładnie zamkniętych plastikowych lub szklanych pojemnikach. Mysz przegryza pojemniki z tworzyw naturalnych (np. tkanin). 
 • Zawsze sprzątaj wszelkie resztki pokarmów w blatu kuchennego, stołu i podłogi. Brak tych działań to zaproszenie myszy do grasowania po twoim mieszkaniu. 
 • Jak pozbyć się myszy ze ściany? Żywołapka na myszy i szczury – pozwala na humanitarne pozbycie się problemu z myszami. 
 • Ultradźwięki – jak skutecznie pozbyć się myszy z domu? Mysz to zwierzę o bardzo czułym słuchu. Kup urządzenie emitujące ultradźwięki na odpowiednich częstotliwościach dla małych ssaków. Będą one nie do zniesienia przez dłuższy czas, więc myszka wyprowadzi się całkiem prędko z twojego domu. Wybierz najlepszy odstraszacz mysz. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zwierzak nie będzie w stanie przyzwyczaić się do działania urządzenia. A wszystko za sprawą zautomatyzowanych systemów zmiany sygnału ultradźwiękowego.
 • Jaki jest najskuteczniejszy sposób na myszy? 

  Jeśli uważasz, że najskuteczniejszym sposobem na małe gryzonie jest ich uśmiercenie, to zastosuj trutkę na myszy w formie pasty, granulatu albo zatrutego ziarna. Pamiętaj, aby zawsze sprawić, by pojemniki na trutkę były dobrze zabezpieczone przed ludźmi, zwierzętami domowymi oraz deszczem i wilgocią. 

  Jak działa ocet na myszy? Jak działa lakier do włosów na myszy?

  Oba te zapachy odstraszają myszy. To małe zwierzę nie potrafi zmieść tych woni. Psikaj lakierem oraz roztworem octu z wodą na mysie dziury, a zobaczysz, czy te sposoby dają rozwiązanie na zagadnienie, jak pozbyć się myszy z domu. 
  Czego nie lubią myszy? Jaki zapach odstrasza myszy w domu? Mięta, oleander, dziki rumianek, dziewanna, liście pomidorów, kwiat wrotyczu i lawenda.
  Jak tę słabość myszy wykorzystać? Rośliny posadź w doniczkach w ogrodzie blisko domu oraz postaw doniczki z nimi w różnych miejscach we wnętrzu. W szafach, szafkach i w komodach umieść lawendowe saszetki. To sprawi, że myszy zaniechają odwiedzin w twoim domu lub mieszkaniu.

  Jak pozbyć się zapachu myszy w domu?

  Rozkładająca się mysz wydaje woń propanu albo… po prostu gnijącego mięsa. Jest to bardzo silny zapach, który zawiera dwutlenek siarki, metan i inne związki chemiczne, nieprzyjemne w odbiorze dla ludzkiego nosa. Jak najszybciej zlokalizuj ciało zdechłej myszy i usuń je. 

  Dlaczego warto szybko pozbyć się myszy z domu?

  Pozory mylą. Taka mała myszka może wyrządzić duże szkody w domostwie. Nawet wywołać pożar, dlatego że ten ciekawski i skrupulatny gryzoń o ostrych zębach chętnie zgryza izolację z kabli i przewodów i pieczołowicie je niszczy. Myszy lubują się też w przegryzaniu wełny mineralnej. Myszy mogą więc niszczyć nawet same dachy, przyczyniając się tym do zawilgocenia pomieszczeń i tworzenia się pleśni w budynku.
  Co więcej, czynią szkody w zapasach zgromadzonych w piwnicach i spiżarniach. Są również nosicielami pasożytów, które tę żywność niszczą. Potencjalnie niosą także bezpośrednie zagrożenie dla ludzi, przynosząc groźne choroby, np. dur brzuszny, włośnicę lub salmonellozę. 
  To samo tyczy się szczurów.
  Jeśli chcesz się pozbyć z domu myszy, zaprzyjaźnij się z kotem lub psem. Możesz też na jakiś czas pożyczyć kota od sąsiadów lub przyjaciół. Jeśli będzie głodny, z dużą dozą prawdopodobieństwa złapie myszkę. Kot jest bowiem naturalnym wrogiem myszy. Nawet nie musi na nią polować. Już sama obecność czworonoga potrafi spowodować, że mysz domowa, czując ślady zapachowe kota, nie zamieszka w danym domu. Ale… nie tylko kot potrafi upolować mysz. Z sukcesem zrobią to także niektóre psy, np. spaniel, jamnik oraz terier.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.