Data modyfikacji:

Jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie?

Kosz na śmieci jest niezbędnym elementem w każdym domu. Niestety, zazwyczaj trudno o to, by był ozdobą ogrodu, dlatego nie brakuje pomysłów na to, jak go ukryć. Można spróbować go zabudować w estetycznym schowku, przysłonić dekoracjami wśród bujnej roślinności lub zgrabnie umieścić w ogrodzeniu. Nikt nie jest skazany na nieestetyczne, rzucające się w oczy kontenery, które potrafią popsuć całą aranżację przed domem. Jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie? To bardzo proste!

kosz na śmieci

Jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie?

Istnieje kilka możliwości, jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie. Wybór koncepcji zależy od różnych czynników, między innymi od zasobności portfela, ilości miejsca i roślinności przed domem, ale także od umiejętności i indywidualnych upodobań. Nie każdemu podoba się przecież to samo.

Bardzo istotny jest już sam wybór miejsca, w którym umieścimy kosz na śmieci do ogrodu. Musi ono być łatwo dostępne dla mieszkańców, którzy będą tam wyrzucać odpady, ale także znajdować się blisko furtki, żeby łatwo było wystawiać kontenery. Ważne jest również osłonięcie kosza przed słońcem i deszczem, dlatego warto schować go pod daszkiem. Jeśli decydujemy się na altankę, trzeba pamiętać, że podłoga powinna być łatwa w utrzymaniu w czystości. Przy przechowywaniu śmieci jedną z ważniejszych spraw jest higiena. Idealnie będzie, jeśli zapewnimy sobie możliwość regularnego spłukiwania podłogi szlauchem lub myjką ciśnieniową.

Już na etapie projektowania wiaty śmietnikowej trzeba zdecydować, ile kontenerów ma się tam zmieścić, ważne jest, by zapewnić odpowiednią ilość miejsca również na swobodne wytaczanie poszczególnych pojemników, w zależności od tego, który rodzaj odpadów będzie odbierany.

Zabudowany kosz na śmieci ogrodowy

Prostą skrytkę, w której będą kryły się kosze ogrodowe na śmieci, może zbudować właściwie każdy. Przy bardziej skomplikowanych projektach wymagane będzie jednak pewne doświadczenie, żeby efekt był satysfakcjonujący. Kosze ogrodowe na śmieci trudno nazwać pięknymi przedmiotami, jednak przy odrobinie chęci można sprawić, że nie będą zupełnie widoczne. By stworzyć schowek na śmietniki, wystarczy kilka palet, ale warto się postarać, żeby całość urządzić estetycznie. Drewno będzie prezentowało się atrakcyjnie zarówno w swojej naturalnej formie, jak i pomalowane specjalną farbą. Kolor musi pasować do wszystkich elementów w ogrodzie, warto wybierać zieleń lub inne barwy, które łatwo wtopią się w otoczenie. Świetnym pomysłem na to, jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie, żeby całość prezentowała się wyjątkowo atrakcyjnie, jest dodatkowe zasadzenie pnących roślin, które otulą schowek. Prostym i praktycznym sposobem na to, jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie, jest gabion osłonowy.

Miejsce na kosze na śmieci w ogrodzeniu

Bardzo dobrym pomysłem na to, jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie, jest zamaskowanie go w ogrodzeniu. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo funkcjonalne, ale może nawet podnieść walory estetyczne ogrodu. Specjalnie zaprojektowana wnęka w ogrodzeniu może zostać ukryta wśród pnących roślin. Dodatkowym plusem znalezienia miejsca na kosze na śmieci w ogrodzeniu jest możliwość umieszczenie furtek z jego obu stron. Dzięki temu swobodny dostęp do koszy będą mieli zarówno mieszkańcy, jak i osoby odbierające odpady. Przy tak wielu zaletach trudno się dziwić, że kosz ukryty w ogrodzeniu to coraz powszechniejsze rozwiązanie.

Pomysłów na to, jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie w okolicy płotu, nie brakuje. Najlepszym sposobem jest wykonanie osłony wiaty z dokładnie tego samego materiału, co reszta ogrodzenia. Dzięki temu skrytka może być prawie niezauważalna dla gości i domowników.

Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Autor: Nina Nadybska