Data publikacji:

Jaka piła spalinowa do 500 zł to najlepszy wybór?

Piła spalinowa to praktyczne narzędzie, które przydaje się do prac w ogrodzie albo w lesie. Z jej pomocą możesz wycinać krzewy, przyciąć gałęzie, a nawet przygotować drewno na opał, wkładając to w minimum wysiłku. Masz ograniczony budżet i chcesz znaleźć najlepszy model w wyznaczonej cenie? Podpowiadamy, jaka piła spalinowa do 500 zł jest najlepszym wyborem!
piła spalinowa do 500 zł

Jaka pilarka spalinowa do 500 zł – łańcuchowa, tarczowa czy stołowa?

Jeśli szukasz dobrej piły spalinowej do 500 zł, to raczej musisz się ograniczyć do modelu łańcuchowego. Tylko takie narzędzia są dostępne w wybranym przez ciebie przedziale cenowym. Zdarza się, że pojedyncze piły tarczowe i stołowe kosztują mniej niż 500 zł, jednak ma to najczęściej miejsce w trakcie promocji.

Jaka moc piły spalinowej do 500 zł?

Oprócz rodzaju narzędzia zwróć też uwagę na jego moc. W przypadku dobrych pił spalinowych do 500 zł możesz liczyć na parametr od wartości nawet ponad 2000 W. Pamiętaj, że im większa moc, tym łatwiej urządzenie poradzi sobie z cięciem drewna, a tym samym będzie wymagać od ciebie mniejszego użycia siły.

Jakie inne parametry sprawdzić przed zakupem piły spalinowej do 500 zł?

Duże znaczenie ma waga. Ile powinna ważyć dobra piła spalinowa do 500 zł? W tej kwestii musisz iść na kompromis między wydajnością a lekką konstrukcją. Zazwyczaj słabsze narzędzia ważą mniej, podczas gdy te mocne i najwydajniejsze ważą nawet ponad 5 kg. Wszystko sprowadza się do tego, co planujesz robić przy użyciu piły spalinowej.
Kolejnym krokiem jest sprawdzenie sposobu zasilania. Zazwyczaj piła spalinowa do 500 zł, podobnie jak jej droższe odpowiedniki, jest napędzana spalinowo, czyli mieszanką paliwowo-powietrzną. Warto jednak pamiętać, że takie narzędzia wymagają regularnej konserwacji i serwisowania, aby przedłużyć ich żywotność.
Do innych kwestii, na które należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszej piły spalinowej do 500 zł, możemy zaliczyć:
 • pojemność silnika – im większa, tym wydajniejsze i jednocześnie cięższe urządzenie;
 • prędkość łańcucha – zazwyczaj piły spalinowe osiągają prędkość na poziomie około 19 m/s;
 • długość prowadnicy – należy dopasować ją do przeznaczenia urządzenia, na przykład piła spalinowa do drewna powinna mieć prowadnicę o długości wynoszącej przynajmniej 40 cm;
 • dodatkowe udogodnienia – funkcja antywibracyjna (system amortyzacji), niezawodny hamulec bezpieczeństwa czy wyważony środek ciężkości.
 • Nie bez znaczenia jest również poziom generowanego hałasu, który wpływa bezpośrednio na komfort korzystania z piły spalinowej. Choć tego typu narzędzia już same w sobie nie należą do najcichszych, to mimo wszystko warto zwrócić uwagę na to, czy interesujący cię model nie pracuje zbyt głośno. Dodatkowo pamiętaj, aby w trakcie korzystania z piły spalinowej używać słuchawek ochronnych.

  Te marki mają w swojej ofercie dobre piły spalinowe do 500 zł

  Jakie marki oferują dobre piły spalinowe do 500 zł? Niezawodne urządzenia możesz znaleźć w asortymencie NAC (głównie na promocji i wyprzedaży), Graphite, Makita, Yato, Awtools, Daewoo, Dieldmann, Powermat czy Verke.

  Najlepsza piła spalinowa do 500 zł – polecane modele

  Jaką piłę spalinową kupić do 500 zł? Zdecydowanie jeden z polecanych przez nas produktów. Poniżej znajdziesz narzędzia w wybranym budżecie, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

  Kraft&Dele KD5000

  Dobra piła spalinowa do 500 zł, która może pochwalić się mocą dwusuwowego silnika na poziomie 5,3 KM, zbiornikiem na olej o pojemności 0,2 l oraz prowadnicą o długości 30 cm. Dlaczego warto mieć ją na oku? Polecany model jest wyposażony w wysokiej jakości gaźnik, przeszedł niezbędne testy bezpieczeństwa oraz ma ergonomiczną konstrukcję z wyważonym środkiem ciężkości, dzięki czemu korzystanie z piły spalinowej nawet przez dłuższy czas jest wygodne.

  Graphite 58G952

  Piła spalinowa Graphite jest dostępna do 500 zł w wybranych sklepach. Zdecydowanie warto polować na ten model, ponieważ jest połączeniem korzystnej ceny z dużą mocą i maksymalną wydajnością. Do zalet możemy zaliczyć moc na poziomie 2000 W, prędkość wynoszącą do 10500 obrotów na minutę, automatyczny hamulec oraz dwupunktowe mocowanie prowadnicy. Nie zabrakło także systemu amortyzacji. Jeśli nie wiesz, jaka piła spalinowa do gałęzi sprawdzi się najlepiej, to właśnie znalazłeś najlepszy model.

  Ryobi 5133005414

  Kolejna propozycja w naszym zestawieniu najlepszych pił spalinowych do 500 zł. To narzędzie przeznaczone przede wszystkim do przycinania gałęzi i drewna na opał, mające 20-centymetrowy łańcuch ze zwiększoną liczbą zębów tnących, solidny system napinania oraz zwrotną i kompaktową konstrukcję, która waży jedynie 2,3 kg.

  KALTMANN K-SPL520

  Budżetowa piła łańcuchowa? Propozycja KALTMANN, którą możesz kupić już za około 300 złotych. Urządzenie waży 8 kg, może pochwalić się niskim zużyciem paliwa oraz automatycznym hamulcem. Producent wyposażył je także w system antywibracyjny, zoptymalizowany środek ciężkości oraz beznarzędziowy system napinania łańcucha. A to wszystko w połączeniu z mocą silnika 2-SUW na poziomie 2,2 W.

  Powermat PM-HR-7020

  Ostatnia najlepsza piła spalinowa do 500 zł w zestawieniu, tym razem od marki Powermat. To model łańcuchowy z wydłużoną prowadnicą i jeszcze większą mocą, która wynosi 4,9 KM. Producent zadbał także o solidne wykonanie, wykorzystując do produkcji narzędzia stop magnezowy klasy ​​AZC1231, który wykazuje dużą odporność na korozję i rozciąganie. Całość dopełnia pływająca zębatka, japoński gaźnik, hamulec bezpieczeństwa oraz funkcja antywibracyjna.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.