Data modyfikacji:

Jaki cyrkulator powietrza wybrać? Ranking najlepszych

Latem, kiedy temperatura na zewnątrz rośnie, wszyscy szukamy przyjemnego ochłodzenia. Zimą z kolei zależy nam na tym, aby centralne ogrzewanie działało wydajnie, a ciepło docierało do każdego zakątka naszego domu lub mieszkania. Tutaj pomocny może okazać się cyrkulator powietrza – ranking, który znajdziesz poniżej podpowie ci, jak wybrać ten najlepszy. Zapraszamy do lektury!

cyrkulator powietrza

Cyrkulator a wentylator – poznaj różnice

Cyrkulator powietrza różni się od wentylatora tym, że potrafi wymieniać powietrze w pomieszczeniu. Cyrkulator nie wywołuje przeciągu, a jego głównym zadaniem jest wyrównanie temperatury w całym pomieszczeniu. Można więc korzystać z niego zarówno latem, jak i zimą. Latem postawcie go przy źródle zimnego powietrza, a on zadba o to, aby rozniosło się ono po całym pokoju. Zimą, ustawiony przy źródle ciepła, sprawi, że to dotrze do każdego zakamarka pokoju i nie będzie kumulować się wyłącznie u góry – to z kolei obniży koszty ogrzewania całego domu.

Jakie jeszcze zalety ma cyrkulator powietrza? Dzięki odpowiedniej cyrkulacji mamy lepsze samopoczucie – chroniczne zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z oddychaniem, a nawet problemy skórne czy zapalenie zatok nie będą już spędzać nam snu z powiek. Warto wspomnieć, że cyrkulatory uzyskują najlepsze efekty w pomieszczeniach o powierzchni od 10 m2 w górę.

Cyrkulator powietrza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chcesz kupić cyrkulator powietrza do własnego domu lub mieszkania? Sprawdź, na co musisz zwrócić szczególną uwagę.

  • Materiał wykonania

    Najlepsze cyrkulatory to te wykonane z metalu lub aluminium. Dzięki temu urządzenie będzie stabilne i o wiele bardziej wytrzymałe.

  • Rozmiar

    Rozmiar cyrkulatora zależy od wielkości pomieszczenia, w jakim planujecie go ustawić. W pokojach do 20 m2 sprawdzą się nawet cyrkulatory stołowe. W pomieszczeniach od 20 m2 i większych najbardziej wydajne będą cyrkulatory stojące o nieco większych wymiarach.

  • Prędkość

    Kupując cyrkulator, wybierzcie ten z regulowaną prędkością. Szybszy tryb sprawdzi się do pomieszczeń o większej powierzchni.

  • Poziom hałasu

    Głośność cyrkulatorów mierzona jest w decybelach. Oczywiście im niższa wartość, tym lepiej. Szczególnie, jeśli cyrkulator ma znaleźć się w miejscu pracy, gdzie potrzeba skupienia.

  • Moc

    Moc cyrkulatora również dobieramy do powierzchni danego pomieszczenia. W pokojach do 20 m2 wystarczą cyrkulatory o mocy 20 W, a z kolei w pokojach powyżej 20 m2 najlepiej sprawdzają się modele o mocy 60 W i więcej.

  • Cyrkulator powietrza – ranking najlepszych modeli

    Nie wiesz, jaki cyrkulator wybrać? Zerknij do poniższego rankingu – znajdziesz w nim najlepsze cyrkulatory dostępne na Ceneo.pl.

  • Camry, Cyrkulator CR 7306

    Podłogowy cyrkulator powietrza o średnicy 45 cm, mocy 140 W i poziomie hałasu 64 dB. Cyrkulator ma wytrzymałe, metalowe śmigło, regulację kąta nachylenia oraz trzy rodzaje prędkości. Testujący cenią go za wydajność, wygląd, który dopasuje się do większości wnętrz oraz za to, że cyrkulator można powiesić na ścianie, np. przy suficie.

  • Sencor, Cyrkulator SFN9011SL

    Kolumnowy cyrkulator powietrza o mocy 110 W, poziomie hałasu 66 dB i dodatkowej funkcji nawilżacza powietrza. Model posiada czytelny wyświetlacz LED oraz przednią kratkę o funkcji automatycznego obracania. Ponadto został wyposażony w filtr przeciwpyłowy i kółka, które sprawiają, że jest wyjątkowo mobilny. Porozmawiajmy chwilę o jego funkcjach. Cyrkulator oferuje trzy tryby pracy, m.in. funkcję naturalnego powiewu oraz „Sleep”. Ta ostatnia automatycznie zmniejsza prędkość urządzenia, minimalizując ryzyko wyziębienia podczas snu. Warto dodać, że urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w funkcję oscylacji – dzięki niej cyrkulator naprzemiennie się obraca, a więc sprawdza się lepiej w dużym pomieszczeniu, gdzie przebywa kilka osób jednocześnie. Ponadto cyrkulatorem od Sencor można sterować zdalnie.

  • Honeywell, Cyrkulator HT-900E

    Kompaktowy i lekki cyrkulator powietrza o mocy 40 W, który dodatkowo można zamontować na ścianie. Ruchoma głowica, plastikowa obudowa, trzy prędkości, regulacja kąta nachylenia i możliwość ustawienia stopnia obrotu na 90 stopni. Taki model sprawdzi się idealnie do małych pomieszczeń o powierzchni do 20 m2.

  • Vornado, Cyrkulator VFAN Chrome

    Podłogowy cyrkulator powietrza o metalowej obudowie, trzech prędkościach, regulacji kąta nachylenia i mocy ok. 37 W. Na uwagę zasługuje to, że cyrkulator marki Vornado posiada aż pięć śmigieł – dzięki nim strumień powietrza dociera nawet do 30 m dalej niż w przypadku klasycznych modeli z trzema śmigłami. Testujący cenią model za cichą i wydajną pracę, wytrzymałą obudowę oraz atrakcyjny wygląd, który dopasuje się do większości wnętrz.

  • Stadler Form, Cyrkulator powietrza Otto

    Podłogowy cyrkulator powietrza, który spośród wszystkich opisanych powyżej niewątpliwie wyróżnia się designem – ekologiczna bambusowa obudowa wpisuje się w najnowsze wnętrzarskie trendy. Urządzenie ma moc 45 W, pięć śmigieł i trzy prędkości. Warto dodać, że cyrkulator od Stadler jest urządzeniem niezwykle cichym – jego poziom hałasu to jedynie 44 dB.

  • Cyrkulator powietrza to urządzenie, które ma wiele zalet. Zmniejsza rachunki, wpływa na samopoczucie, latem przyjemnie chłodzi, a zimą rozprowadza ciepło po całym mieszkaniu. Jeśli więc w swoim domu lub mieszkaniu chcecie cieszyć się czystym i świeżym powietrzem, to koniecznie rozważcie jego zakup. Mamy nadzieję, że nasz powyższy poradnik ułatwi wam zadanie.

    Autor: Klaudia Borycka