Data publikacji:

Jaki odkurzacz do prania tapicerki będzie najlepszy?


Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do prania tapicerki wybrać? W niniejszym artykule znajdziesz podpowiedzi, czym się kierować przed zakupem tego typu urządzenia. Dowiesz się, czym cechuje się odkurzacz do prania tapicerki samochodowej oraz czym się różni piorący i parowy odkurzacz do prania tapicerki i dywanów. Z nami wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest taki trudny!
odkurzacz

Odkurzacz do prania tapicerki – komu się przyda taki sprzęt?


Odkurzacz do prania tapicerki przyda się każdemu, kto często korzysta z samochodu. Tapicerka w aucie może się zbrudzić zarówno podczas podróży służbowych, jak i po wizycie u mechanika czy też na zakupach. W szczególności do zabrudzenia dochodzi podczas wycieczek za miasto z dziećmi lub psem – wystarczy chwila nieuwagi – nakruszenie jedzeniem, wylanie mlecznego napoju czy też naniesienie do samochodu sierści lub piasku, by konieczne było gruntowne odkurzanie jego wnętrza. 

Odkurzacz do prania tapicerki samochodowej – jak czyścić tapicerkę w samochodzie?


Zamiast korzystać regularnie z usług myjni i przepłacać, warto wyposażyć się we własny profesjonalny odkurzacz do prania tapicerki. Tego typu urządzenia wcale nie są drogie, a dzięki nim można utrzymać w dobrym stanie tapicerkę przez wiele lat. Odkurzacz do prania tapicerki samochodowej pozwala wykonać samodzielnie najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne w aucie. Jego zadaniem jest wypranie i następnie wysuszenie tapicerki. 

Odkurzacz do prania tapicerki i dywanów – jaki wybrać?


Wybór odkurzaczy do prania tapicerki i dywanów na rynku jest bardzo duży. Czym się kierować przy zakupie tego typu sprzętu? Najważniejszym parametrem, który decyduje o skuteczności odkurzacza do prania tapicerki samochodowej, jest moc silnika. Im jest ona większa, tym większe możliwości, w zakresie czyszczenia nie tylko tapicerki, ale i dywanów. Standardowo polecane są odkurzacze o mocy wynoszącej do 1500 W, jednak na rynku są dostępne także mocniejsze urządzenia.

Inne ważne kryterium to pojemność zbiornika na wodę – im jest on większy, tym rzadziej będzie trzeba uzupełniać płyn. Dość istotna jest także długość przewodu – kabel powinien być na tyle długi, by dało się wyczyścić całe wnętrze auta. Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego wykonano odkurzacz do prania tapicerki. Obudowa powinna być wykonana z wysokiej jakości wytrzymałego tworzywa, np. PVC. 

Odkurzacz do prania tapicerki piorący – jak działa?


Odkurzacze do prania tapicerki dzieli się na dwa typy – piorące oraz parowe. Modele piorące (inaczej wodne odkurzacze do prania tapicerki) posiadają dwa zbiorniki – w jednym znajduje się czysta woda z detergentem, a drugi służy do gromadzenia zabrudzeń. Na obudowie znajdują się dwa przyciski służące do sterowania silnikiem i pompą. Odkurzacz piorący nadaje się do prania nie tylko tapicerki, ale także dywanów i wykładzin. 

Odkurzacz parowy do prania tapicerki – czym się różni od modeli piorących?


Profesjonalny odkurzacz do prania tapicerki może być także parowy – tego typu modele korzystają z potencjału pary wodnej. To ona odpowiada za oderwanie brudu od czyszczonej powierzchni i przetransportowanie go do zbiornika na nieczystości. Odkurzacze parowe sprawdzają się bardzo dobrze w okresie zimowym. Wyróżnia je niska wilgotność i szybkie wysychanie tkanin. Od wodnych odkurzaczy do prania tapicerki wyróżniają je także właściwości dezynfekujące – gorąca para niszczy bakterie i wirusy. Ten typ odkurzacza nie sprawdzi się jednak do czyszczenia dywanów – z grubymi tkaninami lepiej poradzi sobie model piorący (wodny).

Potrzebny ci profesjonalny odkurzacz do prania tapicerki? Postaw na firmę Karcher


Jaki odkurzacz do prania tapicerki samochodowej wybrać? Bardzo dobrymi jakościowo produktami może się pochwalić firma Karcher. Sprzęt tej marki pozwala skutecznie wyczyścić dywan, wykładzinę oraz tapicerkę na całej długości włosia. Obsługa jest bardzo prosta – po skończonym czyszczeniu wystarczy odpiąć rurę ssącą i otworzyć klapę zbiornika z nieczystościami. Następnie należy go opróżnić i dokładnie umyć.

Ile kosztują odkurzacze do prania tapicerki i dywanów marki Karcher? Za urządzenie o mocy wynoszącej 700 W i pojemności worka 17 l zapłacimy około 300 złotych. Tymczasem potężna maszyna o silniku 1100 W i zbiorniku 25 l będzie kosztować około 600 złotych. Dostępne są także modele bezprzewodowe, czyszczące na sucho. Cena lekkiego odkurzacza do prania tapicerki z bezworkowym systemem filtracji wynosi powyżej 1000 złotych. W zestawie znajduje się kilka różnych końcówek, które umożliwiają korzystanie z urządzenia także w domu. 

Wolisz odkurzacz parowy do prania tapicerki? Wybierz modele marki Bissell


Jeśli chodzi o odkurzacze do prania tapicerki samochodowej parowe, bardzo dobre produkty wprowadziła na rynek firma Bissell. Odkurzacz i mop parowy w jednym to wydatek rzędu około 800 złotych. Urządzenie pozwala na odkurzanie i czyszczenie parą bez konieczności używania detergentów. Dodatkowo w środku można zamontować dyski zapachowe i wypełnić wnętrze samochodu przyjemnymi kompozycjami. Moc silnika wynosi aż 1600 W, a długość kabla – prawie 8 metrów, co pozwala na wygodne czyszczenie tapicerki samochodowej.

Odkurzacz do prania tapicerki samochodowej parowy sprawdza się na różnych twardych powierzchniach. Poza autem można go używać także do czyszczenia podłóg, okien, luster, a nawet kabin prysznicowych. Urządzenia parowe dobrze radzą sobie z plamami, zwalczają także pleśń, grzyby, bakterie, roztocza i alergeny. 
Autor: Alicja Hudzik