Data modyfikacji:

Kawalerka z pomysłem

Niewielkie wnętrza są poligonem eksperymentalnym dla nietypowych rozwiązań, dzięki którym pozornie nieustawna kawalerka staje się przytulnym i w pełni funkcjonalnym mieszkaniem. Sen na wysokościach, ścianki i przepierzenia to tylko kilka pomysłów na wnętrze w wersji mini.

Do kawalerki świetnie nadają się wielofunkcyjne meble, które pozwalają zaoszczędzić miejsce. Ta konstrukcja składa się z łóżka w formie szuflady wsuwanej za regał, dzięki czemu w trakcie dnia mebel zajmuje mniej miejsca, a pościeli nie trzeba chować do dodatkowego pojemnika.

Jeśli kawalerka jest wysoka, łóżko umieszczona na antresoli pozwoli zaoszczędzić miejsce. Pod nim znalazła się kanapa, dzięki czemu przy oknie można było ustawić stolik i fotele. Na dnie antresoli zainstalowano halogeny, a od góry niewielką półeczkę, która przyda się na odłożenie książki lub szklanki wody.

Ścianka działowa w kawalerce to zawsze dobry pomysł na zagospodarowanie przestrzeni. W tej aranżacji za pomocą przepierzenia wydzielono strefę kuchenną. Po drugiej stronie ścianki znalazło się łóżko, a jej konstrukcja jest na tyle stabilna, że umożliwiła przybicie dwóch półeczek.

Kawalerka łącząca salon i gabinet jest spójne dzięki jednolitej kolorystyce i meblom – kąt do pracy praktycznie nie rzuca się w oczy. Długi i wąski pokój przedzielono meblami i drewnianymi żaluzjami, za którymi znajduje się wejście na umieszczone na podeście łóżko. W schodkach prowadzących na górę urządzono szuflady.

www.freshome.com

Dzięki odpowiednim meblom i kolorystyce kawalerka może zamienić się w przytulny apartament - w tym wypadku kluczem było połączenie ciemnego drewna, kremu, beżu i satynowanej stali. Obok niewielkiego kącika kuchennego stanął stół ozdobiony ciekawym żyrandolem, a ustawione w rogu łózko wtapia się w tło i jest oddzielone od reszty pokoju ażurowym wezgłowiem, za którym ustawiono kanapę.

Elagancka kawalerka

Autor: Kasia Szulik