Data modyfikacji:

Lodówka do zabudowy – ranking. Jaka lodówka do zabudowy jest najlepsza?

Lodówka do zabudowy pozwala na estetyczne urządzenie kuchennej przestrzeni, jednocześnie nie odbiegając funkcjonalnością od swoich wolnostojących odpowiedników. Dodatkowo gwarantuje cichą pracę, którą z pewnością docenią właściciele małych mieszkań. Jaka jest najlepsza lodówka do zabudowy? Zobacz ranking polecanych urządzeń!
Lodówka do zabudowy – ranking.

Jaka lodówka do zabudowy? Poradnik dla kupujących

Zanim przejdziemy do rankingu najlepszych lodówek do zabudowy, przygotowaliśmy dla ciebie kilka praktycznych wskazówek, które przydadzą się podczas zakupu nowego sprzętu AGD do twojego domu. Podczas wybierania urządzenia zwróć przede wszystkim uwagę na jego wymiary – muszą być dopasowane i do metrażu kuchennego wnętrza, i do rozmiaru szafki, która posłuży za zabudowę.
Równie ważna jest pojemność. Jaka lodówka do zabudowy sprawdzi się w przypadku singla lub pary? Optymalnym rozwiązaniem jest model mieszczący 120-150 litrów. Z kolei czteroosobowe rodziny powinny zdecydować się na model o pojemności całkowitej wynoszącej przynajmniej 210 litrów.
Jakie inne parametry należy wziąć pod uwagę podczas zakupu lodówki do zabudowy? Są to między innymi:
 • klasa energetyczna – im jest ona lepsza, tym niższe będą rachunki za prąd;
 • system No Frost – nowoczesna i popularna technologia, dzięki której nie musisz się martwić o regularne rozmrażanie lodówki;
 • położenie zamrażarki – może znajdować się na górze lub na dole (niektóre lodówki do zabudowy nie zawierają w ogóle zamrażarki);
 • liczba półek i szuflad – dzięki nim zachowanie porządku w środku urządzenia będzie łatwiejsze;
 • dodatkowe wyposażenie – może być to oświetlenie LED, alarm otwartych drzwi, półka na butelki, wyświetlacz i wiele innych.
 • Jaka jest najlepsza lodówka do zabudowy? Ranking polecanych urządzeń

  Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni? Poniżej znajdziesz ranking lodówek do zabudowy, a w nim urządzenia o doskonałych parametrach, dzięki którym zaoszczędzisz na rachunkach za prąd, zyskasz jeszcze więcej miejsca do przechowywania świeżych produktów spożywczych lub po prostu będziesz cieszyć się cichą pracą.
  1. Samsung BRB30715DWW
  Samsung BRB30715DWW to najpopularniejsza lodówka do zabudowy w rankingu. Urządzenie ma 54 cm szerokości, 193,5 cm wysokości i 55 cm głębokości oraz klasę energetyczną D.
  Na liście zalet popularnej lodówki znalazła się zwiększona przestrzeń na żywność, technologia Twin Cooling Plus, dzięki której produkty zachowują świeżość na dłużej, oraz kompresor Digital Inverter umożliwiający nie tylko obniżenie zużycia energii, ale także cichszą pracę. Lodówka ma również funkcję Power Freeze, regulowane pojemniki drzwiowe, oświetlenie LED i alarm otwartych drzwi.
  2. Samsung BRB26602FWW
  Kolejna lodówka do zabudowy od marki Samsung w rankingu. Model BRB26602FWW ma klasę energetyczną F oraz 54 cm szerokości, 177,5 cm wysokości i 55 cm głębokości.
  Lodówka Samsung została wyposażona w kompresor Digital Inverter, dzięki któremu jej praca jest cicha i w żadnym stopniu nie wpływa na komfort użytkowania domowej przestrzeni. Dodatkowo producent zastosował w niej technologię No Frost, otwory All Around Cooling oraz oświetlenie LED. Nie zabrakło również alarmu otwartych drzwi i praktycznej funkcji Wakacje.
  3. Electrolux LNT3LF14S
  Nie wiesz, jaką małą lodówkę do zabudowy wybrać? W takim razie model Electrolux LNT3LF14S jest strzałem w dziesiątkę. Urządzenie o klasie energetycznej F ma 54,9 cm szerokości, 144 cm wysokości i 54,9 cm głębokości.
  Sterowana elektronicznie lodówka do zabudowy Electrolux ma dolną zamrażarkę, oświetlenie LED i funkcję kontroli wilgotności. Producent umożliwia dowolną kontrolę i regulację temperatury, jednocześnie pozwalając na ograniczenie częstotliwości rozmrażania urządzenia dzięki technologii LowFrost. Lodówka ma również funkcję FastFreeze i alarm otwartych drzwi.
  4. Whirlpool WHC20 T352
  Lodówka do zabudowy Whirlpool WHC20 T352 może pochwalić się szerokością wynoszącą 54 cm, wysokością 193,5 cm oraz głębokością 54,5 cm. Urządzenie należy do klasy energetycznej E.
  Lodówka Whirlpool jest wyposażona w technologię Total No Frost, MultiFresh Box oraz ZenInverter, czyli rozwiązanie gwarantujące cichą pracę idącą w parze z wysoką efektywnością chłodzenia. Nie zabrakło również technologii 6. Zmysł, energooszczędnego oświetlenia LED oraz praktycznej możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi.
  5. Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR
  Kolejną propozycją w rankingu najlepszych lodówek do zabudowy jest model Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR o klasie energetycznej D. Urządzenie ma 59,5 cm szerokości, 201,6 cm wysokości oraz 59 cm głębokości.
  Lodówka do zabudowy Samsung zapewnia optymalną temperaturę do przechowywania różnych produktów (strefa Cool Select+), jednocześnie dbając o to, aby we wnętrzu panowała odpowiednia wilgotność (technologia Twin Cooling Plus™). Dodatkowo ma zewnętrzny wyświetlacz LED, funkcję trybu wakacyjnego, półki wykonane ze szkła hartowanego oraz licowane drzwi o zwiększonym zasięgu otwarcia.
  6. Samsung BRB26715CWW
  Ostania polecana lodówka do zabudowy w rankingu to biały model Samsung BRB26715CWW o klasie energetycznej C. Urządzenie ma 54 cm szerokości, 177,5 cm wysokości oraz 55 cm głębokości.
  Do zalet lodówki Samsung możemy zaliczyć przede wszystkim dużą pojemność wynoszącą aż 264 litrów. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w system Twin Cooling Plus™, dzięki któremu przechowywane produkty zachowują świeżość na dłużej, oraz gwarantujący cichą i wydajną pracę kompresor Digital Inverter. Całość dopełnia praktycznie zaprojektowane wnętrze z oświetleniem LED, regulowanymi pojemnikami drzwiowymi i półką Easy Slide w zamrażalniku oraz funkcja Wakacje, dzięki której zaoszczędzisz energię podczas wyjazdu na urlop.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.