Data publikacji:

Lodówki 200 cm – ranking. Jaka lodówka 200 cm jest najlepsza?

Lodówka jest jednym z najważniejszych sprzętów AGD w naszych domach. Dobrze dobrane urządzenie będzie służyć przez wiele lat, uprzyjemniając codzienne przygotowanie posiłków. Producenci oferują lodówki w najróżniejszych konfiguracjach i wielkościach. Wielu wymagających konsumentów decyduje się na sprzęt osiągający wysokość ponad 200 cm. Dowiedz się zatem, czego oczekiwać po modelach tego typu i po jaki sprzęt z tej kategorii warto sięgnąć.
lodówki 200 cm ranking

Dla kogo lodówka 200 cm?

Lodówki o wysokości powyżej 200 cm to sprzęt oferujący bardzo pojemną chłodziarkę i zamrażalnik, o użytkowej powierzchni wynoszącej grubo ponad 200 l. Tak duża przestrzeń pozwala swobodnie przechowywać we wnętrzu nawet bardzo wysokie garnki i naczynia, a także ciasta i torty. Bez problemu schowamy tutaj także wiele rodzajów warzyw, np. całe główki kapusty.
Cechy te sprawiają, że lodówki 200 cm przeznaczone są przede wszystkim dla wieloosobowych gospodarstw domowych. Sprostają one potrzebom dwójki dorosłych z kilkorgiem dzieci. Ze względów ekonomicznych z chłodziarek tego typu powinni zrezygnować single oraz pary, chyba że często przyjmują oni gości lub są miłośnikami gotowania i potrzebują w zanadrzu wielu składników. Nawet w takich wypadkach koszty eksploatacji sprzętu będą jednak niepotrzebnie wysokie.
Zaznaczmy przy tym również, że ponadprzeciętna wysokość lodówki nie oznacza, że zmieści się ona wyłącznie w dużych kuchniach. Większość modeli dwudrzwiowych posiada bowiem tą samą szerokość, co niższe modele. Znacznie więcej problemów będziemy mieli jednak z zabudową sprzętu. Zdecydowana większość lodówek tego typu jest bowiem produkowana w standardowej wysokości około 177–180 cm.

Czego powinniśmy spodziewać się po lodówce 200 cm

Wybór lodówek o wysokości około 200 cm jest bardzo duży. Chłodziarki tego typu znajdziemy w katalogach wszystkich liczących się producentów, takich jak Samsung, LG, Whirlpool czy Bosh. Najczęściej mamy do czynienia z modelami dwudrzwiowymi z dolnym zamrażalnikiem, które są w istocie tylko wyższymi wariantami standardowych wersji sprzętu osiągającego wysokości około 180 cm. Od niższych wersji różnią się tylko wyższą ceną oraz pojemnością i liczbą półek. W sprzedaży znajdziemy też spory wybór szerokich lodówek side by side lub french door do 200 cm, sprawdzających się przede wszystkim w przestronnych kuchniach i w domach jednorodzinnych.

Najlepsze polecane lodówki 200 cm – ranking

Poniżej zamieściliśmy krótką listę polecanych lodówek o wysokości około 200 cm. Odznaczają się one wysoką wydajnością, pojemnością i ergonomią wnętrza, wykazując się przy tym dużym stopniem energooszczędności.

Samsung RB38T776CB1

Lodówka z dolnym zamrażalnikiem o wysokości 203 cm. Chłodziarka ma pojemność aż 276 l, a zamrażarka 114 l, co udało się osiągnąć dzięki konstrukcji obudowy z bardzo cienkich ścianek.
Urządzenie może pochwalić się wysoką klasą energooszczędności, zużywając średnio w ciągu roku 169 kWh (klasa C energooszczędności). Na uwagę zasługuje także jego bardzo cicha praca, która nie przekracza poziomu 35 decybeli. Atutem konstrukcji jest elegancki design i tzw. komora zero, a więc szuflada została przystosowana do przechowywania produktów spożywczych w różnych temperaturach.

LG GBB72MCEGN

Dwudrzwiowa lodówka z dolną zamrażarką od koreańskiej firmy LG. Model ma wysokość 200 cm, pojemność chłodziarki to 277 l, a zamrażarki 107 l. Podobnie jak w propozycji Samsunga, urządzenie wyposażone zostało w komorę zero, a także szufladę z regulacją poziomu wilgotności, idealną do przechowywania warzyw lub owoców.
Na plus modelu trzeba zaliczyć także sporą ergonomię wnętrza – wiele półek możemy przestawiać lub składać w razie potrzeby. Co ciekawe, termostatem sprzętu możemy sterować z poziomu mobilnej aplikacji LG. Lodówka zużywa 215 kWh prądu rocznie (klasa D energooszczędności).

Haier A3FE737CMJ

Solidna lodówka chińskiej firmy Haier o wysokości 200,5 cm oraz 59,5 cm szerokości. Chłodziarka ma pojemność 257 l. Zamrażarka o pojemności 97 l ma rzadziej spotykaną konstrukcję, składa się bowiem z dwóch uszczelnionych szuflad, które wysuwamy indywidualnie z obudowy, bez potrzeby otwierania drzwi.
Sprzęt może pochwalić się cichą pracą (37 decybeli), a także wysoką jakością wykonania i oświetlenia wnętrza. Jeżeli chodzi o zużycie energii elektrycznej, propozycja Haiera odstaje nieco od wymienionych już modeli, bowiem posiada tylko klasę E.

Siemens iQ500 KG49NAXDP

Wysokiej klasy lodówka od firmy Siemens o wysokości 203 cm i szerokości 70 cm. Dzięki tym wymiarom ogólna pojemność użytkowa chłodziarki wynosi 330 l, a zamrażarki 108 l. Producent wzbogacił model w szereg inteligentnych systemów nadzorujących proces przechowywania żywności i reagujących automatycznie na zmiany temperatury. Większością opcji możemy sterować z poziomu mobilnej aplikacji Home Connect lub eleganckiego dotykowego wyświetlacza LCD.
Model zużywa rocznie średnio 202 kWh (klasa energetyczna D). Dzięki specjalnej budowie tylnego panelu obudowy urządzenia, możemy ustawić go tuż przy ścianie.
Zdjęcie: Envato Elements