Data publikacji:

Lodówki No Frost A+++ – ranking. Jaka lodówka No Frost A+++ jest najlepsza?

Wybór lodówki jest bardzo istotny. To urządzenie, które zazwyczaj kupujemy na lata i podpięte jest do sieci na stałe, przez co bardzo ważny aspekt stanowi ilość pobieranej energii przez taki sprzęt. Wśród najczęściej wybieranych i najwyżej ocenianych modeli są lodówki No Frost A+++. Ranking dostępnych na rynku urządzeń pozwala porównać parametry poszczególnych modeli i wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał osobie zainteresowanej zakupem. Urządzenia chłodzące dostępne są w różnych rozmiarach i parametrach oraz wyposażone bywają w wiele ciekawych funkcji. Jaki model wybrać i czy najtańsze lodówki No Frost mogą być trafionym wyborem? Sprawdź ranking lodówek No Frost 2022 i wybierz idealne urządzenie dla siebie.
lodówki no frost a+++ ranking

Czym charakteryzuje się lodówka No Frost A+++?

Lodówki wyróżniające się obecnością funkcji No Frost oraz oznaczeniem A+++ są obecnie jednymi z najczęściej i najchętniej kupowanych modeli. Tego typu urządzenia dostępne są w różnych rozmiarach i doskonale wpisują się w koncepcje sprzętów wymagających stosunkowo niewielkich poborów energii.
No Frost to technologia bezszronowa, dzięki czemu lodówki nie trzeba okresowo rozmrażać, a na jej ściankach nie gromadzi się szron. Dzięki takiemu systemowi cyrkulacji powietrza w komorach kontrolowany jest poziom wilgotności. Odprowadzana jest ona na zewnątrz urządzenia zanim osadzi się na ściankach chłodziarki. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Utrzymanie sprzętu w czystości jest dzięki temu znacznie łatwiejsze, wydajność lodówki znacznie większa, a koszty utrzymania niższe. Urządzenia No Frost to również stosunkowo najmniej awaryjne lodówki.
Czym natomiast jest symbol A+++ znajdujący się na etykiecie urządzenia? Oznaczenie to określa klasę energetyczną lodówki. A+++ sugeruje, iż jest to najwyższa i najbardziej energooszczędna klasa urządzenia, zatem sprzęt znajduje się w grupie najbardziej energooszczędnych urządzeń na rynku. Od niedawna jednak wprowadzone zostały nowe etykiety energetyczne opisywane od A do G. Zazwyczaj urządzenia o najlepszych parametrach zawierają się w grupie C, która odpowiada dotychczasowej klasie A+++.
Oznaczenie A i B w nowej klasyfikacji zarezerwowane jest do technologicznych rozwiązań, które dopiero pojawią się na rynku w kolejnych latach. Zatem lodówka o najlepszych parametrach pod względem poboru energii oznaczona będzie literą C. Dodawanie w przyszłości kolejnych plusów wpłynęłoby na utrudnioną czytelność oznaczeń. Stąd klasyfikacja nowego typu.

Ranking lodówek No Frost 2022 – który model wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo lodówek w różnych cenach. Najbardziej pożądane i korzystne rozwiązania prezentują zarówno drogie, nowoczesne urządzenia, jak i najtańsze lodówki No Frost. Tego typu sprzęty dostępne są w bardzo dobrej jakości oraz spełniają najczęściej poszukiwane oznaczenia, takie jak No Frost i A+++, obecnie C.
Najchętniej wybieranym modelem prezentującym doskonałą relację ceny do jakości jest Lodówka Samsung RB38T603CS9. Sprzęt ten jest w pełni bezszronowy oraz charakteryzuje się bardzo cichym działaniem na poziomie 35 dB. Roczne zużycie energii plasuje się w granicach 169 kWh, co odpowiada dawnej klasie energetycznej A+++. Dzięki możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi lodówkę z powodzeniem dopasować można do układu zabudowy kuchni. Elegancki i nowoczesny design sprawia, że model doskonale komponuje się z różnymi stylami wnętrz.
Propozycja od Samsunga jest produktem wolnostojącym o pojemności 276 l w części chłodzącej. Do dyspozycji jest również zamrażarka o pojemności 114 l. Wśród najczęściej wymienianych zalet tej lodówki, poza wymienionymi powyżej, zaliczyć można doskonałą organizację przestrzeni wewnętrznej oraz perfekcyjne rozprowadzanie chłodnego powietrza do każdego poziomu.
Tańszym, ale równie dobrym i polecanym modelem jest lodówka Beko RCNA406I60XBN, o parametrach zbliżonych do poprzedniej propozycji. Urządzenie wyposażone jest w technologię Harvest Fresh, dzięki czemu emituje światło w trzech kolorach wewnątrz lodówki. Pozwala to nie tylko zachować świeżość owoców i warzyw na dłużej, ale imitując 24-godzinny cykl słoneczny, wpływa na zachowanie przez żywność drogocennych witamin. Wyposażenie sprzętu w sprężarkę inwerterową gwarantuje ciche i oszczędne działanie oraz przyjazność dla środowiska.

Lodówka do zabudowy No Frost A+++ – ranking

W przypadku modeli lodówek do zabudowy, na rynku dostępnych jest nieco mniej modeli wyróżniających się klasą energetyczną A+++ (C), które określić można jako najtańsze lodówki No Frost. Jednak bardzo dobrym i najwyżej ocenianym pod tym względem produktem jest lodówka Samsung BRB26715CWW. W przypadku tego modelu poziom hałasu plasuje się na poziomie 35 dB, jest więc to sprzęt działający bardzo cicho. Możliwość zmiany kierunku drzwi pozwala dopasować lodówkę do indywidualnej zabudowy, a technologia Cool Select+ umożliwia zamianę zamrażalnika w chłodziarkę, gdy zajdzie taka potrzeba.
Lodówka Samsung BRB26715CWW to również technologia SpaceMax, dzięki której pojemność urządzenia to aż 264 l przy standardowych wymiarach 177,5 × 54 × 55 cm. Urządzenie pracuje z wykorzystaniem dwóch niezależnych obiegów powietrza, co pozwala zachować świeżość produktów na dłużej.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!