Data publikacji:

Jakie wybrać łóżko do małego pokoju dziecięcego?

Jesteś w trakcie urządzania pokoju swojego dziecka i nie wiesz, jakie meble kupić, aby maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń? O ile w dużych pomieszczeniach nie powinno być to problemem, tak w tych mniejszych stworzenie funkcjonalnego i jednocześnie komfortowego wnętrza może okazać się nie lada wyzwaniem. Dziś podpowiadamy, jakie łóżko wybrać do małego pokoju dziecięcego!
łóżko do małego pokoju

Wielofunkcyjne łóżko do małego pokoju dziecięcego

Idealnym wyborem do małego pokoju dziecięcego są małe łóżka i tapczaniki, które są polecane dla starszych dzieci. Tego typu modele mogą przyjmować różnorodne formy – od samochodu wyścigowego, aż po meble ozdobione kotami czy ulubionymi postaciami bajkowymi. W zależności od wieku i potrzeb malucha możesz zdecydować się na łóżko albo tapczanik z dodatkową barierką lub szufladą. Ich długość zaczyna się już od kilkudziesięciu centymetrów!
Możesz również zdecydować się na zakup sofy, która w nocy posłuży za łóżko, a w ciągu dnia sprawdzi się rewelacyjnie w roli miejsca do odpoczynku i spędzania czasu z rówieśnikami. Producenci zadbali o to, aby znalezienie odpowiedniego modelu nie stanowiło żadnego problemu. Dzięki temu możesz wybierać spośród mebli o długości zaczynającej się już od 92 cm oraz szerokości od 78 cm.
Sofa to świetne łóżko do małego pokoju dziecięcego, które zostanie z twoją pociechą na wiele lat. Dobrym wyborem jest zakup modelu z szufladą, w której możesz bez problemu przechowywać pościel.

Łóżko piętrowe – idealny wybór dla dwójki dzieci do małego pokoju

Twoje dzieci dzielą ze sobą pokój, który mimo wszystko ma dość ograniczoną przestrzeń użytkową? W takim razie strzałem w dziesiątkę będzie łóżko piętrowe, które nie tylko pozwoli zaoszczędzić miejsce, ale także zapewni każdemu maluchowi własny kącik do czytania czy odpoczynku.
Piętrowe łóżko do małego pokoju może pochwalić się mnóstwem zalet. Funkcjonalny model, oprócz tego, że zajmuje niewiele miejsca, jest również ogromną atrakcją dla najmłodszych członków rodziny. Dodatek drabinki czy możliwość spania na górze gwarantują, że twoje pociechy będą zachwycone nowym elementem wyposażenia swojego pokoju.
Warto jednak pamiętać o zapewnieniu dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa zarówno podczas snu, jak i odpoczynku. Właśnie dlatego najlepszym piętrowym łóżkiem do małego pokoju będzie model z barierką. Element ochronny nie zajmuje praktycznie miejsca, a skutecznie uniemożliwia śpiącemu maluchowi przypadkowe zsunięcie się z materaca w trakcie snu.

Czy łóżko ze zjeżdżalnią sprawdzi się w małym pokoju dziecięcym?

Rewelacyjną propozycją jest również łóżko ze zjeżdżalnią! Polecany model do małego pokoju dziecięcego sprawdzi się w przypadku wnętrz zamieszkiwanych wyłącznie przez jednego malucha. Podobnie jak w przypadku modeli piętrowych, miejsce do spania znajduje się na górze, która jest połączona z podłogą zjeżdżalnią i drabinką.
A co w takim razie znajduje się na dole? Mnóstwo wolnego miejsca, w którym możesz przechowywać np. zabawki lub stworzyć dziecku prywatny kącik rozrywki. W zależności od wybranego modelu łóżko może być wzbogacone np. o zasłonkę, a nawet małą wieżyczkę. Co więcej, takie meble sprawdzają się najlepiej w przypadku dzieci w wieku od 3 do 6 lat, jednak z powodzeniem mogą korzystać z nich także starsze maluchy.
Ogromną zaletą łóżek ze zjeżdżalnią jest różnorodność dostępnych modeli, wśród których nie brakuje propozycji i dla chłopców, i dla dziewczynek. Dodatkowo możliwość połączenia przestrzeni do odpoczynku z miejscem do zabawy gwarantuje maksymalną oszczędność cennej przestrzeni użytkowej.
Zdjęcie: Unsplash
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.