Data publikacji:

Odkurzacz pionowy – ranking. Jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy?

Szukasz dobrego odkurzacza pionowego? Urządzenie to jest nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również skuteczne i designerskie. Wybierając model, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Jakich? Który produkt kupić? Sprawdź nasz poradnik i ranking odkurzaczy pionowych!
Odkurzacz pionowy

Jaki odkurzacz pionowy? Zalety odkurzaczy pionowych

Odkurzacze pionowe na dobre zawładnęły rynkiem urządzeń sprzątających. Są niezwykle wygodne w użytkowaniu, nie wymagają schylania się i problematycznego przesuwania sprzętu po całym mieszkaniu. Dzięki nim wszystko jesteś w stanie zrobić praktycznie jedną ręką i bez konieczności zginania się w pół lub kucania. Dodatkowo urządzenia te nie są wcale mniej skuteczne niż klasyczne modele z gumową rurą. Ważne jednak, aby wybrać dobry model, który ma wiele przydatnych funkcji i cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. W artykule znajdziesz nasze porady i ranking odkurzaczy pionowych.
Warto pamiętać o tym, że odkurzacze pionowe i odkurzacze bezprzewodowe to nie są pojęcia tożsame. Istnieją również pionowe urządzenia wyposażone w kabel. Najczęściej jednak są one go pozbawione i takie właśnie modele zdominowały nasz ranking odkurzaczy pionowych.
Odkurzacze pionowe mają mnóstwo zalet. Są nie tylko niezwykle wygodne, ale również skuteczne i designerskie, a dodatkowo zajmują znacznie mniej miejsca i są mniej kłopotliwe w przechowywaniu. Zwykle w zestawie znajdują się również wymienne szczotki, które czynią sprzątanie znacznie łatwiejszym. Jedną z największych ich zalet jest fakt, że większość odkurzaczy pionowych umożliwia odczepienie długiej rury i przekształcenie urządzenia w odkurzacz ręczny, którym wygodnie można posprzątać wszelkie szczeliny, blaty oraz półki.

Jaki odkurzacz pionowy wybrać?

Jaki odkurzacz pionowy kupić? Wybierając produkt, zwróć uwagę na kilka ważnych parametrów. Przede wszystkim sprawdź, czy wybrany model jest bezprzewodowy, czy na kabel. Jeśli to pierwsza opcja, to zorientuj się, jak długo pracuje na baterii i ile czasu się ładuje. Kolejnym ważnym parametrem jest moc odkurzacza lub, co istotniejsze, moc ssania. Im większa, tym oczywiście lepiej.
Następnym parametrem jest rodzaj filtrów. Najlepszą opcją jest filtr HEPA, który usuwa aż ponad 99% zanieczyszczeń. Sprawdź również, czy wybrany odkurzacz pionowy ma możliwość przekształcenia go w odkurzacz ręczny oraz czy dołączone są do niego wymienne końcówki. Przydadzą się np. szczotka do dywanów, do tapicerek czy też wąska rura do szczelin.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Skontroluj, jaka jest wielkość pojemnika na zanieczyszczenia, a wreszcie sprawdź, jakie dodatkowe funkcje ma wybrany odkurzacz pionowy. Do szczególnie przydatnych zaliczyć można np. możliwość odkurzania na mokro, podświetlenie LED, tryb turbo i tak dalej.

Odkurzacz pionowy – ranking produktów

Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać? Sprawdź nasz ranking odkurzaczy pionowych najpopularniejszych na Ceneo.pl!

Xiaomi Dreame V11

Pierwsze miejsce w naszym rankingu odkurzaczy pionowych zajmuje Dreame V11 od Xiaomi. To nowoczesne urządzenie wyróżnia się silnikiem o mocy 125 tys. obrotów na minutę. Wbudowane 12 stożków oraz filtr HEPA umożliwiają usunięcie nawet najmniejszych drobin, które lądują w zbiorniku o pojemności 0,5 l. Odkurzacz ma aż 10 opcji sprzątania, w tym wbudowany odkurzacz ręczny. Akumulator wystarcza na 90 minut pracy.

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 to odkurzacz pionowy, który umożliwia również mycie podłóg dzięki odpinanemu mopowi. Ma 12 stożków i filtr HEPA, dzięki czemu usuwa najmniejsze zanieczyszczenia. Na baterii jest w stanie pracować 65 minut, a pojemnik na kurz ma 0,6 l. Oczywiście urządzenie można przekształcić na odkurzacz ręczny i dołączone są do niego dodatkowe końcówki.

Dyson V15 Detect Absolute

Odkurzacze pionowe marki Dyson można określić mianem kultowych. Model V15 Absolute to aż 14 cyklonów i 125 tys. obrotów na minutę. Urządzenie ma kilka filtrów, w tym filtr HEPA. Jest wyposażone w laser podświetlający kurz, a na baterii może pracować do 60 minut. Ma w zestawie wiele przyssawek, a także można przekształcić go w odkurzacz ręczny. Dodatkowo zanieczyszczenia są zliczane i wyświetlane na ekranie LCD.

Dyson V10 Absolute

Dyson V10 to odkurzacz pionowy wyposażony w 3 różne tryby, wymienne szczotki i możliwość sprzątania ręcznego. Na baterii jest w stanie pracować do 60 minut, a 14 cyklonów umożliwia wciąganie nawet najmniejszych cząsteczek kurzu. Jest wyposażony w filtr HEPA i duży pojemnik o pojemności 0,76 l.

Bosch Serie 2 Readyy'y BBHF214G

Kolejnym produktem w naszym rankingu odkurzaczy pionowych jest Bosch BBHF214G. Urządzenie jest lekkie i wyposażone w różne końcówki oraz możliwość odkurzania ręcznego. Na baterii jest w stanie pracować 35 minut i ma łatwy w czyszczeniu zmywalny filtr. Pojemnik na kurz ma 0,4 l.

Dyson V11 Absolute Extra

Dyson V11 Absolute Extra to odkurzacz pionowy z 14 cyklonami, który umożliwia pracę przez 60 minut. Jest wyposażony w filtr HEPA i wiele końcówek, w tym możliwość odkurzania ręcznego. Zbiornik na kurz ma pojemność 0,76 l, a wyświetlacz LCD informuje użytkownika o pracy urządzenia. Odkurzacz jest lekki i bez problemu sprząta nawet sierści zwierząt.

Philips PowerPro Aqua 3 w 1 FC6409/01

Philips PowerPro Aqua 3 w 1 FC6409/01 to bezprzewodowy odkurzacz pionowy, który umożliwia czyszczenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Ma kilka szczotek, w tym mini turboszczotkę, którą wygodnie posprzątasz stoły czy półki. Bateria umożliwia odkurzanie przez około 60 minut. Urządzenie wyposażone jest w zmywalny filtr, a dzięki technologii PowerCyclone sprząta bardzo dokładnie.

Xiaomi Dreame T30

Ostatnim modelem w naszym rankingu odkurzaczy pionowym jest Dreame T30 od Xiaomi. Mocny silnik i bardzo dobra moc ssania sprawiają, że jest w stanie wyczyścić najdrobniejsze zanieczyszczenia. Urządzenie inteligentnie dopasowuje siłę ssania, a w zestawie znajduje się wiele końcówek, również do odkurzania ręcznego. Na baterii może pracować aż 90 minut, a zbiornik ma pojemność 0,6 l. Odkurzacz wyposażony jest w filtr HEPA.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo