Data publikacji:

Do jakich wnętrz pasują zasłony w kwiaty? Modne aranżacje

Pragniesz ożywić wnętrze swojego mieszkania? Zasłony w kwiaty są praktyczną ozdobą, która odmieni charakter całego wnętrza. Jeśli posiadasz stonowany kolor ścian w mieszkaniu i nie używasz zbyt wielu wzorów, zasłony w kwiaty to coś dla Ciebie. Prezentujemy aranżacje z wykorzystaniem zasłon w kwiaty.
do jakich wnętrz pasują zasłony w kwiaty

Zasłony do salonu w kwiaty – kiedy warto?

Zasłony w kwiaty do salonu potrafią odmienić całe wnętrze. Szczególnie warto zastosować ten patent, gdy pomieszczenie wydaje się przygaszone i jednokolorowe. Przykładem może być salon z beżowym kolorem ścian, brązową podłogą i brązową kanapą. Wówczas możemy mieć poczucie, że w pomieszczeniu brakuje energii i koloru. Tak samo z szarym salonem, w którym postawiona została również szara kanapa.
Zazwyczaj, gdy urządzamy pomieszczenia w jednym kolorze, przyświeca nam cel osiągnięcia harmonii i spokoju. Często jednak wręcz łakniemy koloru, który komponuje się z użytym w całości brązem czy kolorem szarym. Zasłony w kwiaty, liście i wszelkie motywy botaniczne stanowią piękne uzupełnienie salonu, który jest centralnym pomieszczeniem w domu.
Salon pełni funkcję pomieszczenia łączącego całą rodzinę i znajomych. To właśnie do salonu zapraszamy przyjaciół i spędzamy czas z najbliższymi. W odróżnieniu od sypialni, salon nie zawsze służy wyciszeniu – pomieszczenie to przywołuje na myśl życie i ruch. Zasłony w kwiaty pomagają wprowadzić radosny, ale nienachalny akcent do salonu.
Jeśli jednak posiadasz wzorzystą tapetę na ścianie, mnóstwo obrazów i zdjęć w ramkach, a kanapa jest w kolorowy deseń, zastanów się, czy dodatkowy bodziec wizualny w postaci zasłon w kwiaty jest Ci potrzebny. Chodzi o to, by kolory i wzory były obecne w pomieszczeniu, jednak ich nadmiar powoduje, że przebywanie w takim salonie jest dość męczące.

Dlaczego tak bardzo lubimy motywy botaniczne we wnętrzach?

Podświadomie człowiek szuka kontaktu z naturą. Zasłony w kwiaty są kojącym wizualnie wzorem, jednocześnie natomiast wprowadzają kolor do pomieszczenia. Dla wielu osób motywy kwiatowe na zasłonach czy poduszkach to nieodłączny element mieszkania. Jest to również wzór, który łatwo wprowadzić do wnętrza. Dużo trudniej włączyć elementy graficzne i desenie geometryczne, by nie przytłoczyć całego pomieszczenia.

Zasłony do sypialni w kwiaty – czy to dobry pomysł?

Sypialnia to miejsce relaksu i wyciszenia. To pomieszczenie powinno zostać zaprojektowane w ten sposób, by sprzyjać odpoczynkowi i ułatwić zasypianie.
Na szczęście zasłony w kwiaty mają wiele obliczy i możemy wybierać spośród tysięcy wzorów i kolorów. Zasłony w kwiaty sprawdzą się również w sypialni, jeśli będą posiadać stonowane kolory. Z pewnością energetyczny wzór nie pomoże w wieczornej relaksacji. Czy jednak nadruk łąkowych, delikatnych kwiatów może pomóc w odprężeniu organizmu? Jak najbardziej!
Przebywanie na łące kojarzy się nam z odpoczynkiem, zwolnieniem, oddychaniem pełną piersią. Jeśli połączymy te skojarzenia i wybierzemy zasłony w delikatne kwiaty do sypialni, wówczas nie będą one przeszkodą podczas odpoczynku.

Zasłony w kwiaty – modne aranżacje

Prezentujemy przykładowe, różnorodne aranżacje z użyciem zasłon w kwiaty. Jak widać, zasłony w kwiaty są uniwersalnym dodatkiem wnętrz – wykorzystasz je zarówno w retro mieszkaniu, jak i w nowoczesnym, jednokolorowym wnętrzu. Zainspiruj się!
Sielankowa sypialnia
Wykrochmalone prześcieradła, zasłonki w kwiaty i przebijające się przez okno pierwsze promienie słońca – czysty relaks! Sielankowy styl ma na celu wprowadzenie spokoju do wnętrza, jednak łączy to z retro sznytem. Jeśli uwielbiasz rzeźbione drewno i elegancki styl, jednak daleko Ci do napompowanego stylu glamour – sypialnia w sielskim klimacie będzie strzałem w dziesiątkę.
Nowoczesna dżungla
Zasłony w egzotyczny wzór ożywiają salon. Wyobraźmy sobie w tym miejscu jednolite zasłonki, na przykład beżowe. To nie byłoby to! Kolory są dość stonowane, jednak obecny pomarańcz sprawia, że całość jest świeża i niebanalna.
Zasłony w delikatne kwiaty
Idealne zasłonki do niewielkich pomieszczeń. Zasłony w delikatne kwiaty dodają wnętrzu lekkości. Taki element zastosujesz zarówno w sypialni, salonie, jak i pokoju dziecięcym. Zwróć uwagę na to, że zasłonki te są kremowe i wprowadzają efekt harmonii i spokoju, w odróżnieniu od mocnych, tropikalnych wzorów. Zaprezentowane zasłony w delikatne kwiaty są kontrą dla silnego koloru komody. Warto więc zwrócić uwagę na to, jaki chcesz uzyskać efekt – czy chcesz ożywić pomieszczenie, czy wybalansować je spokojniejszym akcentem.
Kwiecisty salon
Białe ściany i brązowa podłoga – klasyk! Kolorowe, kwieciste zasłony są tu przemyślanym dodatkiem, który pełni określoną funkcję. W tym pomieszczeniu postawiono na dodatki, a nie wymyślne meble. Oczywiście dużo łatwiej jest wymienić zasłonki niż np. kanapę w zdecydowany deseń. W prezentowanym pomieszczeniu zasłony w kwiaty wprowadzają energię i kolor.
Zasłony do sypialni i salonu w kwiaty – warto eksperymentować
Zaprezentowane aranżacje zasłon w kwiaty udowadniają, że taki akcent może odmienić całe wnętrze – oczywiście na lepsze! Obecnie wybór zasłon z botanicznymi nadrukami jest ogromny. Warto więc szukać własnego stylu. To, w jakich pomieszczeniach przebywamy, wpływa na nasze dobre samopoczucie i przekłada się na poziom energii i zdolność regeneracji organizmu. Nie lekceważ zatem mocy koloru! Eksperymentuj z wnętrzem i baw się nim, by uzyskać jak najlepszy dla siebie efekt.
Zdjęcie: Envato Elements