Data modyfikacji:

Designerskie krzesła: krzesło bursztynowe

Zaskoczy niebagatelnym kształtem i oryginalnym kolorem, a jednocześnie będzie harmonijnym komponentem zarówno wnętrz utrzymanych w nowoczesnym stylu, jak i ogrodu. Krzesło bursztynowe to funkcjonalne rozwiązanie mocno czerpiące z klasyki światowego designu.

Jedne z najpopularniejszych na świecie modeli są sygnowane marką SIESTA wchodzącą w skład tureckiego ISIPLAT będącego liderem branży produkcji mebli z tworzyw sztucznych formowanych wtryskowo. Firma z 30-letnim stażem eksportuje swoje produkty do ponad 80 krajów.

Wbrew nazwie, ten rodzaj siedziska nie powstaje z prawdziwego bursztynu, ale jest produktem tworzonym z poliwęglanu, którym następnie nadawany jest różny odcień barwy tej żywicy kopalnej. Designerskie krzesła powstają m.in. w pracowni Ilanit Ovadya, tak jak model Bee, czyli pszczółka z siedziskiem i oparciem stylizowanym na plaster miodu.

Cechą charakterystyczną krzeseł bursztynowych jest niebagatelne wzornictwo, bogata gama kolorów (od klasycznej bieli i czerni przez połyskującą czerwień po róż i produkty przeźroczyste), niestandardowe kształty, a zarazem duża funkcjonalności i uniwersalność. Po stronie plusów należy również zapisać wysoką jakość wykonania, trwałość, dużą odporność na zarysowania. Niestraszne jest im także działanie promieni słonecznych.

Meble z powodzeniem mogą stać się integralną częścią salonu, jadalni, sypialni czy biura, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić je w łazience. Mogą również pełnić rolę krzeseł plenerowych dodając niepowtarzalnego charakteru każdemu ogrodowi, zarówno przydomowemu, jak i na tarasie hotelu, kawiarni czy restauracji.

Często poliwęglan łączony jest z polipropylenem, co owocuje powstaniem niebagatelnego modelu, czego przykładem jest krzesło Miss Bibi łączące w sobie bursztynowe oparcie z siedziskiem i nogami w czarnej lub białej barwie.

Krzesło bursztynowe jest bardzo wytrzymałe – dzięki zastosowaniu włókna szklanego zniesie nawet 300-kilogramowe obciążenie i łatwe w składowaniu – można je sztaplować, czyli układać jedno na drugim.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora