Data modyfikacji:

Wybieramy ekipę remontową

Remont to poważna decyzja, potrafi wiele zmienić w domowym wnętrzu, ale także chwilowo w życiu. Pył, bałagan, wszechobecne sprzęty do malowania, wiercenia, szpachlowania… często jest to prawdziwa rewolucja. Radzimy, jak sprostać temu wyzwaniu i wybrać dobrą ekipę remontową.

Tuż przed remontem

Przede wszystkim należy postawić na jakość. Zarówno materiałów budowlanych, jak i samej ekipy, która będzie przeprowadzała remont. Chcąc zaoszczędzić, często wybieramy rzekomo tańsze rozwiązania. Jednak wcale nie okazują się one być bardziej ekonomiczne, bo kolejne pieniądze trzeba zainwestować w poprawki… Można samodzielnie zakupić wszystkie materiały lub powierzyć to ekipie remontowej, która często ma upusty w hurtowniach, co pozwoli na zaoszczędzenie kilku groszy. Kiedy zdecydujemy się na drugie rozwiązanie, należy sprawdzić, czy zakupione towary są zgodne z umową. Pamiętajmy, że każdy remont trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować, to pomoże uniknąć wielu nieporozumień i przekładania terminów zakończenia prac. W razie pytań i wątpliwości, warto zasięgnąć opinii ekipy, która będzie remontować wnętrze.

Spójrz na umowę

Polecenie – to często jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze ekipy remontowej. Skoro dobrze wykonali remont u znajomych, to sprawdzą się także i w moim domu – z takiego założenia wychodzi wiele osób. Nie ma się czemu dziwić, ale warto sprawdzić każdą, nawet przetestowaną przez bliskich firmę.  Najważniejszą kwestią przy wyborze ekipy remontowej jest doświadczenie, zarówno samej firmy, jak i fachowców. Należy zadać sobie pytania takie jak: ile lat firma funkcjonuje na rynku? Kogo zatrudnia? Warto także zerknąć na regon firmy i sprawdzić ją w KRSie. Jeżeli ekipa posiada stronę internetową, jest to duży plus. Czy jest na niej cennik, skład fachowców, a może referencje i zdjęcia z wykonanych prac? Warto poszperać w Internecie. W kolejnym etapie trzeba zorientować się, jaki jest wzór umowy oraz czy firma wystawia faktury, a także czy daje gwarancje na wykonane usługi. W umowie powinny być doprecyzowane wszystkie istotne sprawy, w tym: terminy rozpoczęcia i zakończenia prac, wyszczególniony zakres robót, podany okres gwarancji i sposób płatności. Zaufania nie powinna wzbudzać firma, która żąda zapłaty z góry. Najlepszym rozwiązaniem są płatności po określonych etapach remontu.

Każdorazowo po zakończeniu prac remontowych należy sprawdzić, czy wszystko zostało należycie wykonane. O klasie ekipy remontowej świadczy nie tylko jakość wykonanych usług, ale także czystość podczas pracy i po jej zakończeniu… Szanująca się firma nie pozostawi swojego klienta z wszechobecnym bałaganem i brudem.

Autor: Ola Sztobryn