Data modyfikacji:

4 pomysły na wyjątkową ścianę w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy to kraina wyobraźni, kreatywności i zabawy. Wystarczy stworzyć odpowiednią bazę, która ma w sobie kreatywny potencjał, by zaoferować dziecku wyjątkowe miejsce, w którym przeżywać będzie wspaniałe przygody, nauczy się wielu interesujących rzeczy czy po prostu odpocznie. Jednym z elementów takiego wnętrza jest ściana – zobaczcie jak je zaaranżować w dzisiejszym artykule.

Każdy z nas, gdy był dzieckiem marzył o wyjątkowej sypialni, które będzie w dodatku najlepszym pokojem zabaw na świecie. I często nie chodziło nam wcale o jakieś wymyślne dodatki czy drogie dekoracje. Najważniejszy był kreatywny pomysł, który pobudzał wyobraźnię i stymulował mózg do działania. Wtedy nawet najzwyklejszy pokój dziecięcy przemieniał się w magiczną krainę pełną wróżek, dżunglę pełną skarbów, czy statek piratów. Tak jest również i teraz. Mimo przytłaczającej ilości nowych, ogólnie dostępnych technologii, dalej najważniejsza pozostaje kreatywność. Wykorzystajcie ją, tworząc wyjątkowy pokój dziecięcy.

Zacznijcie od  ściany!

Ściana magnetyczna

Bardzo prostym i genialnym w tej prostocie pomysłem jest stworzenie w pokoju dziecięcym ściany na magnesy. Wystarczy pokryć kawałek ściany farbą magnetyczną, dodać kolorowe magnesy i gotowe! To świetny sposób, by nauczyć Wasze dziecko pisać i czytać, potem może być to miejsce do tworzenia wyjątkowych obrazów czy po prostu pozostawiania miłych wiadomości na dobry początek dnia.

Ściana artystyczna

Dla każdego uwielbiającego malować, rysować czy po prostu bazgrać dziecka taka artystyczna ściana będzie spełnieniem marzeń. Jako bazę wykorzystajcie farbę tablicową. Dodajcie półeczki z pojemnikami na kredki, pisaki, kolorową kredę i inne artystyczne akcesoria i zmieńcie pokój dziecięcy w prawdziwą pracownię. Dopełnijcie całość doklejając na ścianę puste ramki, czekające na nowe działa sztuki i rolkę papieru do rysowania, na której owe dzieła będą powstawać. Bardzo prosty pomysł a jaki fantastyczny efekt!

Ściana wspinaczkowa

Jeśli Wasze dziecko należy do tych ruchliwych małpek, które nie potrafią wysiedzieć w miejscu i najchętniej wspinałyby się na wszystko, co zobaczą od stołu po szafę, stwórzcie dla nich wyjątkową ścianę wspinaczkową. Przemieńcie pokój dziecięcy w miejsce do aktywnej zabawy, która rozwinie zdolności motoryczne Waszego malucha.  Wykorzystajcie w tym celu drewniane, oszlifowane  i odpowiednio zabezpieczone klocki i deski, a na podłodze ułóżcie miękki materac i obserwujcie jak Wasza pociecha wyładowuje nadmiar energii. To świetny pomysł na pokój dziecięcy w nieco innym stylu.

Ściana czytelnicza

Zwykłe regały na książki są nudne. Wykorzystajcie ścianę w pokoju dziecięcym jako pole do popisu i stwórzcie wyjątkowy, niestandardowy regał na ulubione książki Waszego dziecka. Dodajcie wygodny dywan i poduszki lub zawieście w tym miejscu wiszące krzesło hamakowe (dowiecie się, jak je zrobić klikając TUTAJ).

A jeśli szukacie dekoracyjnych inspiracji na ściany DIY – zajrzyjcie TUTAJ.

Który pomysł na wyjątkową ścianę w pokoju dziecięcym podoba Wam się najbardziej?

Autor: Oliwia Górska