Data modyfikacji:

Inspiracje: dekoracje świąteczne w salonie [tradycyjne]

Boże Narodzenie powinno być magicznym czasem, który spędzamy z najbliższymi. Przez cały rok jesteśmy zajęci codziennymi sprawunkami, więc warto zatrzymać się na chwilę w tym specjalnym okresie. Nie ma lepszej okazji, żeby zapomnieć o złych wydarzeniach i stworzyć nowe, wesołe wspomnienia. Zadbaj o to, aby świąteczna atmosfera panowała w Twoim domu. Przygotowaliśmy zbiór aranżacji, które pozwolą zaczarować serce domu — salon.

Udekorowanie pokoju dziennego nie musi wiązać się z przemeblowaniem lub malowaniem całego pomieszczenia. Istnieją sposoby na wprowadzenie świątecznego nastroju bez potrzeby gruntownej reorganizacji czterech ścian. Już sama choinka powoduje u domowników uśmiech na twarzach. Idąc dalej tym tropem, dodanie kilku ozdób może stworzyć zaczarowany klimat w miejscu, gdzie spożyjesz Wigilię. Przedstawiamy ciekawe sposoby na dekoracje świąteczne w salonie. Dziś ukłon w stronę tradycyjnego designu.

Czerwone dodatki kreują atmosferę

Czerwone dodatki kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Nawiązują do koloru stroju św. Mikołaja występującego w popkulturze. Asocjacje z okresem świątecznym są tak silne, że nawet kilka dekoracji w tej barwie spełnia zadanie. Jest to szczególnie skuteczny sposób dla właścicieli pomieszczeń utrzymanych w jaśniejszych tonacjach. Takimi akcesoriami może być prawie wszystko: ciepły pled, który ogrzeje w chłodniejsze dni, ozdobne poduszki, miniaturowe choinki. Wybór jest szeroki, więc warto znaleźć coś do swojego salonu.

Nie tylko choinka, czyli miniiglaki

Żeby stworzyć nietuzinkową i ożywczą atmosferę, można użyć miniiglaków. Są to małe choinki, gałązki zerwane z większego drzewa, cyprysy, arukarie. Dwa ostanie przetrwają cały rok. Jeśli nie lubisz wyrzucać roślinek po Świętach, te będą świetnym wyborem. Można je także przystroić, jak drzewko bożonarodzeniowe. Nie zgubią igieł, co jest bardzo wygodne pod kątem utrzymania czystości.

Innym pomysłem jest własnoręczne zrobienie stroików. Wystarczy wziąć kilka gałązek i obwiązać wokół świeczek. Kolejnym sposobem jest pomalowanie igieł na biało lub srebrno (pomocne do tego będą metaliczne lakiery i farby w sprayu - znajdziesz je TUTAJ) i dołączenie do ozdoby. Można także użyć do tego bombek oraz wstążek. Obie wersje przybrań pasują do większości wystrojów, więc wybór jednego z nich zależy od preferencji estetycznych twórcy.

Ozdoby DIY

Własnoręczne zrobienie ozdób nie tylko daje satysfakcję autorowi, równocześnie pozwala wykorzystać elementy dostępne w domu. Szklany wazon wypełniony bombkami, szyszkami i koralikami można dopasować do każdej aranżacji wnętrz. Ciekawym pomysłem są odwrócone kieliszki w roli świeczników. Takim zastosowaniem szkła z pewnością zaskoczysz gości. Dzięki temu, że jest przezroczyste, otwiera nieskończone możliwości układów.

Jeśli nie chcesz tworzyć stroików od zera, sprawdź dostępne na rynku półprodukty lub gotowe artykuły. Naklejki imitujące kryształki śniegu świetnie się sprawdzą na dużych lustrach. Stojak na świeczkę można umieścić w dowolnym miejscu, dobrze będzie komponować się ze stroikiem.

Więcej dekoracji świątecznych znajdziesz TUTAJ.

Autor: Beata