Data modyfikacji:

Kilka dobrych rad dotyczących wyboru lustra do łazienki

Trudno wyobrazić sobie łazienkę, w której nieobecne jest lustro łazienkowe. To właśnie ta przestrzeń w domu jest jedną z najbardziej intymnych, pozwalających w spokoju wykonać czynności toaletowe, przygotować się do wyjścia, przyjrzeć się sobie naprawdę z bliska.
Kobieta przed lustrem w łazience

Lustro do łazienki jest w tym wszystkim nieodzowne. można wybrać je na łapu capu, bez większego namysłu, bez porównywania modeli. Warto jednak podejść do zakupu lustra odrobinę inaczej - to zwierciadło powieszone na ścianie może po prostu upiększać przestrzeń łazienki, a przy tym wszystkim wygodnie służyć. Z dziesiątek dostępnych wzorów warto wybrać taki model, który będzie dosłownie stanowił kropkę nad i wystroju łazienki.

Lustro łazienkowe - najmodniejsze modele i kształt lustra do łazienki

W temacie luster można naprawdę sporo powiedzieć, bo to zdecydowanie współcześnie jeden z najmodniejszych i najbardziej gorących akcesoriów dekoracyjnych do domu. Lustra chyba jeszcze nigdy nie miały tak dobrych czasów jak teraz.

W sklepach z dodatkami można znaleźć dosłownie dziesiątki różnych modeli luster, które utrzymane są w różnej stylistyce. Można zatem sięgnąć na przykład po proste i minimalistyczne lustra w drewnianych ramach, które bezpośrednio nawiązują do stylu skandynawskiego. Można zakochać się w lustrach w stylu art deco, które mają ozdobne złote ramy.

Popularne są również lustra okrągłe, które zawiesza się na skórzanym pasku lub jutowym sznurku. Wreszcie wciąż modne są proste i klasyczne lustra łazienkowe, które mają formę srebrzystej tafli bez ramy, którą mocuje się bezpośrednio do łazienkowych płytek.

Okrągłe lustro do łazienki

Ostateczny wybór powinien być podyktowany zarówno możliwościami finansowymi (designerskie modele luster to często wydatek nawet powyżej 1000 zł), samym stylem łazienki, ale też wielkością tej przestrzeni. Wielkość lustra do łazienki ma niebagatelne znaczenie zarówno dla wygody korzystania z tego lustra, ale też dla aranżacji przestrzeni. Sprawdza się tutaj jedna bardzo prosta do zapamiętania zasada - im większe lustro, tym lepiej. Nie trzeba trzymać się przestarzałych zasad, które głoszą, że szerokość lustra nie powinna być większa niż szerokość umywalki i szafki pod umywalkę.

Teraz można wybierać przepastne okrągłe lustra, lub też wieszać lustra w pozycji poziomej. Mogą wyglądać naprawdę bardzo okazale i nietuzinkowo, przyciągając spojrzenia. To rozwiązanie nie tylko dla miłośników designerskich elementów wyposażenia domu, ale też dla przyziemnych pragmatyków. Kształt lustra do łazienki oraz jego wielkość determinują przecież wygodę podczas korzystania. Dobrze doświetlone lustro, mające spory rozmiar, to możliwość zobaczenia całej sylwetki.

Lustro łazienkowe w ramie czy bez - jak perfekcyjnie dobrać lustro do swojej łazienki

Chyba nikogo nie trzeba dziś przekonywać do tego, że perfekcyjnie dobrane lustro łazienkowe może być wspaniałą ozdobą tego pomieszczenia. Czasem trzeba jednak postawić również na rozwiązania praktyczne, szczególnie jeżeli do urządzenia jest mała łazienka. Przestronne łazienki, na przykład te w stylu pokoju kąpielowego, to zdecydowanie bardziej wdzięczny temat do urządzania. Jednak nawet w małych łazienkach można bardzo dobrze zagospodarować przestrzeń, jednocześnie wybierając atrakcyjne wizualnie rozwiązanie.

Doskonałym tego przykładem jest szafka z lustrem. Decydując się na takie lustro, kupuję się tak naprawdę rzecz dwa w jednym. Za doskonałej jakości taflą zwierciadła ukrywa się bowiem wygodny regał, w którym można przechowywać łazienkowe drobnostki. Takie lustro to najlepsza opcja w przypadku małej łazienki, ale też na przykład łazienki w mieszkaniu pod wynajem. Dodatkowo często lustro jest wtedy podświetlane. Podświetlane lustro za pomocą lamp typu LED, to doskonała opcja w przypadku słabo oświetlonych łazienek, lub łazienek bez dostępu do okna. Dodatkowe źródło światła pozwala na przykład na bardziej staranne wykonanie makijażu, jeżeli zwykle tą czynność robi się właśnie w łazience

szafka z lustrem

Kolejna ciekawa opcja to lustro łazienkowe bez ramy. Srebrzysta tafla szkła o dużych rozmiarach, która nie jest wykończona za pomocą ramy, to doskonały wybór do łazienek na przykład w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Takie lustro można pięknie wkomponować zarówno w płytki na ścianie, jak też w ścianę wykończona surowym betonem. Jeszcze więcej możliwości dekoracyjnych daje natomiast lustro łazienkowe w ramie. Współcześnie w sklepach z meblami i dodatkami można znaleźć tak wiele różnych luster, utrzymanych w dowolnej stylistyce, że bez najmniejszych problemów można dopasować je do swojego stylu mieszkania.

jak wybrać lustro do łazienki

Atrakcyjnie wyglądają na przykład lustra w ramach drewnianych, albo tak modne lustra w ramach z rattanu. Te ostatnie nawiązują do stylu boho, lub tak modnego ostatnio stylu Bali. Łazienki utrzymane w tej stylistyce mają dużo drewnianych dekoracji, wprowadza się do nich również elementy zieleni. Nawet w niedużej łazience w bloku można spróbować wyczarować ten klimat. Rattanowe okrągłe lustro będzie jednym z doskonałych elementów dekoracyjnych, które wprowadzą tam taki styl.

Tekst: artykuł partnera