Data modyfikacji:

4 trendy, które niesie dla aranżacji wnętrz rok 2017

Pożegnaliśmy to, co stare i z niecierpliwością czekamy na to, co nowe. To samo tyczy się aranżacji wnętrz. Jedne trendy odchodzą, by zrobić miejsce dla innych. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co przyniesie nam rok 2017, czytajcie dalej!

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Mam nadzieję, że wszyscy odpoczęliście i naładowaliście baterie, by z nową siłą wkroczyć w rok 2017 i zrealizować wszystkie Wasze noworoczne postanowienia i marzenia. Ja ze swojej strony życzę Wam, by udało Wam się osiągnąć wszystko to, co sobie zaplanowaliście. Trzymam kciuki!

W pierwszym artykule w 2017 roku postanowiłam przyjrzeć się nowym trendom, które pomogą nam kreować nasze wymarzone wnętrza w nowym roku. Jesteście ciekawi nowości w dziedzinie aranżacji wnętrz? Dziś przygotowałam Wam pierwszą  część z cyklu „Co nowego w 2017 roku?” ;) Przeczytajcie, jakie 4 trendy pojawią się w naszych domach w 2017 roku!

Jasna zieleń – „Greenery”

Zieleń to kolor nadziei! Phanton Color Institute wybrał ten odcień kolorem roku 2017.  Jak twierdzi Leatrice Eiseman, dyrektor PCI, Phanton Color of the Year reprezentuje swoistą odnowę, odświeżenie, które odnowi design w nadchodzącym roku. I właśnie taka jest ta barwa. Soczyście zielona, pełna obietnic pozytywnych zmian i zerwania z dotychczasową rutyną. Brzmi obiecująco, prawda?

Mieszanka wzorów

Pierwszy raz zauważony na wybiegach w Nowym Yorku, trend ten znalazł dla siebie miejsce również w aranżacji wnętrz. Specjaliści przewidują, że rozkwitnie on w pełni w 2017 roku. Miłośników wzorów i kolorów na pewno zachwyci fakt, że w tym roku będą mogli puści wodze fantazji, mieszać, przekładać i próbować z pozoru szalonych połączeń. To powoduje, że projektowanie wnętrz staje się o wiele bardzie ekscytujące!

"Sztuczne" wykończenia

Tworzywa sztuczne będą, według ekspertów, bardzo modne w 2017 roku. Nie chodzi tu jedynie o dywany ze sztucznego futerka (które same w sobie stanowić będą silny trend). Projektanci wnętrz przewidują, że coraz większym zainteresowaniem cieszyć będą się tworzywa sztuczne, które wykorzystywane będą przy tworzeniu niedrogich, choć bardzo efektywnych alternatyw do prawdziwych i dużo droższych materiałów. Sztuczne drewno, które nie gnije tak, jak prawdziwe, zaprojektowany przez specjalistów kwarc, który lepiej wytrzymuje ciepło niż marmur. Opcji jest wiele, a każda z nich stwarza nowe możliwości w dekoracji wnętrz, które wcześniej mogły nie być dostępne dla wszystkich.

Rzemieślnicze i niestandardowe dekoracje

Dzieła współczesnych rzemieślników (ceramika, wyroby ze szkła, niestandardowe oświetlenie i meble) staną się tegorocznym „must-have”. Zgodnie z przewidywaniami projektantów konsumenci zaczną szukać w aranżacji wnętrz rzeczy unikatowych, które wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Takie rzeczy staną się nowym odpowiednikiem luksusu, ponieważ każdy chciałby mieć u siebie w domu coś wyjątkowego, co nie pojawi się w produkcji masowej.

A piękne, ręcznie robione rzeczy, które sprawią, że Wasz dom nabierze wyjątkowego charakteru, znajdziecie poniżej ;)

Który z tych trendów w aranżacji wnętrz podoba Wam się najbardziej? Za którym trendem z 2016 roku będziecie tęsknić?

Autor: Oliwia Górska