Data modyfikacji:

5 pomysłów na odnowienie starych mebli

Stare meble mają w sobie urok! Nie chodzi nam jednak o trzymanie w domu starej, obdrapanej meblościanki pamiętającej jeszcze lata osiemdziesiąte ;) Przedstawiamy parę sposobów na to, aby nadać meblom drugie życie!

Zastanawiasz się, skąd wziąć meble do renowacji? Możesz poszukać ich na przykład na babcinym strychu lub na targach staroci.

1. Pomalowanie

Stare, drewniane meble będą wyglądać jak nowe, jeśli pomalujesz je na przykład na biało. Na początek warto jest porządnie przetrzeć je papierem ściernym, żeby nowa warstwa koloru dobrze się trzymała. Na prawdziwe drewno możesz położyć na przykład lakierobejcę.

2. Kolorowe gałki do szuflad

Odnawiasz komodę? W sklepach internetowych znajdziesz spory wybór kolorowych gałek do szuflad, dzięki którym odnowiona szafka będzie wyglądać oryginalnie.

3. Wprowadź kolor

Ciekawym pomysłem jest również pomalowanie jedynie fragmentów odnowionego mebla. Możesz na przykład zainspirować projektem HK Living i pomalować jedynie dolne części nóg stołka lub taboretu.

4. Oklejenie

Podniszczone meble możesz również okleić specjalną, dekoracyjną folią samoprzylepną. Wzór folii z łatwością dobierzemy do aranżacji swojego wnętrza.

5. Wzory na meblach

Jeśli masz w sobie chociaż trochę talentu plastycznego i umiejętności manualnych, możesz poeksperymentować z ozdabianiem mebli różnymi wzorami. Na początek warto przygotować bazę, czyli wygładzić szafę czy komodę oraz odświeżyć malując je na jednolity kolor. Następnie przy pomocy szablonu (lub według własnego projektu) nanosimy wzór na powierzchnię mebla.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz