Data modyfikacji:

Inspiracje: stół na Wielkanoc

Choć głównym posiłkiem Świąt Wielkanocnych jest śniadanie to przy stole spotkamy się z rodziną oraz bliskimi także przy obiedzie. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień Świąt to idealna okazja do serdecznych wizyt oraz zatrzymania się na chwilę przy smakowitych specjałach Wielkanocy. Świąteczny stół powinien wyglądać uroczyście, ale też świeżo i radośnie. Podpowiadamy, jak go zaaranżować.

Do Wielkanocy zazwyczaj nie przygotowujemy się tak pieczołowicie jak do Świąt Bożego Narodzenia, ale zgodnie tradycyjną celebrujemy wspólne posiłki , czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi czy radosne polewanie wodą w Poniedziałkowy poranek. Duża część świątecznych uroczystości odbywa się przy stole, dlatego powinniśmy zadbać o jego wygląd szczególnie. Nie może zabraknąć na nim wielkanocnych symboli: jajek, kurczaczka i zajączka, a także świeżych kwiatów, zwiastujących początek wiosny.

Źródło: fashiondivadesign.com

Żółty i zielony

Te dwa radosne kolory symbolizują energię i pozytywne nastawienie. Barwy bardzo mocno zakorzeniły się w naszej świadomości jako te blisko związane z Wielkanocą. Zielony jak trawa przypomina budząc się do życia naturę oraz życie. Żółty może być symbole małego kurczaczka, ale też pierwszych, wiosennych promieni słońca. Aranżacja stołu w takich kolorach to z pewnością powiew świeżości oraz nadziei. Na wielkanocnym stole żółty może być w postaci kurczaczka, sztućców czy obrusu. Nie może zabraknąć zielonego owsa lub rzeżuchy. Całość uzupełni bukiet żółtych tulipanów lub żonkili.

Źródło: hgtv.comdekoracja stołu na Wielkanoc

Na grafice: 1. Dekoracja królik 4Home, 15,99 zł; 2. Świeca kogut Paw, 11,90 zł; 3. Dekoracja jajka 4Home, 15,99 zł

Mały błękit

Niebieski to kolor nadziei i wolności, a także świeżości oraz pozytywnych wibracji. Na wielkanocnym stole wprowadzi bardzo ciekawy akcent, w szczególności w połączeniu z bielą zastawy czy żółtymi żonkilami. Możemy połączyć różne odcienie błękitu lub pozostać przy jednym – pastelowym lub mocniejszym. Niebieski na stole może występować w postaci zastawy, serwetek, jajek, a także dekoracji: świeczników lub wazonu.

Źródło: homedit.com, sortrachen.com

Pastelowy spokój

Delikatne róże, błękity czy fiolety to idealne kolory na wielkanocny stół. Wśród nich z pewnością starczy miejsca na zajączka i baranka oraz świąteczne przysmaki. Pudrowe kolory wyrażają spokój oraz ciepło, których nie może zabraknąć na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. Pastele w ciekawy sposób można zestawić z białą porcelaną czy szkłem. Idealnie wyglądają także w postaci delikatnych kwiatów, jajek czy serwetek.

Źródło: town-n-country-living.com, countryliving.com

Akcent z natury

Bardzo efektownie wyglądają także dekoracje zaczerpnięte z natury – zielony mech, wiklinowe podkładki pod talerze, drewno czy gałęzie z drobnymi, kwitnącymi kwiatkami. To wszystko naocznie pokazuje, że przyroda budzi się do życia i warto się nią otaczać. Brązy i beże doskonale przeplatać się będą z zielenią czy żółtymi drobiazgami. Na talerzyku możemy położyć jajko, małego kurczaczki lub czekoladową niespodziankę.

Źródło: emeraldinteriordesign.ie, galsnguys.gr

Na grafice: 1. Serwetki wielkanocne Paw, 5,90 zł; 2. Dekoracja zając Amsel, 5 zł; 3. Dekoracja kura Amsel, 32 zł; 4. Dekoracja zając Amsel, 99 zł

Szeroki wybór dekoracji wielkanocnych znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia