Data modyfikacji:

5 rzeczy, o których zapominamy podczas sprzątania

Czas świątecznych porządków coraz bliżej. Jeśli chcecie, by w tym roku wszystko było wysprzątane idealnie, przejrzyjcie listę 5 rzeczy, o których zwykle zapominamy podczas sprzątania. Która z nich jest Waszą słabą stroną?

Sprzątanie, gdy mamy na nie czas i nie musimy się niepotrzebnie śpieszyć, może być przyjemne. W końcu przywracanie naszego mieszkania do stanu, gdy wygląda niemal idealnie, niesie wiele satysfakcji. Jednak, gdy do tak prozaicznej czynności, jak sprzątanie, dodamy stres i pośpiech, które bardzo często są nieodzownym elementem świątecznych porządków, robi się nieprzyjemnie… Często zapominamy wtedy również o pewnych drobnych, choć istotnych elementach, które bardzo łatwo mogą zepsuć wszelkie świąteczne starania. Poniżej znajdziecie listę 5 rzeczy, o których notorycznie zapominamy podczas sprzątania.

Pilot

Taka drobna rzecz. Zawsze wciśnięta w bok kanapy, czy zagrzebana pod stosem magazynów. Niezbędna dla miłośników telewizyjnych seriali czy fanów piłki nożnej, jednocześnie tak często pomijana podczas domowych porządków. Jeśli zastanowicie się, ile bakterii kumuluje się na pilocie, dotykanym bez przerwy nie zawsze czystymi dłońmi… no cóż, zanim podacie go gościom, lepiej wyczyśćcie go starannie antybakteryjną ściereczką. Niewiele pracy, a różnica ogromna.

Pojemnik na mydło

Jaki jest sens mycia rąk mydłem, które leży całymi dniami na brudnym naczyniu, czy znajduje się w nieczyszczonym dozowniku? Niestety wilgoć ma to do siebie, że wystarczy chwila i na jeszcze przed chwilą czystym pojemniku tworzy się lepki osad, który jest rajem dla wszelkich bakterii. Dlatego tak ważne jest, by za każdym razem, gdy sprzątacie, zatrzymać się chwilę i w tym miejscu i zetrzeć powstałą warstwę ściereczką, nasączoną ciepłą wodą. Natychmiastowe odświeżenie gwarantowane!

Zasłona prysznicowa

Brudna zasłona prysznicowa, witająca dumnie każdego, kto wejdzie do Waszej łazienki nie jest czymś, do czego powinno się dążyć… Jeśli zasłona wykonana jest z tworzywa sztucznego, wrzućcie ją do pralki z kilkoma ręcznikami. Wypraną powieście do wyschnięcia i gotowe!

Kratka wentylacyjna

To jeden z głównych punktów programu Magdy Gessler. Nie wiedzieć czemu, wiele osób ma tendencję do omijania ich, podczas sprzątania (i nie chodzi tu tylko o restauracje). Myślę jednak, że upewnienie się, że zarówno Wy sami, jak i Wasi goście oddychacie świeżym, pozbawionym odkładających się przez miesiące drobinek brudu, powietrzem warte jest ekstra czasu podczas sprzątania.

Okap kuchenny

Tłuszcz zbierający się tam, za każdym razem, gdy przygotowujecie na obiad coś smażonego, nie brzmi zbyt apetycznie, prawda? Jeśli myślicie, że nie macie nic na sumieniu, przejedźcie po okapie czystą, jasną ściereczką. Zdziwi Was ilość brudu, którą tam znajdziecie. Porządne sprzątanie okapu kuchennego powinno stać się stałym elementem każdych domowych porządków.

Jakie inne miejsca są Waszym zdaniem pomijane podczas sprzątania?

Autor: Oliwia Górska