Data modyfikacji:

Aranżacje: fantazyjny pokój dziecięcy

Pokoik dla niemowlaka aranżujemy zwykle uniwersalnie w pastelowych kolorach. Jednak kiedy maluch staje się przedszkolakiem i zaczyna mieć swoje zainteresowania możemy zgodnie z nimi urządzić jego małe królestwo. Podpowiadamy, jak urządzić małe safari, tor wyścigowy czy komnatę dla księżniczki.

Przedstawiamy kilka pomysłów na oryginalne aranżacje pokoi dla dzieci.

Źródło: themerooms.blogspot.com

Safari

Aranżacja „Safari” to idealne rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają zwierzęta, przygody i podróże. Pokój powinien być w kolorach ziemi, zieleni oraz beżach, a jego głównym punktem dzikie zwierzęta. Warto pomyśleć o oryginalnym łóżku, np. w postaci samochodu lub jednego ze zwierzaków.

Na grafice: 1. Maskotka Żyrafa, 110,99 zł; 2. Maskotka Zebra, 207,50 zł; 3. Maskotka Lew, 79,71 zł; 4. Maskotka Słoń, 123,18 zł

Więcej maskotek znajdziesz TUTAJ.

Fot. marble-mosaics.com; themerooms.blogspot.com

Na grafice: Zawieszka nawlekanka Dżungla, 92 zł

Zamek Księżniczki

Każda mała dziewczynka marzy, aby być księżniczką. Możemy pomóc spełnić to życzenie i urządzić pokój niczym zamkową komnatę. Oczywiście, jak na królestwo przystało musi być różowo i biało. Zamiast tradycyjnego łóżka warto wykonać niewielką imitację zamkowych wież, a meble wybrać ze stylizowanymi, wygiętymi nóżkami.

Fot. james-macmillan.com; themerooms.blogspot.ca

Na grafice: Łóżko księżniczki Kidkraft, 699,90 zł

Szeroki wybór akcesoriów do pokoju księżniczki znajdziecie TUTAJ.

Tor wyścigowy

Pokój, w którym przeważać będą samochody to typowo męskie miejsce. Z pewnością nie może zabraknąć w nim łóżka w kształcie samochodu czy regału-dystrybutora paliwa. Jak przystało na Formułę 1 w pokoju powinno być duże czerwonych elementów, flaga w czarno-białą szachownicę oraz podjazd.

Źródło: room.unjourunplan.com

Łóżka w kształcie samochodu znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także, jak urządzić pokój małego pirata. Kliknij TUTAJ.

Autor: Kasia