Data modyfikacji:

Co na podłogę w kuchni przy ogrzewaniu podłogowym?

Jedna z naszych Czytelniczek zapytała, co powinniśmy położyć na kuchennej podłodze, kiedy w domu mamy małe dziecko i planujemy ogrzewanie podłogowe. Poniżej przedstawiamy dwie popularne opcje: kafle i panele. Jakie są ich cechy?

Obecnie najciekawszymi oraz najbardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami są płytki oraz panele. Obydwa rozwiązania wyglądają niezwykle efektownie i dostępne są w szerokiej gamie wzorów oraz kolorów. Pozwoli to, w połączeniu z pozostałymi elementami wyposażenia kuchni, na stworzenie wyjątkowych aranżacji.

Płytki

Źródło: desiretoinspire.net; theartofdoingstuff.com

Jednokolorowe czy ułożone w wielobarwny wzór – płytki są doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej kuchni. Przykładowo gres porcelanowy to rozwiązanie praktyczne i wytrzymałe. Pokrytą nim podłogę z łatwością utrzymamy w czystości. Ponadto płytki mają niską nasiąkliwość, nie wycierają się szybko i nie robią się na nich plamy. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym możemy bez obaw korzystać z niej my, jak i dzieci. Niestety po wyłączeniu instalacji płytki będą wychłodzone, dlatego należy pamiętać o kapciach.

Planujesz montaż kafelek? Sprawdź, jaki system zastosować: z fugą czy bez? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ.

Na grafice: 1. Płytki podłogowe Luppo, 44,99 zł; 2. Płytki podłogowe Novabell, 119 zł; 3. Płytki podłogowe Boliwia, 25,70 zł

Panele podłogowe

Źródło: Hometalk; decorismo.com

W kuchni urządzonej w stylu rustykalnym lub połączonej z salonem doskonale sprawdzi się podłoga drewniana. Naturalny materiał jest ciepły oraz amortyzuje upadki, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Możemy wybrać polskie lub egzotyczne drewno, a w wersji ekonomicznej – panele podłogowe. Tak wykonana podłoga będzie trwała i solidna przed długi czas. Drewno jest łatwe do utrzymania w czystości, jednak należy pamiętać o jego regularnej konserwacji oraz lakierowaniu.

WERDYKT: W domu, w którym jest małe dziecko, najlepiej sprawdzą się podłogi drewniane. 

Autor: Cieplik