Data publikacji:

Dekoracje stołu na walentynkową kolację

W walentynki planujesz romantyczną kolację w domowym zaciszu? Nie zapomnij o nastrojowych dodatkach i dekoracjach stołu, które pomogą w wyczarowaniu wyjątkowej atmosfery. Zobacz nasze pomysły.

Wszyscy chcielibyśmy, aby walentynkowy wieczór był specjalny. Przygotowujemy kolację, kupujemy prezenty, robimy się na bóstwo. Rzecz, o której nie powinnyśmy zapominać to także odświętny wystrój stołu.  Przedstawiamy pomysły na dekorację stołu na walentynki.

Świece

becauseimaddicted.net, weddingwire.com

Tego dnia koniecznie zaopatrz się w świece. Ciepłe światło, które dzięki nim otrzymujemy jest idealne na wyczarowanie nastrojowego wieczoru we dwoje. Postaw na kilka większych lub dużą liczbę małych podgrzewaczy w osłonkach. Oprócz stołu możesz ustawić je także w innych częściach pomieszczenia, np. na blacie mebli czy wolnym parapecie.

Na grafice: 1. Świece Legler, 32 zł; 2. Świecznik Rosendahl, 28,80 zł; 3. Świeca Yankee Candle, 39,50 zł; 5. Świecznik Dekoria, 9,99 zł; 6. Świeca THK, 9,99 zł 

Więcej świec i świeczników znajdziesz TUTAJ

Czerwone akcenty

100layercake.com, freeapplewallpapers.com

14 lutego ciężko uciec od czerwieni. W końcu to kolor miłości. Nie wzbraniaj się zatem przed dodatkami w jej odcieniach. Krwiste płatki róż rozsypane na obrusie czy malinowe serwetki podkręcą walentynkowy klimat. Jej wyraźny charakter w skuteczny sposób przełamie kontrastująca biel lub odcienie szarości.

Na grafice: 1. Mata Quesille, 3,99 zł; 2. Serwetki 50 szt., 7,49 zł; 3. Obrączki do serwetek Koziol, 19 zł 

Jeśli jednak wolałabyś mniej wyraziste kolory, możesz postawić na pastele. Biel połączona z różem, ciepłym światłem świec i dekoracjami w kształcie serc będzie prezentować się równie romantycznie.

Zastawa

Tego dnia warto postawić na szczególną zastawę, zwłaszcza w postaci kryształowych lub szklanych kieliszków do wina. Oprócz funkcji użytkowej doskonale spełnią także rolę dekoracyjną. Przydać się może także obrus, który podkreśli odświętny charakter posiłku. Czerwone dekoracje dobrze skomponują się z czarnym, białym lub szarym tłem.

Więcej kieliszków znajdziesz TUTAJ

Autor: Natalia Malko