Data modyfikacji:

Sylwester w domu. Jakie dekoracje i ozdoby? Balony, girlandy i ścianka do zdjęć

Sylwester 2022/2023 zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak ruszysz na podbój parkietu, a korki wystrzelą z butelek szampana, zaplanuj sylwestrowe dekoracje do domu. Oto kilka niedrogich, ale szalenie efektownych ozdób, dzięki którym na imprezie sylwestrowej we własnym mieszkanie poczujesz się jak na prawdziwej sali balowej.

Pamiętaj, że ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, jeśli decydujesz się na imprezę sylwestrową w domu, to najlepszym rozwiązaniem jest organizacja zabawy tylko dla domowników.
Sylwester 2020/2021

Czym udekorować mieszkanie na sylwestra?

  • Balony
  • Confetti
  • Girlandy
  • Fotobudka
  • Talerzyki i kubeczki
  • Światełka

Sylwester to nie tylko świetna zabawa i szampański nastrój, ale też prawdziwe dekoracyjne szaleństwo. Ostatnia noc w roku to świetna okazja, aby puścić wodze fantazji i ozdobić w efektowny sposób swoje mieszkanie.

Jeśli w tym roku spędzasz sylwestra na domówce we własnych czterech progach zadbaj o to, aby szampańska atmosfera towarzyszyła ci przez cały wieczór. Możesz to łatwo zrobić za pomocą dekoracji.

Sylwestrowe dekoracje z balonów

To punkt obowiązkowy na imprezie sylwestrowej. Szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli postawisz na balony z helem. Mogą one mieć formę cyfr i układać się w liczbę 2022. Zawieś je w pomieszczeniu, które będzie centrum sylwestrowych wydarzeń, a na pewno udzieli ci się wyjątkowa atmosfera tej ostatniej nocy w roku.

Decydując się na balony z helem warto wybrać takie, do których dołączony jest specjalny żel. Przedłuża on żywotność balonów, dzięki czemu będziesz mógł spokojnie udekorować swój dom już nawet dzień wcześniej. Dzięki temu oszczędzisz sobie nerwowej krzątaniny tuż przed wielkim wydarzeniem.

Confetti zdziała cuda na imprezie sylwestrowej

Te niewielkie papierowe cekiny może nie znajdą uznania w oczach wielbicieli nienagannego porządku – bo niestety po imprezie konfetti znajdziesz nawet w najodleglejszych zakamarkach swojego mieszkania – jednak to jedna z tych dekoracji do domu, która pomimo małych rozmiarów, robi duży efekt.

Confetti rozsyp na stole pomiędzy talerzami i półmiskami. Kolorowe drobinki będą wyglądały świetnie na tle białej tkaniny i sprawią, że aranżacja stołu zyska jeszcze bardziej optymistyczny i szampański charakter.

Girlandy zamienią sylwestra w domu w coś magicznego

To dekoracje sylwestrowe, jakich nie może zabraknąć w twoim domu podczas tegorocznej imprezy. Podobnie jak balony z helem, girlandy zrobią świetne wrażenie na twoich gościach. Możesz wybrać dowolny motyw – girlandy w kształcie chorągiewek lub liści palmowych czy innym kształcie, pasującym do tematu przewodniego twojej imprezy.

Girlandy prezentują się znakomicie podwieszone pod ścianą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozwiesił je przez środek pomieszczenia. Tego typu dekoracje kosztują niewiele a świetnie wpisują się w szampański klimat sylwestra.

Domowa fotobudka na sylwestra i ścianka do zdjęć

Impreza sylwestrowa w domu to świetna okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć. Jednak fotografie zrobione w sylwestra muszą się różnić od tych, jakie zwykle pstrykasz na rodzinnych spotkaniach czy imprezach. Dlatego właśnie zadbaj o gadżety do twojej domowej fotobudki.

Postaw na papierowe rekwizyty na niewielkich patyczkach – sztuczne wąsy, okulary, meloniki usta itp. Będą efektownym urozmaiceniem sylwestrowej sesji zdjęciowej, w efekcie której uzyskasz zabawna pamiątkę z tego wydarzenia. Ponadto możesz je po prostu gdziekolwiek wetknąć i w efekcie staną się kolejną dekoracją do domu.

Jeśli zdecydujesz się na fotobudkę podczas swojej imprezy sylwestrowej, zaaranżuj ciekawie plan zdjęciowy. Wygospodaruj ku temu jedną ścianę, która stanie się twoim fotograficznym tłem. To właśnie tam możesz zawiesić swoje balony z helem układające się w liczbę 2022.

Dodaj do tego brokatowe girlandy i jeszcze więcej balonów, a twoje zdjęcia z tegorocznego sylwestra z pewnością będą znakomite.

Świetnym pomysłem jest zabranie na imprezę sylwestrową aparatu natychmiastowego.

Tematyczne talerzyki i kubeczki na imprezie sylwestrowej

To rozwiązanie ma same plusy. Tekturowe talerzyki i kubeczki nawiązujące zdobiącymi je motywami do imprezy sylwestrowej nie tylko świetnie wyglądają, ale też pozwolą ci ograniczyć liczbę zmywanych naczyń. Po imprezie sylwestrowej po prostu wyrzucisz je do kosza i gotowe.

W taki wieczór możesz sobie odpuścić elegancką zastawę – przecież zabawa w ostatnią noc w roku ma być naprawdę szampańska, więc kto chciałby stać przy zlewie i zmywać talerze?

Co więcej, jeszcze ciekawszy efekt uzyskasz, jeśli postawisz na całą tekturową zastawę zdobioną podobnymi motywami. Miseczki, tacki i większe talerze będą wyglądać znakomicie na twoim stole w towarzystwie confetti i innych ozdób. W sprzedaży znajdziesz mnóstwo tego typu akcesoriów, dlatego wygląd dekoracji będziesz mógł w pełni dostosować do motywu przewodniego, jaki będzie rządził na twojej imprezie sylwestrowej.

Do tego dobierz jeszcze papierowe palemki do drinków, małe chorągiewki, które wetkniesz w babeczki lub kanapki, a twój stół podczas imprezy sylwestrowej będzie wyglądał świetnie.

Dekoracje sylwestrowe ze światełek

Sylwestrowe świecidełka to kolejna dekoracja do domu, która niewiele kosztuje, ale daje znakomity efekt. Możesz wykorzystać lampki choinkowe i światełka, które przydały ci się podczas świątecznej dekoracji domu.

Co z nimi zrobić w sylwestra? Możliwości masz mnóstwo – sznur lampek rozpięty pod sufitem da nastrojowe oświetlenie twojego domowego parkietu tanecznego. Światełka umieść też na karniszach lub podwieś w dowolnych miejscach – te niewielkie dekoracje do domu zawsze sprawdzają się świetnie.