Data modyfikacji:

DIY - Cotton Ball Lights

Cotton Ball Lights cieszą się ogromną popularnością niezależnie od pory roku. Piękne i efektowne są często wykorzystywane podczas tworzenia różnych dekoracji i aranżacji, zwłaszcza w sezonie świątecznym. Jednak ich cena stanowi dla niektórych barierę, której nie mają oni ochoty przekroczyć, właśnie dlatego już dziś możecie zrobić je sami!

Magia światełek działa nie tylko na Święta, choć trzeba przyznać, że w tym okresie osiąga ona apogeum. Wszystko, co świecące i błyszczące podbija serca i oczarowuje każdego miłośnika świątecznych dekoracji. Postępując według wskazówek poniżej, będziecie w stanie stworzyć piękne lampki Cotton Ball, które dodadzą uroku każdemu wnętrzu. I pamiętajcie – lepiej nie odkładać tworzenia dekoracji na ostatnią chwilę ;)

Czego potrzebujecie:

- światełka Led z jasnym kablem - znajdziecie je na Ceneo.pl - Lampki choinkowe ELMAK 40 LED ciepły biały na baterie, 12,55 zł

- balony na wodę - podobne znajdziecie na Ceneo.pl - Bancho Ballons Balony wodne, 40,29 zł

- kordonki, skręcone z dużej ilości cienkich nitek, w wybranych kolorach

- Wikol rozcieńczony z wodą (1:1) - znajdziecie go na Ceneo.pl - Klej Wikol, 45 ml, 2,53 zł

- folia malarska (pomoże nam zabezpieczyć miejsce pracy) - Szukajcie na Ceneo.pl - Folia malarska gruba, 20m2, 2,32 zł

- plastikowy kubeczek lub szklanka (pomoże nam odmierzyć wielkość każdej z kul tak, by były jednakowej wielkości)

- miseczka lub talerzyk na klej

Krok 1

Najpierw nadmuchajcie balonik i przymierzcie go do otworu szklanki, bądź kubeczka, jeśli wielkość się zgadza, zawiążcie go, by nie uciekło z niego powietrze.

Krok 2

Odwińcie kilkanaście metrów kordonka i ułóżcie go dokładnie w miseczce lub talerzyku, wypełnionym klejem. Musicie ułożyć włóczkę w taki sposób, by potem z łatwością móc ją wyciągać. Cały proces powtórzcie według potrzeby.

Krok 3

Kordonek owińcie dookoła balonika tak, by gładko do niego przylegał, nie może być jednak ściśnięty zbyt mocno, ponieważ, gdy tak się stanie, kształt kulki zdeformuje się. Po owinięciu całego balonika, lekko zanurzcie całą kulkę w kleju.

Wskazówka: Przyjrzyjcie się ułożeniu nitek w oryginalnych kulkach i owijajcie balonik kordonkiem wzorując się na ich położeniu.

Krok 4

Do wystającej końcówki balonika przywiążcie nitkę i zawieście go na całą noc w ciepłym miejscu (najlepiej nad grzejnikiem), by spokojnie wysechł.

Krok 5

Gdy całość jest już całkowicie sucha – przebijcie balonik i wyciągnijcie go ze środka. Kolejnym krokiem jest połączenie lampek ze stworzonymi przez nas kulami – do tego celu przyda nam się dziurka, powstała, po wyciągnięciu balonika – po prostu włóżcie w nią diodę.

Krok 6

Cały proces powtórzcie tyle razy, ile diod zawierają Wasze lampki. I gotowe!

Jak widzicie wykonanie takiej ozdoby nie jest trudne, wymaga jednak cierpliwości i dokładności. Jeśli chcecie, by osiągnięty efekt, był jak najbardziej zbliżony do oryginału, musicie poświęcić na wykonanie Cotton Ball Lights odpowiednio dużo czasu. Nie śpieszcie się! Właśnie dlatego, jeśli planowaliście wykorzystanie tej ozdoby w świątecznych aranżacjach, zacznijcie pracę już teraz, a zyskacie pewność, że gdy przyjdzie ten właściwy moment, wszystko będzie idealne.

Dla porównania, gotowe Cotton Ball Lights znajdziecie poniżej.

Co sądzicie o Cotton Ball Lights – hit czy kit?

Autor: Oliwia Górska