Data publikacji:

Pomysły, jak oryginalnie zapakować prezent

Zasada: zawartość jest ważniejsza niż opakowanie obowiązuje także w święta, jednak nie powinniśmy bagatelizować roli opakowania. Gustownie zapakowany prezent czyni moment obdarowywania jeszcze bardziej szczególnym. Zobaczmy, co zrobić, aby przygotowany przez nas upominek nie wyglądał banalnie, a naprawdę oryginalnie i stylowo.

Przedstawiamy pomysły na oryginalne opakowanie prezentów.

Gazeta i ażurowe serwetki

theberry.com, stampington.com

Kontrasty sprawdzają się nie tylko w modzie, ale i w sztuce pakowanie. Gazeta zamiast papieru do pakowania? Czemu nie. Wystarczy dodać jej nieco elegancji za pomocą ażurowych papierowych serwetek. Taki wyglądający prezent z pewnością zachwyci obdarowywanego.

Na grafice: 1. Serwetki papierowe 100 szt. Aps, 13,54 zł; 2. Serwetki papierowe 12 szt. Kaiser, 9,99 zł 

Ciekawym i bardzo stylowym pomysłem na zastąpienie wstążek do przewiązywania podarunków jest użycie bawełnianej koronkowej taśmy.

Na grafice: 1. Taśma koronkowa 2,5 m Rayher, 9,38 zł; 2. Taśma koronkowa Rayher, 9,38 zł 

Minimalistycznie

thelittledesigncorner.com, andrellaliebtherzen.blogspot.c

Prezenty opakowane w gładki szary papier wcale nie wyglądają nudnie. Wystarczy, że dodasz do nich ciekawą wstążkę lub sznurek i wsadzisz za nie cukrową laskę.

Na grafice: 1. Sznurek do pakowania, 3,40 zł; 2. Sznurek do pakowania, 5,50 zł 

Inną wersją minimalizmu może być zapakowanie prezentów w zwykłe białe pudełka i ozdobienia ich świątecznym łańcuchem i słodyczami.

Zamiast tradycyjnych kokard

trendenser.se, satoridesignforliving.com

Tradycyjne kokardy zastąpić możemy dekoracjami wykonanymi z papierowych papilotek do pieczenia muffinek. Połącz ze sobą kilka foremek w dowolny wzór, np. kwiatu i przyklej do prezentu. Równie ciekawe są motywy roślinne – gałązka choinka wsadzona za sznurek wygląda naprawdę gustownie.

W podobny sposób możemy zasugerować obdarowywanym zawartość prezentu. Przyklejenia drewnianej łyżki do papieru z pewnością zasugeruje im, co jest w środku.

Więcej dekoracji i ozdób przydatnych do pakowania znajdziesz TUTAJ

Autor: Natalia Malko
Autor: Natalia Malko