Data modyfikacji:

Egzotyczna sypialnia: w podróż do poduszki

Sny o dalekich krainach, orientalnych pałacach i marokańskim słońcu choć w części ziści egzotyczna sypialnia, która zabierze Cię w daleką podróż bez wychodzenia z łóżka. Przedstawiamy kilka inspiracji, które pomogą urządzić wnętrze rodem z wakacyjnych marzeń.

Miks ciemnego brązu z kremem i soczystą zielenią przywodzi na myśl gorącą Afrykę. Egzotyczna sypiania została urządzona oszczędnie, z imponującym łóżkiem w centrum oraz rzeźbioną komodą oraz fotelem po jego lewej i prawej stronie. Etniczny charakter wnętrza podkreśla pleciony dywan oraz dekoracje w formie dużych liści przywodzących na myśl palmy. Białe zasłony i jasna, gładka pościel dodają wnętrzu kolonialnego charakteru.

www.bloginteriorismo.com

Egzotyczna sypialnia w stylu arabskim wygląda na idealne miejsce do wypoczynku. W aranżacji dominuje biel z brązowymi akcentami pod postacią rzeźbionego stolika nocnego i ozdobnego ornamentu nad łóżkiem. Biel pościeli i baldachimu przełamują ozdobne poduszki w misterne wzory. Zamiast standardowej ramy łóżka wykorzystano podest na rzeźbionych nóżkach, na którym znalazł się materac.

http://mgsimplestyle.blogspot.com

Jak pokazuje ta aranżacja, minimalizm i egzotyka również mogą iść w parze. W loftowej sypialni z oszczędnym i nowoczesnym wyposażeniem znalazły się deseczki i płytki zdobione orientalnymi wzorami, tworzące oryginalną galerię nad łóżkiem. W klimat wpisują się również lampy w kształcie walców z przejrzystymi kloszami z materiału. Etniczny klimat podkreśla pościel, ze szczególnym uwzględnieniem bogato zdobionej narzuty.

www.decoholic.com

Egzotyczna sypialnia zdominowana przez różne odcienie różu i fioletu to ukłon w stronę estetyki marokańskiej. W klimat wpisuje się każdy element aranżacji, od misternych lamp, przez ozdobny dywan i rzeźbione szafki, aż po łóżko z rzeźbionym wezgłowiem i barwną pościelą. Charakter wnętrza podkreślają detale – lampiony w kształcie wieżyczek i frędzelki na fioletowych abażurach lamp.

www.decoholic.com

Elegancja i motywy etniczne łączy egzotyczna sypialnia w ciepłych i jasnych barwach, przełamana miętowymi akcentami. Powiew Orientu wprowadza przede wszystkim ażurowy parawan i wzornictwo stolików nocnych ozdobionych misternymi malowidłami.

http://coisadegaja.blogspot.com

Indie kojarzą się z feerią mocnych barw, jednak egzotyczna sypialnia inspirowana motywami z tego kraju jest minimalistyczna pod względem doboru kolorów. Krem, beż, brąz i ciemny róż tworzą stonowaną kompozycję, ale misterne wzory i dekoracje nie pozostawiają wątpliwości co do orientalnego charakteru wnętrza.

www.decor4all.com

Marokańskie wnętrze po raz drugi, ponownie barwne i z dodatkami przykuwającymi wzrok. Egzotyczna sypialnia robi wrażenie dzięki bogatej kolorystyce i drobnym akcentom, takim jak rzeźbiony stolik nocny, metalowa taca w rogu, dekoracyjne poduszki i nastrojowe świeczki.

www.decorationarticle.com

Po kliknięciu w zdjęcie produktu poznasz jego cenę.

Autor: Kasia Szulik