Data modyfikacji:

Fantazyjne regały na książki

Równolegle ułożone półki wpisane w prostokątna ramę to tylko jeden ze sposobów na regał. Mebel na książki może przybrać kształt drzewa lub okręgu…albo zniknąć nam z oczu.

Regał o wyglądzie drzewa wprowadzi odrobinę ciepła do minimalistycznego wnętrza. Półki oglądane z profilu wyglądają jak gałęzie wyrastające z pnia, natomiast ułożone na nich książki można potraktować jako imitację liści. Dodatkowym urozmaiceniem takiej praktycznej dekoracji może być poustawianie książek zgodnie z kolorem lub rozmiarem grzbietów.

www.digsdigs.com

Taki regał jest marzeniem każdego bibliofila. Wielofunkcyjny mebel to półka w kształcie okręgu, w którego wnętrzu znajduje się siedzisko, gdzie można się poddać błogiej lekturze. Ulubione tytuły są w zasięgu ręki, a mebel sprawia bardzo efektowne wrażenie, jednak tylko gdy jest umieszczony na dużej przestrzeni.

www.archetypeme.com

W tej aranżacji proste regały zyskały nowy charakter dzięki nietypowemu ułożeniu. Schodkowe półki zawieszono na ścianie tak, by przypominały klocki z popularnej gry Tetris, które mają się połączyć tworząc kwadrat. Meble będą wyglądać najlepiej, jeśli umieścimy je tak, jak widać na zdjęciu czyli na gładkiej, kontrastowej ścianie.

www.briskliving.com

Ten pozornie prosty regał kryje w sobie niespodziankę. Zapełniony książkami na pierwszy rzut oka nie wzbudza zainteresowania, ale gdy je wyjmiemy, naszym oczom ukazuje się napis „Read your bookcase” czyli „Czytaj swój regał”, ułożony dzięki dodaniu kilku mniejszych, pionowych i poziomych półeczek.

Regał pełny...

www.nsmbl.nl

..i pusty.

http://ilike.mk

Najbardziej charakterystyczną cechą tego regału jest to, że go nie ma, a dokładniej – jest niewidzialny. Książki wyglądające jakby lewitowały w rzeczywistości są ułożone na przybitych do ściany wspornikach w kształcie litery L. By osiągnąć efekt iluzji do odstającej części wspornika trzeba przytwierdzić książkę, najlepiej taką, która już nam się nie przyda. Gdy nałożymy na nią inne tytuły, półka staje się niewidzialna.

www.bookriot.com

Propozycje fantazyjnych regałów zebraliśmy w naszej galerii.

columns="2" link="file" ids="/wp-content/uploads/2013/06/bialy-regal-na-ksiazki.jpg|Biały regał na książki,/wp-content/uploads/2013/06/falisty-regal-na-ksiazki.jpg|Falisty regał na książki,/wp-content/uploads/2013/06/modulowy-regal-na-ksiazki.jpg|,/wp-content/uploads/2013/06/regal-na-ksiazki-w-ksztalcie-slimaka.jpg|Regał na książki w kształcie ślimaka"]

Autor: Kasia Szulik