Data modyfikacji:

Garderoba marzeń: przegląd inspiracji

Dla wielu z nas wymarzona garderobą jest ta, którą w swoim nowojorskim mieszkaniu urządziła Carrie Bradshaw, bohaterka serialu „Seks w wielkim mieście”. W naszym przeglądzie znalazły się wnętrza, które śmiało mogą z nią konkurować o miano najpiękniejszej.

Jeśli podobnie jak Carrie jesteś maniaczką butów, garderoba w cukierkowych brawach pozwoli Ci wyeksponować gromadzoną przez lata kolekcję. Miejsce dla szpilek i czółenek znalazło się na ścianie, a w bocznych szafach i komodach w barwie lawendy umieszczono ubrania i dodatki. Każda torebka ma osobne miejsce, a zawartość garderoby można oglądać siedząc na nakrapianym podnóżku.

W podobnym klimacie utrzymana jest garderoba dla prawdziwej fashionistki – ubrania i dodatki znajdują się w otwartych półkach, a szyk wnętrza podkreśla żyrandol z kryształkami i dekorowana podłoga. Tym razem miejsce różowych tonów zajął miks bieli i czerni, a pluszowy fotel i szklany stolik to świetne miejsce do obmyślania kolejnych stylizacji.

Garderoba inspirowana Marią Antoniną łączy przepych z romantyzmem. W niewielkim, pastelowym wnętrzu znalazły się rzeźbione szafy i efektowna, wykończona fałdami aksamitnej tkaniny toaletka z ozdobnym lustrem i kandelabrami. W takim wnętrzu każda kobieta poczuje się jak szykowna księżniczka.

Garderoba w stylu Moulin Rouge przypomina dyskretny buduar wykończony pluszem i lustrzanymi ścianami. Wzrok przyciągają rzeźbione partie regałów, pełniące typowo dekoracyjną funkcję. Przestronna toaletka z mnóstwem szuflad i przegródek zmieści wszystkie niezbędne drobiazgi i biżuterię.

Garderoba w męskim wydaniu to hołd złożony dobrej organizacji. Każda para butów, koszula, marynarka i torba ma swoje miejsce przydzielone w rzędzie niewielkich półek, a górne lampki oświetlają poszczególne regały. Uwagę zwracają również inne detale, takie jak geometryczna lampa sufitowa, podłoga w drobny wzór i intensywnie żółta, pikowana pufa.

Autor: Kasia Szulik