Data modyfikacji:

Girlandy lampek, cotton balls i lampki na baterie - 6 sposobów, jak wykorzystać je w stylizacji

Oświetlenie dekoracyjne to bardzo ważny element aranżacji wnętrz. Ozdobne girlandy lampek, cotton balls czy lampki na baterie pomogą ci stworzyć wyjątkowy klimat w mieszkaniu i dodatkowo rozświetlą twoje cztery kąty. Przekonaj się zatem, jak możesz je wykorzystać w stylizacji wnętrza w ciekawy sposób?

Jeśli girlandy lampek czy lampki na baterie kojarzysz jedynie ze świątecznymi dekoracjami, to bardzo wiele tracisz. Otóż musisz wiedzieć, że sznur lampek to całoroczna dekoracja, dzięki której możesz sporo zyskać w stylizacji mieszkania.

Zamiast lampy głównej, czyli sznur lampek

Ciekawym pomysłem, który może dodać wiele uroku do stylizacji twojego mieszkania, jest zamontowanie sznura lampek pod sufitem. Umieszczając haki w kilki miejscach i rozpinając na nich girlandę sprawisz, że będzie się ona efektownie układać. Takie oświetlenie nie zapewni co prawda równomiernego światła w całym pomieszczeniu, ale będzie ono miało raczej charakter dekoracyjny. Sznur lampek sprawdzi się zatem dobrze, gdy chcesz uniknąć sytuacji, kiedy to główne źródło światła razi cię w oczy. W takim wydaniu najlepiej sprawdzą się sznury lampek z klasycznymi żarówkami. Emitowane przez nie światło nie jest mocne, ale daje przyjemny efekt.

Cotton Balls w pokoju dziecka

Większość maluchów boi się ciemności, więc dobrym rozwiązaniem tego problemu jest wykorzystanie w stylizacji pokoju dziecięcego niezbyt mocnego źródła światła. Rozświetli ono wnętrze na tyle, aby maluch się nie bał i jednocześnie nie będzie przeszkadzać w zaśnięciu. W takim wydaniu świetnie sprawdza się cotton balls, czyli lampki otoczone niewielkimi bawełnianymi kulkami. Dają one przyjemne, ciepłe i miękkie światło, a dodatkowo kulki dostępne są w wielu pięknych kolorach.

Girlanda lampek na drabinie

Wieszaki i regały w kształcie drabin to bardzo modne elementy wystroju wnętrz. Można na nich wyeksponować ciekawe dekoracje, tekstylia czy rośliny. Ale równie dobrym pomysłem, jest powieszenie na drabinie sznura lampek. Mogą to być wspomniane wyżej cotton bals czy girlanda lampek z klasycznymi żarówkami. Nie ważne, na który wariant się zdecydujesz, bo połączenie lampek i designerskiej drabiny będzie strzałem w dziesiątkę.

Na zagłówku łóżka

Sznury lampek czy cotton bals mogą pełnić funkcję lampki nocnej w twojej sypialni. Wystarczy umieścić je np. na zagłówku. W efekcie uzyskasz przyjemne i nastrojowe światło, a to jak wiadomo, w sypialni liczy się jak nigdzie indziej.

Lampki w kuchni

Girlanda lampek to też dobry pomysł, aby poprawić nieco oświetlenie w kuchni. Otóż jeśli umieścisz sznur lampek tuż pod górnym rzędem szafek kuchennych, zapewnisz sobie dodatkowe oświetlenie blatu roboczego. To świetna opcja, jeśli w twojej kuchni znajduje się tylko jeden punkt świetlny i wieczorne gotowanie staje się udręką. Dodatkowo oczywiście sznur lampek będzie prezentować się znakomicie, zwłaszcza jeśli postawisz na lampki z żarówkami, które mają raczej uniwersalne wzornictwo. Będą one zatem dobrze pasować do każdej kuchennej stylizacji.

Lampki na baterię – zrób lampiony DIY

Akcesoria tego typu dadzą ci ogromne pole do popisu w aranżacji wnętrz. Lampki na baterie możesz bowiem wykorzystać do własnoręcznego wykonania ciekawych lampionów. W najprostszej wersji, wystarczy włożyć je do szklanego słoika i gotowe. Jeśli chcesz więcej poeksperymentować, oklej słoiki koronką, wyciętym szablonem, liśćmi czy innymi ozdobami. Równie dobrym patentem będzie umieszczenie lampek na baterie w szklanych pudełkach czy innych ekspozytorach tego typu.

Autorka: Kamila Zalińska-Woźny

Autor: Kamila Zalińska-Woźny