Data publikacji:

Idealny bukiet z trikami od florystów

Świeże kwiaty ułożone w efektowny bukiet to sztuka. Niekiedy kompozycja z ciętych kwiatów może sprawić nam trudność. Dzisiaj pokazujemy sprawdzone triki – sekrety profesjonalnych florystów na ujarzmienie kwiatów.

Prezentuje 3 najpopularniejsze bukiety i wskazówki, jak je zrobić.

Biedermeier

Najczęściej spotykanym rodzajem bukietu jest ten utrzymany w stylu biedermeierowskim – widoczny zwłaszcza przy okazji ślubów, ale także doskonale prezentuje się w wąskim wazonie. Idealnie sprawdzą się do niego róże, które będziemy układać w ten sposób, żeby uzyskać półokrągłą formę. Zaczynamy od usunięcia z łodyg liści i przygotowania czterech podstawowych kwiatów, które układamy w kwadrat stanowiący centrum bukietu, a następnie dobieramy kolejne róże – zależy nam na uzyskaniu ścisłego efektu. Dodajemy duże zielone liście i całość związujemy drucikiem tuż pod główkami kwiatów. Łodygi owijamy specjalną taśmą florystyczną i przycinamy. Prosty i zniewalająco piękny bukiet jest gotowy!

Biedermeier to zwięzły bukiet najczęściej wykonywany z róż. Fot. articlewedding.com

Pomander

Bukiet w kształcie kuli to arcydzieło sztuki florystycznej. Pięknie prezentuje się zawieszony na wstążce. Jeśli chcesz go wykonać – będziesz potrzebować róż, peonii lub goździków, kulę z gąbki florystycznej oraz świecznik. Gąbkę musimy najpierw namoczyć w wodzie przez kilka godzin. Nasączoną kulę umieszczamy na świeczniku i wkładamy w nią przycięte kwiaty. Warto także wykorzystać dekoracyjne szpilki i ozdobną wstążkę.

Kula z kwiatów to idealna dekoracja w domu i w ogrodzie. Fo. theknot.com

Kaskada

Bukiet kaskadowy to florystyczna klasyka – kwiaty wiją się i spływają, tworząc wspaniałą kompozycję. Do wykonania takiego bukietu będziemy potrzebowali orchidei, mikrofonu florystycznego, kleju i taśmy do owinięcia. Rozpoczynamy od oddzielenia kwiatów od głównej łodygi – przez które następnie przewlekamy specjalny drucik. Łodygi zabezpieczamy taśmą florystyczną i tak przygotowane kwiaty dokładamy do specjalnego mikrofonu, łącząc je za pomocą kleju i drucika. Bukiet jest dość pracochłonny, ale efekt wynagradza trud włożony w jego przygotowanie.

Bukiet kaskadowy najlepiej prezentuje się trzymany w ręku lub w bardzo wysokim wazonie. Fot. dahliafloraldesign.ca

Szeroki wybór wazonów znajdziesz TUTAJ.

 

Autor: Kasia