Data modyfikacji:

Inspiracje: niezwykłe dekoracje z luster

Choć lustro kojarzy nam się zwykle z przedpokojem lub łazienką okazuje się, że coraz częściej pojawia się także w pozostałych wnętrzach domu. Lustrzana mozaika w salonie, ściana z luster w sypialni czy galeria na klatce schodowej – lustra mogą stworzyć piękną dekorację. Prezentujemy najciekawsze inspiracje.

Źródło grafiki głównej: core6athletes.com

Lustro ma niezwykłą właściwość nie tylko odbijania naszego oblicza, ale także światła. Dzięki temu potrafi optycznie powiększyć wnętrze, rozjaśnić oraz podkreślić wybrane elementy. Zastosowanie dużych powierzchni lustra w niewielkich pomieszczeniach gwarantuje wyjątkowy efekt wizualny, a ciekawe i oryginalne modele w stylowym salonie dodadzą mu elegancji oraz szyku. Lustro idealnie komponuje się zarówno we wnętrzu glamour, jak i nowoczesnym czy minimalistycznym.

Źródło: homesthetics.net

W salonie

Lustrzana dekoracja w pokoju dziennym to doskonały sposób na unikalną grę światła. Możemy na jednej ze ścian stworzyć galerię luster lub wybrać punkt centralny, gdzie je umieścimy, np. nad komodą lub kominkiem. Efekt jest niezwykły, a odbijające się w lustrach przedmioty nabierają innego wymiaru.

Źródło: houzz.com, revolutionprecrafted.com

Na grafice: 1. Lustro Viadurini, 652,62 zł; 2. Lustro Laforma, 499 zł; 3. Lustro Laforma, 389 zł

Szeroki wybór luster znajdziesz TUTAJ.

W sypialni

Pomieszczenie sypialne często ma niewielkie gabaryty, dlatego lustro będzie najlepszym sposobem na powiększenie wnętrza. Dodaje ono także wyjątkowego klimatu, szczególnie w pokoju urządzonym na biało. Doskonałym rozwiązaniem jest zabudowana szafa z lustrzanymi drzwiami na całej ścianie lub kilka dużych luster powieszonych bezpośrednio na ścianie.

Źródło: houzz.com, liveour.com

Przedpokój i klatka schodowa

Niewielkie lub wąskie pomieszczenia to idealne miejsce na ścienna galerię luster w różnych kształtach lub ramkach. Nie tylko rozjaśniają i powiększają przestrzeń, ale także tworzą oryginalną dekorację tych wnętrz. Warto wiedzieć, że gdy zawiesimy lustra po przeciwległych stronach efekt będzie jeszcze większy.

Źródło: houseandgarden.co.uk, housetohome.co.uk
Autor: Kasia