Data modyfikacji:

Inspiracje: oryginalne oświetlenie w domu

Świetlne dekoracje mają swój nieodparty urok, tworzą klimat i podkreślają każde wnętrze. To także dlatego uwielbiamy nasze świąteczne drzewko. Łańcuch małych lampeczek możemy także wykorzystać po Świętach. Prezentujemy kilka dekoracji przy użyciu żaróweczek ledowych.

Lampki choinkowe wcale nie muszą zdobić jedynie świątecznego drzewka. Poniżej kilka pomysłów na to, jak je wykorzystać jako oryginalne oświetlenie dekoracyjne przez cały rok.

Źródło: residencestyle.com, diycozyhome.com

Na suficie

Zacznijmy od góry: lampeczki możemy przymocować do sufitu, np. w pokoju dziecięcym lub sypialni. To doskonała alternatywa dla lampki nocnej, delikatne światło ledowe nie razi i tworzy w pomieszczeniu niezwykły klimat. Idąc tym tropem, możemy także zawiesić kilka łańcuchów lampek nad wezgłowiem łóżka, a nawet ułożyć z nich napis. Ciekawym pomysłem jest także udekorowanie światełkami firanek lub stworzenie świetlnego wieńca nad stołem w jadalni.

Na ścianie

Źródło: lvukovic.com, lightenidea.com

Lampeczki, nawet luźno zawieszone na ścianie, wyglądają dobrze, ale możemy także stworzyć z nich jakiś kształt, a nawet małą galerię. Wystarczą ozdobne spinacze, którymi przymocujemy zdjęcia do łańcucha. Możemy także połączyć je z girlandami srebrnych lusterek. Aby ją wykonać, potrzebujemy zwykły sznurek, klej i srebrną lub brokatową sztywną folię. Wycinamy różnej wielkości kwadraty z folii i przyklejamy je do sznurka. Wieszamy naprzemiennie z lampeczkami, dzięki czemu efekt świetlny będzie jeszcze większy!

Na grafice: 1. Lampki ledowe Balinex, 56,99 zł; 2. Łańcuch świetlny Ravelo, 19,54 zł; 3. Wąż świetlny Goliat, 44,95 zł

Szeroki wybór lampek ledowych znajdziesz TUTAJ.

W słoiku

Bardzo oryginalna i ciekawa wersja oświetlenia to zamknięcie lampek w słoikach. Kilka sztuk o różnych rozmiarach napełnijmy bezprzewodowymi lampkami ledowymi. Możemy ustawić je na szafce, parapecie lub zawiesić. Niezwykły efekt gwarantowany.

Źródło: housebeautiful.com, mostcraft.com

Autor: Kasia