Data modyfikacji:

Inspiracje: wnętrza w stylu Hampton

Wnętrza w stylu Hampton z coraz większą odwagą pojawiają się w polskich domach. Na czym polega ta aranżacja? Jakie królują w niej kolory i dodatki? Przedstawiamy estetyczny oraz harmonijny styl, który pasuje do każdego pomieszczenia.

Wyobraźmy sobie wnętrze, które łączy w sobie elegancję, klasy i odrobinę luzu. Pokój, gdzie delikatne beże oraz niewinna biel łączą się w wyjątkowe konfiguracje z błękitem, turkusem czy granatem. Wokół mosiężne, solidne lampy oraz ozdoby z koralowca. Tak właśnie przedstawia się styl Hampton, który każdego dnia w naszym własnym salonie lub sypialni zabiera nas na wakacje do niewielkiego, uroczego domu poza miastem.

W stylu Hampton na pierwszy plan wysuwa się połączenie beżu i błękitu. Na zdjęciu idealnie pokazano proporcje kolorów. Fot. vtinteriors.blogspot.com

Niebieskości

Wnętrze w stylu Hampton nie może obejść się bez koloru niebieskiego. Bez względu na to czy mówimy o pastelowym błękicie, nasyconym turkusie czy tajemniczym granacie. Niebieskie mogą być ściany (lub jedna ściana), tapicerka kanapy lub foteli, poszewki na poduszki, zasłony bądź dywan. Najważniejsze, aby kolory wyraźnie odznaczał się na tle pozostałych elementów – najlepiej białych lub beżowych.

Więcej poszewek na poduszki znajdziesz TUTAJ.

Światłość

Nie bez znaczenia w tego typu wnętrzach jest oświetlenie. Nawet nie jego praktyczna funkcja, ale także estetyczna. W grę wchodzą solidne, duże lampy podłogowe lub stołowe wykończone niklem, mosiądzem bądź brązem, a do tego okazałe abażury z grubych, naturalnych materiałów.

Akcent z natury

Bardzo często uzupełnieniem aranżacji w stylu Hampton są morskie rozgwiazdy i koralowce. Mogą pojawić się także muszle lub piasek. Ponad wszystko nie powinno zabraknąć świeżych, ciętych kwiatów – koniecznie w kolorze niebieskim i różowym. Całość ma sprawiać wrażenie luźnego, morskiego stylu owianego elegancją oraz luksusem.

Autor: Kasia